Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  495466,398
  % -1,97
 • LITECOIN
  2493.67
  % 9,81
 • ETHEREUM
  19497.92
  % -2,06
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)

Öğrenciler günümüzde en çok paraya ihtiyaç duyan bireylerdendir. Çünkü geçim masraflarının yanında bir de eğitim masrafları  vardır. Bu nedenle öğrenciler özellikle çalışmıyorlarsa veya az çalışıyorlarsa krediye ihtiyaç duyabilirler. Eskiden çalışmayan bir bireyin kredi kartı kullanması kredi çekmesi mümkün değildi.

Ancak şimdi yapılan yeni düzenlemelerle öğrencisinden işsizine, ev hanımından, çalışanına herkes kredi ürünlerini kullanabilmektedir.  Öncelikle öğrencilerin ne için paraya ihtiyaç duydukları kredi alırken önemli bir etmendir. Gidecekleri okulun ücretini ödeyebilmek için mi yoksa paraya sıkıştıkları için mi krediye ihtiyaç duyuyorlar? Bankalar 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar öğrencilerin eğitim ve nakit ihtiyaçları için kredi vermektedir.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Ne Gibi Şartlar Aramaktadır?


Bankalar çalışan, düzemli gelir sahibi olan bireylere daha kolay kredi verse de öğrencilerin ve işsizlerinde kredi başvurularını kabul etmektedir.  Ancak zaten gelir sahibi olmayarak kredi alma ihtimali düşen öğrencilerin bir de kredi notu kötüyse kredi alma ihtimali imkansıza yakın olmaktadır. Bu nedenle öğrenciler kredi notlarını iyi tutmak zorundadırlar.

Aslında pek çok banka müşteri sayılarını artırabilmek ve daha çok kişiye hizmet edebilmek için kredi notunu sorgulamadan bile kredi verebilmektedir. Ancak bu riski alan bankaların buna paralel olarak getirilerini artırabilmek için faiz oranlarını yükseltirler. Böylelikle bazı kredileri batığa çıksa bile yüksek  faiz oranından dolayı zarar etmezler.  Günümüzde pek çok banka eskiye nazaran şartlarını daha da esnetmiş ve daha kolay kredi vermeye başlamıştır.  Hatta teknolojinin gelişmesiyle oturduğunuz yerden kredinin banka hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz.

Bankalar aslında sadece çalışan gelir belgesi olan bireylere kredi vermezler. Çalışmayan işsiz freelancer çalışan veya, esnaf, sanatkar, kira geliri sahibi olan gibi pek çok kişi bankadan kredi alabilmektedir.

Bazı bankalar kredi vermek için pek çok şart isterken, bazı bankalar hiçbir şart aramayıp yerine yüksek faiz ödettirmeyi tercih ederler. Bankalar öğrencilere kredi kartı verirken limitilerini çok düşük tutmaya çalışırlar. Bu limitler genellikle 100 ile 500 TL arasında olmaktadır.  Eğer öğrenciler bu kredi kartlarının borçlarını zamanında öder geciktirmezse kredi kartlarının limiti 2-3 katına çıkarılabilir.  ve hatta kredi çekebilirler.

Öğrenciler krediyi masrafsız bir şekilde almak isterler çünkü 10.000 TL kredi çektiğiniz zaman nerdeyse 100 lira gibi bir masrafla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu nedenden ötürü, masrafsız bir şekilde kredi veren bankalar her zaman tercih sebebi olmaktadır. Peki hangi bankalar masrafsız düşük faizle öğrencilere kredi veriyor?

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi


Ders Çalışmak sizden ihtiyaçlarınız bizden sloganı ile yola çıkıp öğrencilere eğitim kredisi ile destek olan Ziraat Bankası, 36 aya varan vade ve düşük faiz oranlarıyla okul,dersane, kitap gibi giderlerinizi karşılamak için kredi veriyor. Ziraat bankasından 36 ay vadeli eğitim kredisi alabilmek için, ailenizden veya bir yakınınızdan kefil, eğer yok ise teminat istenmektedir.

