Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  487190,495
  % -0,06
 • LITECOIN
  1988.06
  % -3,94
 • ETHEREUM
  17382.83
  % -0,79
 • BIST 100
  %

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Günümüzde tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekmesi ile ardından yaşanılan olumsuzlukların sonucunda bu tüketicilerin isimlerinin Merkez Bankası tarafından riskli müşteri olarak tanımlanması ve ardından kara listeye eklenmesi söz konusu olabilmektedir.

Bir kimsenin adının kara listeye eklenmesi bankalardan alınacak olan pek çok hizmette aksaklıklar ve problemler yaşanmasına ya da zorlukların çıkmasına neden olabilmektedir. Kara listede adı bulunan tüketiciler düzensiz öeme şekilleriyle yasal süreci aksatmalarından dolayı bankalardan yapmış oldukları her işlem ve başvuru sonrasında olumsuz yanıt alabilmekte ve bankalar adı kara listede bulunan kişilerin kredi kullanmalarına olanak sunmamaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, kredi notu düşük olana kredi veren bankalar, kredi notu düşüklere anında kredi veren bankaların güncel listesini yazımızın devamında paylaşacağız. Kredi notunuz kredi değerlendirmelerinde dikkate alınan ilk kriterdir. Eğer kredi notunuz yüksekse kredi geçmişiniz iyi ve kredi kullanmanızda problem yok demektir. Ancak bazen gereksiz sebeplerden de kredi notunun düştüğü görülebiliyor. Durum böyle olunca da kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları arayış

İlgili İçerik

Kişilerin geçmiş ve mevcut finansal kayıtları ile sicilleri Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınmakta olup, tüm bu kayıtlar bankaların ortak havuzunda paylaşılmaktadır. Kullanılan kredinin ödemelerinin düzensiz bir şekilde yapılması ya da vadesinde ödenmemesi sonucunda sicilinin bozulması ile kişiler kara listeye yazılmaktadırlar. Bu listeden yalnızca kişinin adının silinmesi ile tekrar bankalar ile olan çalışmalar devam etmek mümkündür.

Ancak günümüzde bankalar kara listede olan kişilerin kredi ya da kredi kartı kullanmasına yönelik olumlu çalışmalar yürütmezken, bir takım bankalar bu tip kimseler için çalışma politikalarına yeniliklere giderek ve geliştirerek hizmet vermeye başlamışlardır. Bu sınırlı sayıda bulunan bankalar arasında öncelikle Denizbank, Finansbank ve ING Bank yer almaktadır.

Çeşitli kriterler ve finansal bilgiler doğrultusunda bu bankalar adı kara listede geçen kişilerin kredi kullanması konusunda işlemler yürütmektedirler. Bu kriterler içinde kişilerin geçmiş dönemlerdeki borçlarının gecikme nedenleri, aylık gelirleri ve gelir beyanında bulunabilecekleri taşınmaz mülkleri bulunmaktadır.

Kara Listeden Nasıl Çıkılır 2020 (Güncel)

Kara listeden Nasıl Çıkılır? Bu yazıyı okuyorsanız kara listeye girmiş yada girmek üzere olduğunuz gerçeği ile yüz yüzesiniz demektir.Neyse ki bu makalemizde kara listeden nasıl çıkılır onu açıklamaya çalışacağız.Kredi borcu yada kredi kartı borçlarını ödeyemediğinizde Kredi Notunuz düşmektedir.Bu kredi notu iyice düştüğünde belirli bir süre sonra bankaların kara liste diye adlandırdığımız banka sicili bozulması

İlgili İçerik

Bir kimsenin isminin kara listeden silinebilmesi için ve bankalarla olan çalışmalarına aktif olarak tekrar başlayabilmesi için tüm borçların kapatılması gerekmektedir. Borç ödemelerinin yapılmasının sonrasında 5 yıl geçmesi zorunludur. Ancak kişilerin sicillerinin bozulmasına sebep olan borçlarını kapatması ile hesap hareketlerini iyileştirmesi ve 5 yıllık süreyi beklemeden kredi kullanabilmesi gibi bir durum oluşabilmektedir.

Ayrıca bankalar kara liste içerisinde adı geçen kişiler için çalışmalar başlatmış olup, bu kişilere düşük limitlerde kredi kartı temin etmelerine olanak sunmaktadırlar. Kişinin kullanmış olduğu hesaplar üzerinden verilmekte olan otomatik ödeme talimatları ve düşük limitli kredi kartının mevcut borç ekstrelerinin asgarisinin değil net borcunun ödenmesi kredi kullanabilmek için doğru kriterleri oluşturmaktadır.

Böylece kişilerin taşınmaz mal varlıklarıyla son dönemlerde yapmış olduğu hesap hareketlerinin olumlu hareketleri kredi başvurularında pozitif etki yaratarak risk durumunu azaltmış olduğu gözlemlenmektedir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
2 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5
YORUMLAR YAZ
 • Rıdvan1 sene önce
 • Kredi skorum oldukça düşük başvuruları yaptım bakalım ne olacak.