Türkiye İş Bankası Kredi Notu Sorgulama | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1518
  % -0,08
 • € EURO
  9,7134
  % 0,05
 • BITCOIN
  490149,210
  % 0,75
 • LITECOIN
  2028.04
  % -1,54
 • ETHEREUM
  17472.07
  % 0,09
 • BIST 100
  1.382,55
  % -0,77

Türkiye İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

Türkiye İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

Cumhuriyet döneminin ilk bankalarından olma özelliğini elinde barındıran iş bankası, kurulduğu günden bugüne müşterilerine sunduğu hizmetler ile adından sıkça söz ettirmektedir. Kredi, kredi kartı, mevduat hesabı gibi hizmetleri kurumsal ve bireysel anlamda müşterilerine sunan iş bankası, yurtiçi ve yurtdışında hizmet veren 1500’e yakın şube 7000’den fazla ATM noktasına sahiptir. Taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve çeşitli kredi kartları ile müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılayan iş bankası, bu hizmetleri sağlamak için müşterilerinde kredi notunun yüksek olması özelliğini aramaktadır.

Türkiye iş bankası’nın da aralarında bulunduğu 9 banka tarafından kurulan KKB tarafından belirlenen kredi notu, bankaların müşterilerine kredi veya kredi kartı hizmeti sunmak için aradığı en önemli faktörlerden birisidir. KKB’nin alt markası olarak hizmet veren Findeks tarafından kontrol edilen kredi notu sistemi için bankaların müşterilerine duyduğu güven seviyesidir desek yanlış olmaz. Mevcut borç durumunuz, borç ödemedeki düzenliliğiniz ve sürekli kredi başvurusu yapıp yapmadığınız gibi etkenler göz önüne alınarak belirlenen iş bankası kredi notu, her müşteri için 0 ile 1900 arasında bir değere sahiptir.

0’dan başlayarak 1900’e kadar yükselen kredi puanı, iş bankası’na kredi başvurusu yapacak iseniz başvurunuzdan önce kesinlikle sorgulamanız gereken bir etkendir. Özel durumlar dışında kredi notu düşük birisine bankalar kredi veya kredi kartı vermekten çekinilirler ve genellikle vermezler. Bu nedenle başvurularınızdan önce kesinlikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Sayfamızın devamından iş bankası findeks kredi notunuzu nasıl sorgulayacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye iş Bankası Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Türkiye iş bankası kredi notu, KKB (Kredi kayıt bürosu)’nun oluşturduğu bir alt marka olan Findeks tarafından belirlenmektedir. Kredi notu öğrenme işlemi ise findeks.com üzerinden veya sms yoluyla telefon aracılığıyla yapılmaktadır. TC kimlik numaranız ve cep telefon numaranız ile birkaç dakika içerisinde kayıt olabileceğiniz findeks’te kredi kartı veya banka kartınız ile 5 TL gibi bir fiyat ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilir ve risk raporunuzu alabilirsiniz. Bunların dışında AVEA veya TURKCELL operatörlerinden birini kullanıyorsanız TC kimlik numaranız ve doğum tarihinizi aralarında bir bırakıp “1122” ye SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Örnek SMS: (6543217989 1995)

Türkiye iş Bankası Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunuz düşük çıktı ve bundan dolayı kredi veya kredi kartı alamıyorsanız bu durum için kaygılanmanıza gerek yoktur. İş bankası kredi notunuzu birkaç basit teknikle tekrardan yükseltmeniz mümkündür. iş bankası kredi notu yükseltme yollarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Öncelikle kullanmadığınız banka hesaplarınızı ve kredi kartlarınızı iptal ettirin. Elinizde en çok kullandığınız banka hesap kartı ve kredi kartınız kalsın. Mevcut borçlarınızı sıfırlayın. Telefon, su, doğalgaz vb. borçlarınızı da kapatın ve bu borçlarınızı bankanıza kredi kartınıza otomatik talimat olarak ödetin. Bir süre sonra banka sizin borç alışkanlarınızı tekrar gözden geçirecek ve kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
5 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5