Eğer öğrencinin giderlerini sağlayan bir yakını varsa aynı imkanlarla kredi o kişiye de verilebilmektedir. Ziraat Bankası Eğitim  Kredisine başvurarak  36 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Son zamanlarda kredi seçenekleri ile hizmetini sürdürürken Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu talepleri de halen sürmektedir. Bankanın kurucusu, Ahmet Şefik Mithat Paşa’dır. Çiftçilerin oluşturduğu kaynakla kurulmuştur. Banka Sırbistan’ın Pirot Kasabası’nda kurulurken imece geleneğinden esin alınmıştır. O günden beri varlığını sürdüren Ziraat Bankası son zamanlarda Onlarca şube ile hizmet vermektedir. Bankanın Vatan dışında da şubelere vardır. Banka tüketicilere ayrımlı kredi seçenekleri sunmaktadır. Bunların arasında bütün bireysel ihtiyaçların

İlgili İçerik

Deniz Bank Eğitim Kredisi

Denizbank öğrencilerden herhangi bir kefil evrak teminat istemeden kredi vermektedir.  Üstelik verdiği krediyi 60 aya varan vadelere uzatarak, büyük bir ödeme kolaylığı sağlamış oluyor. Ayrıca ailenizden maddi destek de alıyorsanız  banka bu nakit akışını görecek buna göre size verdiği limiti yükseltebilecektir.

Eğer öğrencinin kredi notu da yüksekse bu durumda kredi alabilmesi çok kolay hale gelecektir. Denizbank’ta vadeyi uzattıkça faiz oranı da artmaktadır. Bu nedenle vadeyi ne kadar kısaltırsanız o kadar az faiz ödersiniz.

Denizbank Sms ile Anında Kredi Başvurusu

Denizbank Anında Kredi Başvurusu Denizbank’ın anında kredisi için gerekli olan bilgiler TC kimlik numarası ve cep telefonudur. Denizbank anında nakit ihtiyacı duyan müşterilerine kolay bir şekilde başvuru yapma olanağı sunuyor. Denizbank anında kredi başvurusunu yapan kişiler de kredilerine hemen kavuşabiliyor. Denizbank bu kredisi için genellikle kefil istemiyor. Ancak istenen kredi miktarının fazla olması bankanın da kefil talep edebileceği

İlgili İçerik

İş Bankası Eğitim Kredisi

Artan eğitim ihtiyaçları için nakit finansman desteği sunan İş Bankası, öğrencilerin okul, kurs, üniversite gibi giderlerini karşılamak  kredi imkanı sunuyor.

İş bankasından kredi alabilmek için okul kurs veya üniversite gibi giderlerinizi belge ile bankaya göstermeniz gerekmektedir. Bu durumda krediniz onaylandığı takdirde okulun veya dersanenin banka hesabına  banka tarafından ödeme yapılacaktır. İş bankası faiz oranı aylık %3 oranındadır.

İş Bankası 30000 TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

30000 TL İhtiyaç Kredisi için İş Bankası size uygun ödeme seçenekleri sunuyor.İhtiyacınız ne olursa olsun, ihtiyaç anında ihtiyaç krediniz İş Bankası’nda! İnternet Şubesi’nden, isbank.com.tr’den, Bankamatiklerden, SMS* ile ve Telefon Şubesi’nden ihtiyaç kredisi başvurusu hızlı ve kolayca yapılabilir. İhtiyaç kredisi taksitleriniz, taksit tarihinde hesabınızda yeterli tutar

İlgili İçerik

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi Bankası da 48 aya varan vade seçeneğiyle  düşük faizle bir şekilde 50 bin TL’ye kadar eğitim kredisi veriyor. Yapı Kredi bankasından eğitim kredisi alabilmek için istenen evrakları bankaya götürerek en kısa sürede kredinizin onaylanmasını sağlayabilir ve kullanamaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları (Güncel)

