Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Findeks İle Kredi Notu Öğrenme | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1352
  % -0,24
 • € EURO
  9,7075
  % -0,06
 • BITCOIN
  488884,224
  % 0,31
 • LITECOIN
  1973.54
  % -4,32
 • ETHEREUM
  17218.88
  % -1,98
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Findeks İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Findeks İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, müşterilen bankalar ile olan ilişkilerini ya da diğer adıyla siciline belirli dereceler veren sistemin genelleşmiş ismidir. Bankalardan toplanmış verilerle müşterinin bankadaki sicil durumuna bakılır ve tek bir çatı altında daha rahat ulaşılabilmesi adına kredi notu olarak değerlendirilir.

Kredi notunuzu öğrenmenin birden fazla yolları mevcuttur. Bunlar findeks ile, bankalar aracılığıyla veya çeşitli siteler üzerinden kredi notu öğrenme gibi yollardır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, kredi notu düşük olana kredi veren bankalar, kredi notu düşüklere anında kredi veren bankaların güncel listesini yazımızın devamında paylaşacağız. Kredi notunuz kredi değerlendirmelerinde dikkate alınan ilk kriterdir. Eğer kredi notunuz yüksekse kredi geçmişiniz iyi ve kredi kullanmanızda problem yok demektir. Ancak bazen gereksiz sebeplerden de kredi notunun düştüğü görülebiliyor. Durum böyle olunca da kredi notuna bakmadan kredi veren bankaları arayış

İlgili İçerik

Findeks ile Kredi Notu Öğrenme

Findeks, kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olma adına en kolay ve en güvenilir sistemlerdendir diyebiliriz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından yönetildiğinden herhangi bir güvenlik konusunda sıkıntı olması imkansıza yakındır. Ancak diğer internet sitelerinde yaşanan sorun gibi bu sitenin de resmi olmasına dikkat etmelisiniz. Findeks, kredi notunuzu hızlı bir şekilde öğrenmek adına kullanışlı bir sistemdir ancak belirli bir ücreti mevcuttur. Kredi notu haricinde risk raporu, geçmişe dönük analiz gibi farklı rapor seçeneklerine de imkan sağlayan Findeks’te güncel kredi notu öğrenmek için 6 TL ücret ödemeniz gerekir. İstediğiniz raporlara göre de bu tutarda değişiklikler olabilir. İlk kaydınızda o anki güncel kredi notunuz bir defalık ücretsiz olarak gösterilir.

Bankalar Aracılığıyla Kredi notu Öğrenme

Kredi notu öğrenme konusunda diğer kolay ve güvenilir yöntemlerden biri de bankalardır. Kendinizin müşterisi olduğunuz bankaların müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek güncel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz tek olmakla beraber, başka bankalar için değişmemektedir. Müşteri temsilcinizden kredi notunuzu öğrenirken size banka ile başka avantajlı finans ürünleri de sunabilir.

Çeşitli Siteler Üzerinden Kredi notu Öğrenme

Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır?

Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır? Bankalar ile müşteriler arasında her geçen gün artan alışverişlerde en önemli konuların başında kredi notu gelmeye başladı. Özellikle son yıllarda bankaların kendilerini güvence altın almak adına kredi notu sistemini ortaya çıkartmasından sonra müşterilerin bu konuda merakı her geçen gün artmaya başladı. Peki son

İlgili İçerik

En başta uyaralım. Bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmemekle beraber, diğer önerdiğimiz iki yöntemin daha güvenilir ve garanti sonuçlar verdiğini belirtelim. Findeks veya bankanız haricinde başka bir sitelerle kişisel bilgilerinizi paylaşmak güvenlik açısından oldukça tehlikeli olduğundan kesinlikle önermemekteyiz. Sizlerden banka temsilcileri dahi kişisel bilgilerinizi açık bir şekilde isteme hakkına sahip değildir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
1 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5