Ziraat Bankası Hesap Kapatma ve Dilekçe Örneği | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1499
  % -0,09
 • € EURO
  9,7128
  % 0,01
 • BITCOIN
  487974,504
  % 0,15
 • LITECOIN
  1975.18
  % -3,88
 • ETHEREUM
  17308.14
  % -1,46
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Ziraat Bankası Hesap Kapatma ve Dilekçe Örneği

Ziraat Bankası Hesap Kapatma ve Dilekçe Örneği

Ziraat Bankası ülkemizin en köklü bankalarından bir tanesidir. 1863 yılında kurulmuş olup, o günden bu güne dek halkına hizmet vermeye devam etmektedir. Ziraat Bankası hesap kapatma işlemi yapmak isteyenler bu yazımızda aradıkları hemen her detayı bulabileceklerdir. Ziraat Bankası halkına her alanda en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlamış bir banka olmaktadır. Bu yüzden hesap açtırma ve kapatma gibi işlemlerde her işinizi hiç zorlanmadan kolayca halledebilmektesiniz.

Banka sadece ülke içinde değil, yurt dışında birçok ülkede de müşterilerine hizmet vermektedir. Ziraat Bankası’ndan hesap açma işlemleriniz ne kadar kolay olmaktaysa, kapatma işlemlerinizde o kadar kolay yapılmaktadır. Zaten bu noktada kullanılmayan hesapların kapatılmasından yana olmaktadır. Çünkü kullanılmayan hesaplarınız için boş yere hesap işletim ücreti ödemeyiniz. Ziraat bankası kullanılmayan banka hesaplarından yıllık 80 TL hesap işletim ücreti almaktadır.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası müşterileri hesaplarını birçok farklı yöntemlerle kapatabilme hakkına sahip olmaktalar. Ziraat Bankası hesap kapatma internet bankacılığı işlemleri ile de kolayca yapılabilmektedir. Kullanmadığınız hesaplarınızı internet bankacılığı şifreniz ile hesabınıza giriş yaparak kolayca kapatabilmektesiniz. Tek yapmanız gereken giriş yaptıktan sonra menüdeki hesaplar sekmesinden kapatmak istediğiniz hesabını seçmek ve kapatma talimatı vermektir.

Burada kapatma talimatı verirken dikkat etmeniz gereken nokta, otomatik ödeme talimatınız, borcunuz veya alacağınız gibi durumlar olmasın. Çünkü hesapların kapatılma işleminin gerçekleşebilmesi için bu gibi durumlardan arındırılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde hesap kapanma işlemi gerçekleşmeyebilir. Bu durumlardan hesabınızı kurtardığınızda işleminiz kolayca gerçekleşecektir.

Ziraat Bankası Vadesiz Hesap Kapatma

Ziraat Bankası vadesiz hesap kapatma işlemleriniz için birçok farklı yöntem bulunmakta olup, siz bunlardan kendiniz için en kolay olanını seçebilirsiniz. Hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman hesabınızda ödeme talimatı, borç ya da alacak bulunmamasına dikkat ediniz. Bu işlemin kolay yollarından ve en çok tercih edilen yollarından bir tanesi şubeye giderek kapatma işlemi olmaktadır. Sizde hesabınızı kapatmak için kendinize en yakın bir şubeye gidebilirsiniz. Buradan görevli kişiye hesap kapatma isteğinizi ilettiğinizde gerekli işlemler başlatılacaktır.

Buradaki görevliler sizin hesap kapatma talebinizi ve sebebinizi hesabınızın bağlı olduğu şubeye iletirler. Böylece hesabınız gayet kolay bir şekilde kapatılmış olmaktadır. Ama eğer imkanınız var ise hesabı açtığınız bankaya giderek bu işlemi yaptırmanız işleminizin çok daha kısa sürede yapılmasını sağlayacaktır. Çünkü bankalar aracılığı ile yapılan işlemlerinizde süre belki uzayabilmektedir. Ziraat Bankası vadesiz hesap kapatma işlemlerinizde birde dilekçenizi önceden evinizde doldurup giderseniz, şubede zaman kaybetmemiş olursunuz.

Ziraat Bankası Hesap Hareketleri Silme

Birçok müşteri hesap hareketlerini çok fazla kontrol etmediği için yüzlerce belki binlerce hesap kayıtlı tutulmaktadır. Aslında işinize yaramayan hesap hareketlerini belirli aralıklarla silmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Peki internet bankacılığı üzerinden hesap hareketlerinizi nasıl silebilmektesiniz şimdi bundan bahsedelim. Ziraat Bankası hesap hareketleri silme işleminizi yapabilmek için; internet bankacılığı hesabınıza girmeniz yeterli olmaktadır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüden durumumu izle kısmına girmeniz gerekiyor.

Durumumu izle kısmında ödemelerim bölümünden kayıtlı ödemelerim kısmını seçmeniz gerekmektedir. Artık geçmiş döneme dair bütün kayıtlı ödemelerinizin tamamı ekrana gelmiş oluyor. Silmek istediğiniz hesap hareketini işaretledikten sonra yeni kayıt, sil, güncelleme ve ödeme yap seçeneklerinden sil seçeneğini işaretleyerek silme işlemini gerçekleştirmektesiniz. Bu işlemi bunun haricinde yine banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ya da doğrudan banka şubesine giderek de yapabilmektesiniz. Bu ve benzeri konularda daha detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Dilekçe Örneği

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Tarih : …… / ……. / ………..
ZİRAAT BANKASI ……………….. ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı ve bu hesabıma bağlı tüm ek hesaplarımın kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………………………………..

Yukarıda ki boşlukları şu şekilde dolduracaksınız. Tarih kısmına o günün tarihini atacaksınız. ZİRAAT BANKASI ……………….. ŞUBESİNE bu kısıma hesabınız Ziraat bankasının hangi şubesinde kayıtlı ise o şubenin ismini yazacaksınız.Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. bura banka müşteri numaranızı yazacaksınız. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı…. kısmına hesap numaranızı yazacaksınız. Adres, ad soyad, telefon ve ıslak imzanızı atacaksınız. Ardından Ziraat bankasının o şubesine giderek dilekçenizi verebilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
6 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5