Ziraat Bankası Günlük İşlem Limiti Arttırma ve Günlük EFT Limiti | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1506
  % -0,10
 • € EURO
  9,7155
  % 0,05
 • BITCOIN
  488311,438
  % 0,14
 • LITECOIN
  1983.19
  % -4,05
 • ETHEREUM
  17425.7
  % -0,81
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Ziraat Bankası Günlük İşlem Limiti Arttırma ve Günlük EFT Limiti

Ziraat Bankası Günlük İşlem Limiti Arttırma ve Günlük EFT Limiti

Bankacılık işlemleri arasında havaleden sonra en sık kullanılan para transferlerinden birisi olan EFT gönderimi, mevcut bankadan farklı bir bankada hesabı bulunanlara para gönderimi işlemidir. Ziraat Bankası günlük EFT limiti olduğu gibi, bu durum sadece Ziraat Bankası için geçerli olmayıp, tüm bankaların kendi çalışma stratejilerine göre belirledikleri limitler bulunmaktadır.

Yazımızın devamında,Ziraat Bankası günlük EFT limiti ve günlük işlem limiti artırma konularına yer verdik. EFT limiti nedir? Ve bu limiti artırmak mümkün mü? Gibi, aklınıza takılabilecek sorulara aşağıda cevap bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Kaç Para

Ziraat bankası günlük EFT limiti tüm bankalarda olduğu gibi değişkenlik göstermektedir. Normal şartlarda EFT limiti Ziraat bankasında günlük olarak 50.000 TL ile sınırlanmış gözükse de, Ziraat bankası müşterisinin banka ile çalışma sıklığı, hesap hareketleri göre EFT limiti değişmektedir. İşlem hacmi yüksek olan müşterileri için 75.000 TL ile 100.000 TL arasında EFT limitini yükseltebilmektedir. Çok elzem durumlarda müşterisinin işlem limitini 30.000 TL ye kadar çektiği de gözlemlenmektedir.

Ziraat Bankası günlük EFT limiti

Ziraat Bankası tarafından bireysel müşteri EFT limiti, 50 bin TL ile sınırlıdır. Ancak banka bazı kıstaslar da göz önüne alarak bu limiti artırabileceği gibi, aynı zamanda düşürebilmektedir. Müşterinin bankayla olan işlem sıklığı, banka ürünlerinin hangisini ne kadar kullandığı gibi farklı birçok faktör, Ziraat Bankası günlük EFT limiti artırma ya da azaltma nedenleri arasında sayılabilmektedir.

Bankanın tanımlamış olduğu EFT limitinin az olması nedeniyle, birçok tüketici banka EFT limiti hakkında şikâyet kaydı oluşturmuş ve hatta bu nedenlerle mağdur olduğunu iddia edenlerde bulunmaktadır. Aşağıda ayrıca vereceğimiz Ziraat Bankası günlük EFT limiti artırmayöntemleri ile EFT limitini, bir nebze de olsa artırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Arttırma

Banka hesabınızdan para giriş çıkışlarınızın fazla olması ve hesabınızda bir miktar paranızın olması, EFT limiti artırma konusunda etkili faktörlerden birisidir. Ancak bankalar hesaplarınızın ele geçirilmesi ve farklı riskleri göz önüne alarak, belirli tutarın üzerine talep olmadan EFT artırımı yapmamaktadır.

Şayet günlük EFT limiti artırımı yaptırmak istiyorsanız, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek talepte bulunmanız mümkündür. Hesabınızın bağlı bulunduğu şubeden limit artırımı talep etmek ise, yapacağınız işlemlerin hızlandırılmasındaki önemli etkenlerden birisidir.

Bankanın internet ve telefon bankacılığı gibi farklı bankacılık kanallarından, EFT artırımı söz konusu değildir. Bunun en önemli nedeni de, bankanın olası riskleri düşünerek hesabınızı güvenli hale getirme çabasıdır. Yani hesap bilgilerinizin birisinin eline geçmesi durumunda da, hesabınızı ele geçiren kişi internet üzerinden limit artırımında bulunarak paranızın çoğunluğunu başka hesaba aktaracak olması riski, bankalar tarafından değerlendirilen bir durumdur. Bu nedenle bu bankacılık kanalları yerine, banka şubesine gitmeniz ve talepte bulunmanız gerekmektedir.

EFT limiti düşürme işlemleri yapmak istiyorsanız da, bunun için bankanıza gitmenize gerek kalmadan mobil, telefon bankacılığı ve internet bankacılığının yanı sıra, bankanın çağrı merkezini arayarak talepte bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Limiti Şikâyetleri

Birçok tüketicinin farklı platformlarda açmış oldukları şikâyet konuları bulunsa da, anlık limit artırımlarının olmamasının en önemli nedeni, yukarıda dediğimiz gibi hesap güvenliğinizi sağlamaktır.

Bazı şikâyetler, şu şekildedir;

Nezih

300.000 TL ev almak için EFT yapması gerektiğini fakat Ziraat Bankası internet bankacılığı EFT limiti sebebiyle, kalan kısmı bankanın şubesinden yapabildiğini ve bu işlem için, 507 TL ödeme yaptığını dile getirmiştir.

Muhammet

Muhammet isimli bir tüketiciyse, birçok bankada 150 bin TL olmasına rağmen Ziraat Bankası tarafından tanımlanan 50 bin TL EFT limiti nedeniyle işini bırakıp bankaya gitmek zorunda olduğunu belirtmiştir. Tüketici bu şikâyetinde ayrıca, boş yere faiz ödediğini de söylemektedir. Tüketici aynı zamanda parayı günlük yollayarak işini halletmeye çalıştığını, ancak bu kez de aylık 100.000 TL Ziraat Bankası EFT limiti nedeniyle yine amacına ulaşamadığını belirtiyor.

Ziraat Bankası günlük EFT limiti hakkında sormak istediklerinizi, yorum kısmından yazarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
1 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5