Yapı Kredi bireysel ihtiyaç kredisi 60 aya kadar vade imkanı sunar. Yapı Kredi bankası ihtiyaç kredisi ürünleri tüketicilerin farklı ihtiyaçları düşünülerek oluşturulmuştur.Marketten eşyaya evlilikten nişana eğitimden alışverişe veya tatil masrafları gibi farklı bireysel kredi ihtiyaçlarınız için uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları sunan Yapı Kredi Bankası’ndan destek alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden hemen Yapı Kredi tüketici kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

İlgili İçerik

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Pek çok banka gibi Garanti Bankası da öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına cazip koşullarla karşılamaktadır. Garanti bankası düşük faiz oranı ve geniş vade seçenekleriyle müşterilerine kolay kredi imkanı sunmaktadır. Garanti bankası eğitim kredisi hakkında istenen belgeleri ve evrakları öğrenmek için en yakın garanti bankası şubesine gidip hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) hizmetleri içerisinde yer alan risk raporu aracılığı ile finansal durumunu öğrenmek isteyen kişiler Garanti Bankası kredi notu sorgulama öğrenme işlemlerini yapabilirler. Bankalarda mevcut kredi bilgilerini ile limitlerini içeren ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından bankaların ortak bildirimleri ile oluşturulmuş risk raporları ile kredi notları Garanti şubelerinden sorgulanabiliyor. Garanti Bankası’nın müşterisi olmayan kişilerin de

İlgili İçerik

VakıfBank Öğrenci Kredisi

Vakıfbank eğitim kredisi ile öğrencilere destek oluyor. Özel Okul, Yaz okulları, Spor okulları Üniversite kayıt ücretleri gibi pek çok konuda müşterilerine cazip kredi imkanı sunmaktadır. Öğrenci ve öğrenci velilerine 40 bin TL’ye kadar kredi verilmektedir. Ancak vade genişliğinin çok dar olması sebebiyle sıkıntı çıkarabilmektedir. Çünkü  en uzun vade 12 aydır. 18 yaşını dolduran, gelir belgesi olan veya gelir belgesi olan birini kefil göstererek rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yapılır ? (GÜNCEL)

Evet Arkadaşlar bugün sizin için araştırdığımız bir başka konu kredi notu Yükseltme nasıl yapılır? , Kredi Notu; Şu anda Türkiye'de borç veren borçla iş yapan senetle satış yapan hemen hemen tüm iş yerleri bu uygulamayı kullanmaktadır.Kredi Notu borç alabilmek için hangi düzeyde risk taşıdığını öğrenmek için yapılmış bir sistemdir.Güvenilir Kredi Notuna sahip kişiler bankadan rahatlıkla kredi ,kredi kartı alabilirken, kredi notu düşük olanlar ve

İlgili İçerik

Odebank Öğrenci Kredisi

Odeabank’ta 20 bin liraya varan kredi çekebilme limiti ayrıca 60 bin TL’ye varan geniş vade seçenekleriyle cazip kredi imkanı sunuyor. Odeabank eğitim kredisi alabilmek için, eğitim giderine ait bir faturayı veya belgeyi ve banka hesap bilgisini bankaya  vererek 60 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası’da öğrencilere desteğini esirgemeyen bankalardan birisi, Ziraat Bankasında 36 aya varan vade seçenekleriyle  kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu tamamlayıp kredinizi onaylatabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Son zamanlarda kredi seçenekleri ile hizmetini sürdürürken Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu talepleri de halen sürmektedir. Bankanın kurucusu, Ahmet Şefik Mithat Paşa’dır. Çiftçilerin oluşturduğu kaynakla kurulmuştur. Banka Sırbistan’ın Pirot Kasabası’nda kurulurken imece geleneğinden esin alınmıştır. O günden beri varlığını sürdüren Ziraat Bankası son zamanlarda Onlarca şube ile hizmet vermektedir. Bankanın Vatan dışında da şubelere vardır. Banka tüketicilere ayrımlı kredi seçenekleri sunmaktadır. Bunların arasında bütün bireysel ihtiyaçların

İlgili İçerik
Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
10 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5