Kredi Başvurusu İptal Edilirse Ne Yapılmalı? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  498123,451
  % -0,84
 • LITECOIN
  2469.86
  % 10,46
 • ETHEREUM
  19690.82
  % -0,15
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Kredi Başvurusu İptal Edilirse Ne Yapılmalı?

Kredi Başvurusu İptal Edilirse Ne Yapılmalı?

Bankalardan istenen kredi ya da kredi kartlarında başvurunun olumsuz sonuçlanması çok beklenmese de olabilen bir durumdur. Bazen eksik evrak bazen de sicilimizin kötülüğü bizi ihtiyacımız olan krediden yoksun bırakabilir. Bunun için bankaların kredi şartlarını, başvuruda bulunmadan önce iyi incelemek gerekir. Çünkü kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda kredi notumuz değer kaybedecektir. Kredi kabul edilmeyiş nedenini başvuru yapılan bankadan öğrenebilir ve bu sorunun çözümü için destek isteyebiliriz.

Kredi Başvurusunda Dikkat Etmemiz Gereken Konular Nelerdir?

Kredi başvurusunda önemli hususlar var. Bunlardan başlıcaları bankanın verdiği faiz oranı, vadesi ve kredi miktarından çok bu krediyi kullanmamız halinde bunu, bütçemizi sarsmadan ödeyip ödeyemeyeceğimizdir. Bu husus çok önemlidir. Bu sebeple değerlendirerek yapılan kredi alımlarında daha az sorunla karşılaşırız.

Dosya masrafı ve ek ücret gibi rakamlar sonradan bizim canımızı sıkmasın diye kredi kullanmadan önce bu ekstra giderler hakkında bankadan detaylı bilgi almalıyız. Kredi başvurusu yaparken ödeme taksitlerinin mevcut gelirin yarısından fazla olmamasına dikkat edilmelidir.

Kredi başvurum neden reddedildi diye düşünüyorsanız bunun iki sebebi vardır. Hali hazırda kredi borçları vardır. Ya da gelirin borçları karşılayamaması nedeniyle başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır.

Başvurunun Olumsuz Sonuçlanmasının Nedenleri Nelerdir?

Kredi sicil notumuzun düşük olması en önemli nedendir.

Önemsenmeyen basit bir evrak bile kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Aynı anda birçok bankaya kredi başvurusu yapmak bankanın gözünde başvuru sahibini riskli sınıfına sokmaktadır.

Kredi başvurularında önemli bir diğer husus ise ödenmemiş kredi kartı borçlarıdır.

Kredi Başvurusunun Olumlu Olması İçin Bazı Çözüm Önerileri

Eğer yasal bir takip varsa, düzenli ödemeler yapar ve borçlarımızı kapatarak bundan kurtulmalıyız. Kredi notumuz kara listeye düşmemesi ve banka takibi nezdinde notumuzu yükseltecek davranışlarda bulunmalıyız.

Kredi talebi yaparken bütün evrakları tam ve doğru bir şekilde bankaya teslim etmemiz gerekir.

Fırsatları değerlendirerek en uygun bankayı belirleyip, sonra bankalar arasında sırayla başvuruda bulunmak olumsuz sonuçların önüne geçecektir.

Kredi başvurusu yaparken bankaya ya da başka bankalara kredi kartı borcumuzun olmaması, başvurunun olumlu sonuçlanmasını katkı sağlayacaktır

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5