Çalışan Anneye Bakım Parası Müjdesi İşte Ödenecek Rakam | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1396
  % -0,21
 • € EURO
  9,7092
  % 0,01
 • BITCOIN
  491946,443
  % 1,47
 • LITECOIN
  2058.61
  % 0,62
 • ETHEREUM
  17551.65
  % 0,88
 • BIST 100
  1.386,50
  % -0,48

Çalışan Anneye Bakım Parası Müjdesi İşte Ödenecek Rakam

Çalışan Anneye Bakım Parası Müjdesi İşte Ödenecek Rakam

İŞKUR programlarıyla istihdam edilen annelere, ayda 400 lira bakım parası ödenecek.

İşsizliğin önüne geçilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik olarak İŞKUR tarafından hayata geçirilen projeyle, küçük çocuğu olan çalışan annelere 400 TL bakım desteği verilecek. 

Çocuk Yardım Parası Başvurusu ve Şartları 2020

Çocuk yardım parası doğum yapan anneye ödenir. Devlet tarafından çocuğu olan ailelere, yardım ve bakım için parasal destek verilmektedir.Bu yardım, çocuk yardım parası olarak adlandırılır. Doğum yardımı olarak da tanımlanan bu ödenek doğum yapan anneye bir defaya mahsus verilir. Çocuk Parası Alma Hakkı Çocuk parası alma hakkına sahip

İlgili İçerik

Çalışan Anneye Bakım Parası Şartları Neler? 

Çalışan anne, 2-5 yaş arasındaki çocuğunun kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteği alabilecek. Bu imkandan yararlanabilmek için annelerin, sanayi sektöründeki mesleki eğitim kurslarına ve imalat sektöründeki işbaşı eğitim programlarına katılmaları gerekiyor. 

KİMLİKLE BAŞVURUN

Başvuru için çocuklara ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne veya hizmet merkezlerine müracaat edilecek. 

Çocuk Parası Ne Zaman Ve Nereye Yatırılır?

Uzun zamandır üzerinde görüşülen ve kamuoyunca çocuk parası olarak da bilinen “doğum yardımı” uygulaması Resmî Gazete’de 7 Nisan 2015 tarihinde yayınlanan yasa ile birlikte uygulanmaya başladı. Yasa uyarınca T.C. vatandaşlarına doğan çocukları için maddi yardım yapılacak. Yapılan yardım miktarları şu şekilde: Birinci çocuk için 300 TLİkinci çocuk için 400 TLÜçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL

İlgili İçerik

GÜNLÜK HARÇLIK

Kurs ve mesleki eğitim programlarına katılan kadınlara, ayrıca günlük 70 TL cep harçlığı veriliyor. Bu destek, ilk etapta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşayan ve istenilen koşulları yerine getiren ailelere sağlanacak.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
2 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5