Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (8 BANKA BAŞVURUSU) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1584
  % 0,01
 • € EURO
  9,7200
  % 0,13
 • BITCOIN
  491331,314
  % 0,77
 • LITECOIN
  2032.65
  % -3,62
 • ETHEREUM
  17521.75
  % -0,10
 • BIST 100
  %

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (8 BANKA BAŞVURUSU)

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar (8 BANKA BAŞVURUSU)

Gittikçe artan eğitim masraflarını karşılamak amacıyla öğrencilere kredi veren bankalar bulunuyor. Bankalar eğitim kredisi kampanyaları uygun faiz oranı ve vade seçenekleriyle sunuyor. Kişiye özel ödeme planı sayesinde eğitim hayalleri ara verilmeden gerçekleştirilebilir. Bu kredi ile birlikte üniversite, özel okul ya da özel kurs ücreti ödemeleri karşılanabilir. Daha iyi bir eğitim ve hedeflenen üniversite okumak isteyen öğrenciler finansal anlamda zorluk çekiyor eğitim kredisi veren bankalar tarafından verilen kredi desteği ile birlikte eğitim masrafları karşılanabiliyor. İstenilen eğitim imkanından yararlanmaya aracılık etmesi krediyi daha da avantajlı hale getirir. Bizde bu içeriğimizde hangi banka öğrenciye kredi veriyor, eğitim kredisi nasıl alınır, öğrenci kredisi şartları ve faiz oranları hakkında bilgi vereceğiz.

Öğrenci Kredisi Destekleri

Eğitim öğretim masraflarını karşılamak veya acil para ihtiyacında öğrenci için kredi çekmek avantajlı geliyor. Nedeni ise gelir belgesiz nakit para bulanabilecek resmi seçeneğin sadece banka olmasıdır bunun dışında öğrenciye kefilsiz kredi veren kurumlar ise özel destek olarak yardımcı oluyor. Senetle kefilsiz borç para veren yerler veya kişiler bankalara göre risk oranı yüksek olduğu için daha yüksek faiz oranı ile çalışıyor bu durumda öncelikle kredi notu düşük ise öğrenci kredi kartları alınarak kredi skoru yükseltilebilir. 1000 üzerinde kredi puanı oluştuğunda özel bankalar kredi onayı verirken daha esnek davranabiliyor. Öğrenciyim kredi çekmek istiyorum hangi banka ne kadar kredi verir? Diyorsanız gelin birlikte öğrenci kredisi şartları ve başvuru yollarını inceleyelim.

Öğrenciye Kredi Verilir Mi?

Birçok üniversite öğrencisinin merak ettiği öğrenciye kredi çekebilir mi, Öğrenciye anında kredi veren bankalar hangileri? Sorusunu cevaplayalım. Çalışmayan işsizlere, ev hanımlarına ve herhangi bir gelir belgesi gösteremeyen kişilere dahi son zamanlarda bazı bankalar kredi veriyor. Senetsiz kefilsiz nakit kredi imkanı sağlayan bankalar acil nakite ihtiyacı olan öğrenciler için kredi desteği sunuyor. Öğrenciler kredi onayı alabilmek için öncelikle kredi kartı alarak bankalarla çalışma yapıyor. Tüm bu kriterlerin dışında kara listede olmayan daha önceden sicili bozuk olmayan öğrenciler elbette kredi çekebilir. Öğrencilere ne kadar kredi verileceği için ise herhangi bir özel limit bulunmuyor ancak bankaların ödenebileceğini düşündüğü miktarda kredi onayı verdiğini hatırlatmak isteriz.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye hangi banka kredi verir? Eğitim kredisi için başvuru yapabileceğiniz 8 banka şunlardır;

 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Odeabank

Öğrenci kredisi şartları nelerdir, hangi belgeler gerekiyor, ne kadar kredi verilir yazının devamında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öğrenciye Faizsiz Kredi Başvurusu

Öğrencilere faizsiz kredi imkanı sunan bankalar özel destek paketleri haricinde yoktur. Kredi kullanımına yönelik banka şubesi içerisinde hizmet veren müşteri temsilcisi kredi ile ilgili tüm detayları müşterilere aktarır ve kişiye özel ödeme planı oluşturulur. Bunun için ilgili kişinin kredi notu ve bunun gibi önemli bilgileri gözden geçirilir. Başvuru için bazı belgelerin ibraz edilebiliyor olması gerekir. Bu belgeler arasında kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, öğrenci kabul belgesi, yerleşim belgesi ya da son aya ait olan resmi fatura örneği gerekir. Buna ek olarak gelir belgesi istenir. Bu belge için maaş bordrosu, diplomalı serbest meslek sahipleri için üç yıllık matrahlı vergi levhası, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri istenir.

Eğitim Kredisi Şartları

Vade olanakları atmış aya kadar olacak şekilde belirlenir. Faiz oranları ise vadeye göre şekillenir. Vade arttıkça kredi faiz oranı da artmakta olup bu durum tüm kredi türleri için geçerlidir. Örneğin 10.000 lira üzerinden on iki ay vade ile kullanılan eğitim kredisi faiz oranı %2,65 iken vade on iki ayın üzerine çıktığında bu oran 2,75 olarak değişiklik gösterir. Banka krediye ilişkin detaylarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Eğitim kredisi bünyesinde başvurulabilecek en fazla tutar 60.000 olarak sınırlı tutulmuştur. Ayrıca yapılan başvurularda en başta ve bir kereye özgü olmak üzere binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınır. Buna bir de vergi ve sigorta primleri dahil edilir.

Eğitim Kredisi Hesaplama

Başvurulacak kredi tutarı, geri ödeme miktarı, faiz oranı, aylık ödenecek taksit miktarı, yıllık maliyet oranı ve kredi tahsis ücreti ile ilgili temel bilgilere ulaşmak adına bankanın internet sitesinde yer alan kredi hesaplama aracı kullanılabilir. Bireysel kredi hesaplama aracı ile yapılan eğitim kredisi hesaplama ile birlikte başvurulmak istenen krediye ait ödeme planına da ulaşılabilir. Ödeme planının içinde taksit vadesi ve tutarı, anapara, faiz, vergi ve kalan anapara gibi bilgiler yer alır.

Yurtdışı Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Yurtdışında eğitim görüyorsanız veya eğitim için yurtdışına gidecekseniz aynı şekilde yurtdışı öğrencilerine kredi veren bankalara yukarıdaki listeden seçerek iletişime geçip gerekli belgeler, nasıl başvuru yapılacağı ve faizsiz seçeneklerinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
8 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 4.9