E-Devlet'ten Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu | Kredi Finans Rehberi
 • ÇEYREK ALTIN
  436,41
  % 0,05
 • YARIM ALTIN
  870,09
  % 0,05
 • $ DOLAR
  5,7582
  % 0,13
 • € EURO
  6,3895
  % 0,25
 • BITCOIN
  42094,392
  % 2,22
 • LITECOIN
  256.07
  % 0,44
 • ETHEREUM
  838.97
  % 0,77
 • BIST 100
  108.721
  % 0,95

E-Devlet’ten Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu

E-Devlet’ten Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Başvurusu

E Devlet Üzerinden Aidatı Geri Alma

Her yıl kartlardan düzenli olarak kesilen aidatın geri alınabilmesi için üç çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlar bankaya dilekçe ile başvuru yaparak geri alma, tüketici hakem heyeti aracılığıyla geri alma ve e devlet kredi kartı geri alma olarak ifade edilir. Bu sürece girmeden önce kredi kartı ile ilgili temel bilgilere sahip olmak gerekir.

Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

En anlaşılır tabiri ile kredi kartı nakit para yerine kullanılabilen bir ödeme aracıdır. Pos cihazının bulunduğu her yerden alışveriş yapabilme olanağı sağlayan bu kart aynı zamanda nakit çekilebilme özelliğine de sahiptir. Bunun için geçerli olan faiz politikası bankadan bankaya farklılık gösterir.

Kredi kartı insanların nakit gereksinimlerini belli bir limit dahilinde karşılar. Yani nakit paraya sıkışıldığında kartın bağlı bulunduğu bankaya gidilerek atm üzerinden nakit avans çekimi yapılabilir. Bunun yanı sıra kredi kartlarında taksitli alışveriş, yüksekkart limiti, borç erteleme ve ek taksitlendirme, düşük faiz oranı gibi farklı özellikler de vardır.

Doğru şekilde kullanıldığında kredi kartı faydalı bir ödeme türüdür. Dikkatli ve bilinçli şekilde kullanılmadığında kart sahibini ciddi tutarlarda borçlara sokabilir. Bu nedenle aylık gelire paralek limit belirlenmelidir.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar 2020

veren bankalar, hemen onay veren bankalar, kesin onay alabileceğiniz bankalar ve krediye kesin onay veren bankaların tamamını yazımızın devamında listeleyeceğiz. Bazı durumlarda acil nakit ihtiyacımız olabiliyor ve bu ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz kuruluşlar olan bankalara başvurabiliyoruz. Bankaların birden fazla kredi değerlendirme kriteri olduğu için bazı durumlarda kredi kullanabilme ihtimalimiz oldukça düşük hale gelebiliyor. Bu sebeple de acil nakit ihtiyacınıza çözüm olabilmesi adına hızlı onay veren

İlgili İçerik

Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak için bankalar çeşitli seçenekler sunarlar. Buna göre ilgili banka şubesinden, mobil şubeden, telefon bankacılığı aracılığıyla, internet şubesi üzerinden ya da kısa mesaj yoluyla kredi kartı sahibi olunabilir. Başvurunun ardından inceleme yapılıp en kısa süre içerisinde ilgili kişiye geri dönüş sağlanır.

Başvurusu Nasıl Yapılır?

E devlet kredi kartı aidatı geri alma işlemleri için öncelikle e devlet sistemine giriş yapmak gerekir. Bu sisteme giriş için TC kimlik numarası ve şifreye ihtiyaç vardır. Eğer sisteme ilk kez giriş yapılıyorsa şifre en yakın Ptt şubesinden alınabilir. Bu bilgilerle giriş yapılmasının ardından  sisteminde Türkiye Bankalar Birliği kapsamında bulunan sayfasından yapılır.

 üzerinde açılan bireysel müşteri hakem heyeti sayfasında yer alan bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulmasıyla tamamlanır. Açılan ilk sayfada bilgilendirme metniyer almakta olup devam edildiğinde mevcut başvurular ve yeni başvuru kısmı gelir. Eğer daha önce yapılmış başvuru yoksa e devlet yeni başvuru üzerinden yapılır.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Findeks İle Kredi Notu Öğrenme

, müşterilen bankalar ile olan ilişkilerini ya da diğer adıyla siciline belirli dereceler veren sistemin genelleşmiş ismidir. Bankalardan toplanmış verilerle müşterinin bankadaki sicil durumuna bakılır ve tek bir çatı altında daha rahat ulaşılabilmesi adına  olarak değerlendirilir. Kredi notunuzu öğrenmenin birden fazla yolları mevcuttur. Bunlar findeks ile, bankalar aracılığıyla veya çeşitli siteler üzerinden  

İlgili İçerik

Yeni başvuru kısmında bulunan adı, soyadı, telefon numarası ve adres, ilgili banka, başvuru özeti ve talebi gibi alanların doldurulması gerekir. Bunların her biri daha önceden alınmış olan  işlemleri için istenmektedir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
7 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5