İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeli | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1506
  % -0,10
 • € EURO
  9,7155
  % 0,05
 • BITCOIN
  488350,327
  % 0,15
 • LITECOIN
  1983.19
  % -4,05
 • ETHEREUM
  17425.81
  % -0,78
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Bireysel ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi yaparak en avantajlı (yalnızca ihtiyaç kredisi faiz oranı olarak değil) sahip kredi seçeneğine ulaştıysanız sırada başvuru adımı var. İhtiyaç kredisi başvurusu yaparken başvuru sahibinde aranan şartlara, kredinin koşullarına, talep dilecek olan belgelere ve imzalanması gereken evraklara dikkat etmek gerekiyor. Bu hem başvurunuzun boşa düşmesini önler hem de sonradan sıkıntı yaşamamanızı sağlar.

İhttiyaç kredisi başvurusu için öncelikle kanunen reşit olmanız gerekmektedir. Yani 18 yaşını doldurmadan yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurusu onaylanmayacaktır. 

Bunun ardından tabii ki gelir belgesi ibraz edebiliyor olmanız gerekiyor Bu maaş bordronuz da olabilir, vergi levhanız da olabilir. Eğer çalışan iseniz, en azından son 3 aydır aynı iş yerinde çalıştığınızı gösteren bir SGK dokümanı sunmanız da istenecektir. Bazı bankalar için ise bu alt sınır 6 aydır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler Hangileridir

İhtiyaç kredisi hesaplaması yaptınız, en uygun krediyi buldunuz, başvuru yaptınız ve başvurunuz ön onaydan geçti. Sıra geldi bankaya belge ibraz etmeye. Bankalara tüketici ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız şu belgeleri ibraz etmeniz gerekir: Kimlik Belgesi: Nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet olabilir. İkamet Adresini Gösterir Belge: Muhtarlık ikametgahı veya

İlgili İçerik

En çok 60 aya kadar uzayabilen vadeler ile ihtiyaç kredisi kullanabileceğinizi tekrar hatırlatalım. Ayrıca kredi taksitleriniz, aylık resmi gelirinizin %50’sini geçemez. 

Sitemizden en uygun kredi hesaplaması yaparak en uygun kredi veren bankaları bulabilir ve en düşük faizli krediye online başvuruda bulunabilirsiniz. kredifinansrehberi.net’ten ihtiyaç kredisi hesaplaması yaparak ihtiyaç kredisi faiz oranlarını görebilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5