İhtiyaç Kredisi Başvurusu Neden Onaylanmaz | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1293
  % -0,34
 • € EURO
  9,6920
  % -0,16
 • BITCOIN
  491206,140
  % 0,82
 • LITECOIN
  2050.42
  % -0,70
 • ETHEREUM
  17524.63
  % 0,15
 • BIST 100
  1.386,73
  % -0,47

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Neden Onaylanmaz

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Neden Onaylanmaz

Birçok kişi için ihtiyaç kredisi başvurusu, nakit para sıkışıklığında akla gelen ilk çözüm. Özellikle internet üzerinde sıkça yapılan hesaplamalar ve online kredi başvuruları, ret cevabının nedeni olabiliyor. Böyle durumlarda son başvurunuzdan 21 gün sonra tekrar denemenizi tavsiye ederiz.

Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda tüketici kredisine başvurabilirsiniz. Uygun oranlar ve istediğiniz banka üzerinden faiz oranlarını karşılaştırarak en avantajlı seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz ancak tüketici kredisine başvurabilmeniz için bazı temel etmenler var. Kredinizin çıkması için bu temel etmenlere sahip olmanız gerekir.

Kredi notunuza bağlı olarak ihtiyaç (tüketici) kredisi kullanabilirsiniz. Kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır.  Kredi puanınızın düşük olması nedeniyle bankalar tarafından olumsuz cevap alıyor olabilirsiniz. Bu durumda kredi puanınızın düşük mü yoksa yüksek mi olduğunu; geçmişe dönük kredi ve kredi kartı ödemelerinize, mevcut borç durumunuza ve gelir durumunuza göre tahmin etmeye çalışabilirsiniz. Bu yöntemin alternatifi ise doğrudan ilgili kurumdan puanınızı öğrenmek olacaktır.

Kredi Başvurum neden onaylanmıyor ? 

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bir çok kişi banka kredilerine başvuruyor. Başvurularından sonra kredi başvurum neden onaylanmadı sorusu gündeme geliyor. Başvuru sonuçlarıyla ilgili dikkat edilmesi gereken bir çok konu vardır. Kredi Başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler Ret cevabı alan kredi başvurusu yapan tüketiciler kredi başvurum neden onaylanmıyor sorusunu gündeme getirmektedir. İlk cevabının Kredi notunuzun düşük olması olarak verebiliriz. Kredi notunuz için en önemli olan etken kredi kartı ve kredi ödemelerinizdeki sadık davranışlarınızdır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi yaparak en avantajlı (yalnızca ihtiyaç kredisi faiz oranı olarak değil) sahip kredi seçeneğine ulaştıysanız sırada başvuru adımı var. İhtiyaç kredisi başvurusu yaparken başvuru sahibinde aranan şartlara, kredinin koşullarına, talep dilecek olan belgelere ve imzalanması gereken evraklara dikkat etmek gerekiyor. Bu hem başvurunuzun boşa düşmesini önler hem de sonradan sıkıntı yaşamamanızı sağlar.

İlgili İçerik

Kredi ret cevabı alan tüketicilerin yüksek talepleri , gelirler ve kredi tutarı arasındaki dengesizliği buna neden olmaktadır.  Kredi talepleriniz gelirinizin yüzde kırk ve yüzde altmış arasında olmalıdır. Ödemeleriniz buna göre düzenlenmektedir. Onay bu dengeye göre verilecektir. Onaylanmayan kredilerinizde sizden istenilen evrakların tamamlanmaması ve eksik evrakta sıkıntı olabilmektedir. Kredi Başvurusunun onaylanması için yapılması gerekenler  Finansal ödemelerinizi düzenli hale getirip tekrar başvuru yapabilirsiniz. Vade süresini uzatırsanız banka talebinizi onaylayabilir. Tüm belgeleri düzenli ve uygun bir biçimde oluşturmanızda sicilinize katkı sağlayabilir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5