Engelli Kredisi Veren Bankalar | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1480
  % -0,11
 • € EURO
  9,7101
  % 0,03
 • BITCOIN
  491953,419
  % 1,50
 • LITECOIN
  2059.02
  % 0,64
 • ETHEREUM
  17552.54
  % 0,99
 • BIST 100
  1.386,50
  % -0,48

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelliler için özel olarak sunulan bir çok hakların ekonomik anlamda bankacılık piyasasına da yansıdığını rahatlıkla görebiliriz. Zira tüm özel kamu ve katılım bankaları engelli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kredi vermektedir. Engelli kredisi adı altında verilen bu paralar engellilerin gelirlerine, banka kredi notlarına, yaptıkları harcamalara ve gelir düzeyine etki eden taşınmazlara ve borçlarına göre belirlenmektedir. 

Engelli kredisi veren bankalar arasında öncelikle kriterleri daha düşük olan Vakıf Bank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası gibi 3 devlet bankasını söyleyebiliriz. Şimdi gelin isterseniz engelliler kredi çekebilir mi konusunu bir inceleyelim. Yazımızda size en temel bilgileri aktaracağız fakat kredi alma aşamasına geldiğiniz zaman en güncel bilgileri banka şubelerinden alabileceğinizi hatırlatma gereği duyuyoruz. Bankaların belli aralıklarla düzenledikleri engelli kredisi kampanyalarını reklamlardan, bankaların internet sitelerinden yada şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli kredisi veren bankalar arasında Bina Kredi ve QNB Finans Bank’ı saymak da mümkündür. Engellileri desteklemek sosyal hayata kazandırmak ve tutumsal manada bir hareketliliği yaşatmak yerine kredi vermekte fikri fikir yatırım ve yaşam planlarına tutumsal manada Muavin olmaktadırlar. Engelli kredisi veren bankalar Mani durumuna ve engellinin engellilik yüzdesi ile ayrımlı gelir seviyelerine göre vade süresi belirlediği gibi nema oranlarını da buna bağlı olarak belirlemektedirler.  Engelli olmak bankacıların nezdinde bir Mesele olmamakta en Müsait müddet ve nema oranları belirlenme sürecinde duygulu davranılmaktadır. hem de sabit gelir sahibi bir engelli bankalar için Hususi müşterilerdir ve onlara ayrı bir ihtimam gösterirler. Çünkü gelirleri hiç bir vakit kesilmez ve devlet garantisi altındadır.

Engelli Kredisi Şartları

Engelli kredisi almak için mutlaka bireylerin bir gelirleri olmalıdır. Sigortalarının en az 6 ay yatmış olması, beyan edebilir bir Amel tanımı ve belgelenebilir bir gelirlerinin olması epey ehemmiyetlidir. Ayrı olarak banka kredi notunun yüksek olması, maaşında haciz icra olmaması, Mani durumunun fiziki olması ehemmiyetlidir. Zihinsel engelliler ve Bilhassa ölüm süreci rapor ile belgelenmiş engellilerin kredi alabilmesi nihayet aşama gayri mümkün bir durumdur. Bankalar her ne kadar bu vaziyette olan şahıslara İtina gösterse de verdikleri paranın Arka dönebilecek olması onların asıl amacıdır.

Engelli Vatandaşlar Konut Kredisi

Engelli bir arkadaşımızın Youtube sitesine engelli vatandaşların konut kredisi alıp alamayacağı ile ilgili çekip yayınladığı bir video var. Bunu da incelemenizi öneriyorum.

Engelli Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Engelli kredisi başvurusu bireylerin telefon internet veya banka şubelerinden birimde yapabileceği bir durum olsa da kredinin ön onaydan geçendi halinde kredi talep esen engelli kişiler engel durumunu gösteren rapor, belirlenebilir gelir beyanı, sigorta durumunu gösteren belge, maaş bordosuna ek olarak varsa adiler gelirlerin belgelenmesi ve ikametgah Adresini gösterir belge ile başvurmalıdırlar. Engelli kredi başvurusu ile bankalar belgeleri inceleyecektir.. Tüm belgeler önemli olup özellikle engel sebebi gelir durumu ve banka kredi notu son derece önemlidir.

Bu bilgilerin yanında engelli kredisi almak isteyenlere genel bir tavsiye vermek istiyorum. İlk olarak engelli maaşı hangi bankaya yatıyor ise o bankaya gidip engellilere yönelik bir kredi kampanyaları olup olmadığını öğrenin. Varsa başvuru yapın. Yoksa başta Ziraat Bankası olmak üzere sırası ile büyük devlet bankalarına gidin. Buralara sorun bu sefer engelli kredi kampanyaları olup olmadığını. Kafanıza takılan bir konu veya daha detaylı bir bilgi talebiniz varsa yorum kısmında bizlerle her türlü sorunuzu paylaşabilirsiniz. En kısa süre de cevap vereceğiz. Tüm bunlara ek olarak şu bilgiyi de vermekte fayda görüyorum. Engelli kredileri her zaman olmuyor. Kimi bankalar belli dönemlerde bu kampanyaları aktif ediyorlar ve süresi dolduğu zaman kalkıyor. Bu sebeple eğer bir engelli iseniz ve böyle bir kredi alma düşünceniz var ise tüm bankaları tek tek incelemenizi ve o anda aktif bir engelli kredi kampanyası var mı yok mu araştırmanızı öneriyoruz. Biz burada kampanya yayınlıyoruz fakat belli bir süre sonra bu kampanya sona eriyor ve bilgi eskimiş oluyor.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
5 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5