Senetle Borç Para Veren Tefeciler (Dikkat) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1405
  % -0,20
 • € EURO
  9,7057
  % -0,04
 • BITCOIN
  487974,727
  % 0,15
 • LITECOIN
  1975.18
  % -3,88
 • ETHEREUM
  17292.54
  % -1,57
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Senetle Borç Para Veren Tefeciler (Dikkat)

Senetle Borç Para Veren Tefeciler (Dikkat)

Senetle Borç Para Veren Tefeciler 2019 yılında Mevcut mudur? Tefecilerden borç para almak kanuni mi? Bu konu hakkında bütün ayrıntıları ile sizlere bilgiler vereceğiz. Tefeci kelimesini paraya sıkıştığınız vakit eşinizden dostunuzdan, internetten ve etrafınızdaki bütün esnaflardan duyacağınız bir kelimedir. Tefecilik ülkemizde suçtur. Senetle para veren ve senetle paraya razı olan herkes suç işlemiş olur. başka bir deyişle senetle para alsanız da senetle para verseniz de suç olarak sayılmaktadır. Bankalardan kredi alamayan kişilerde ilk olarak acil ihtiyaçlarında tefecilere gittikçe borç para almaktadırlar. Tefecilik işlemleri riskli bir iştir. Belki o anlık sıkıntınızı karşılayabilirsiniz. Yalnız henüz sonraki aylarda tefeciler başınızı çokça ağrıtabilir. Bu vaziyete düşmemek için tefecilerden Irak durmanızı ve para sıkıntınızı başka türlü bulmanızı öneririz.

Senetle Para Veren Tefeciler Kimdir?

Senetle borç para veren tefecilere erişmek çok basit değildir. Evvela aracınızın olması ve sizi onunla tanıştırması şart olan birileri olmalıdır. Tefeciler öyle her önüne gelene para vermezler. Tefeci olan şahıs sana para vermesi için üzerinize kayıtlı bir evinizin olması gerekmektedir. hane veya arabanızı tefecinin üzerine geçirdikten veya o kişiye ipotek verdikten sonra sana para vereceklerdir. kimi tefeciler sizlere abes senet imzalatır ve borcunuzu ödemediğiniz vakit üzerine aldığı hane veya arabayı satarak borcu kapatmaktadır.

İnternet sitesi üzerinden verilen tefeci duyurularına katiyen güvenmeyiz. Bu tarz kişiler senetle para verilir ismi altında insanları dolandırmaktadırlar. Tanımadığınız bir şahıs sizlere para göndermez. Belki sıkıntınız yüzünden yanılgı yapabilirsiniz fakat bu konuda sizi uyarmak istiyoruz. Ayrı olarak senetle kredi veren şirketlerin ilanlarında önden ön ödeme istemektedirler. Bir çok vatandaşımız bu ön ödemeyi yapmış ve mağdur olmuştur. Tanımadığınız kimseye önden para vermeyiniz.

Senetle Para Nasıl Bulurum?

Senetle para vermek suç ve kanuni olmadığı için bulmanız pek çok zor olacaktır. Yukarıda da söylediğimiz gibi şayet senetle para arayışındaysanız ilk olarak önünüze tefeciler gelecektir. Tefeciler bankalar gibi sana Müsait faizlerle borç para vermezler. Örneğin 100.000 TL tefeciden para aldığınızı varsayalım. Tefeciler Çoğunlukla %20 üzerinden para vermektedirler. İlk taksiti de peşin olarak almaktadırlar. 100.000 aldığınızda sana 80.000 TL verilecektir. sonrasın da her ay 20.000 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Tefeci parasında vade yoktur. Ne vakit 100.000 TL toplu ödeme yaptınız o vakit senedinizi Arka alabilirsiniz. şayet 3 Sene süresince 100.000 TL toplu ödeme yapamazsanız her ay 20.000 TL ödeme yapmalısınız. şayet bu ödemeleri yapmazsanız senet sahibi olan tefeci sizin senedinizi işleme alacak ve üzerinize olan bütün mal varlıklarını satarak borcunu alacaktır. çünkü tefecilerden Irak durmanızı tavsiye ediyoruz.

kanuni UYARI: Tefecilik, T.C Anayasasının 241. maddesi gereğince tutumsal bir suçtur. direk veya bilvasıta yoldan, kredi kartı ile pos makinesinden Cazibe yaparak verilen her türlü ödünç para tefecilik adına geçer ve TCK 241’e göre kesinleşmiş suçlardandır.

Senetle Borç Para Bulma Yöntemleri

Senetle borç para bulma yöntemleri arasında senetle kredi gelmektedir. şayet sizde senetle borç para arayışına girdiyseniz ilk olarak etrafınızdaki partner, arkadaş ve akrabalarınızdan borç para isteyiniz. şayet bu şekilde borç para bulamazsanız aşağıdaki sayfalarımıza gittikçe destek alabilirsiniz.

 • Senetle Altın Veren Kuyumcular
 • Senetle Kredi veya Borç Para Veren Yerler
 • Senetle Kredi Veren Faktöring Şirketleri
 • Senetle Telefon Veren Yerler

Yukarıda sizlere senetle borç para veren tefeciler konusunda profil verdik. Sizde bu profil ile aklınızda kalan sual işaretlerini giderebilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Sayfamızdaki başka konulara girerek senetle kredi ve senetle para veren yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
2 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5