18 Yaşından Küçükler Kredi Kartı Alabilir Mi? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1372
  % -0,25
 • € EURO
  9,7054
  % -0,07
 • BITCOIN
  487456,637
  % 0,02
 • LITECOIN
  1971.65
  % -4,05
 • ETHEREUM
  17214.26
  % -2,01
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

18 Yaşından Küçükler Kredi Kartı Alabilir mi?

18 Yaşından Küçükler Kredi Kartı Alabilir mi?

Eğitimlerini tamamlamak üzere şehir dışında lise ya da üniversite okuyan öğrencilerin en büyük problemlerinden birisi ise ekonomik açıdan yaşanabilecek dönemsel zorluklar. Bu dönemlerde gençler kredi kartı başvurusu yapmayı düşünerek kısa süreli ekstra ihtiyaçlarını karşılamak istemektedirler. Bu durumda bankalara başvuruya gidildiğinde karşılaşılan en büyük soru ise 18 yaşından küçükler kredi kartı alabilir mi? Bu konuyu merak eden genç arkadaşlarımız için tüm detaylarıyla birlikte inceleme yapacak ve gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

Kredi Kartlarında Taksit Sayısı Yükseltildi mi?

Kredi kartı kullanımlarında belirlenen taksit sayılarının dışına çıkılamamaktadır. Ancak BDDK’dan yapılan açıklamaya göre kredi kartında taksit sayısı ile alakadar Yepyeni bir inkişaf yaşanmıştır. yalnızca belirli alışverişlerde artırılan taksit sayısıyla alakadar Ayrıntılı profili yazımızın devamında takip edebilirsiniz. Kredi kartı taksit sınırlamasında yapılan düzenleme, eşya alımları üzerinden geçerli hale gelmiştir. Ayrı olarak kredi kartında taksit sayısı ile alakadar ihtiyacınız olan bütün profil aşağıda paylaşılmıştır.

İlgili İçerik

Öncelikle konunun detaylarına inmeden önce sizlere şu detayı paylaşmak istiyorum. 18 yaşından küçüklere kanunen kredi kartı verilemez. Bu nedenle sağda solda birçok internet sitesinde ya da reklamlarda karşılaşabileceğiniz 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar gibi aldatmacalara kanmayınız. Kanun çerçevesinde hiçbir banka size 18 yaşınızı doldurup 19’dan gün almaya başlamadığınız sürece kredi kartı veremez. Eğer yaşınız 18’den küçükse ve kredi kartı almak istiyorsanız bunu başarabilmeniz için tekbir şansınız var oda mevcutta kredi kartı bulunan bir aile üyesinin sizin adınıza ek kart çıkartması. 18 yaşından küçük kardeşlerimiz maaş kartı ya da hesap kartı olarak adlandırılan ve kredi yani eksi bakiye kullanamayacakları kartları edinebilirler.

Peki, 18 Yaşından Küçükler Nasıl Kredi Kartı Kullanabilir?

Evet, gelelim birçoğunuzun merak ettiği bu konuya. 18 yaşından küçükler nasıl kredi kartı kullanabilir? Bu sorunun cevabını aslına bakarsanız biraz önce kısaca bahsetmiştim. Bir aile üyesinin sizin adınıza ek kart olarak adlandırılan ve aile üyesinin kendisine ait kredi kartına bağlı olarak çalışan limitinden düşülerek o limitin ek karta aktarıldığı bir kart sistemidir.

Öyleyse, Ek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2020 (Kesin Onay)

Bu günkü makalemiz sitemize gelen sorulardan biri olan Öğrencilere Kredi veren bankalar varmı varsa hangileridir sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.Biliyorsunuz ki öğrenciler hem çalışıp hemde okula gidip hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır. Bu yüzden hem eğitim hemde şahsi giderlerini karşılamak için bankaların yolunu tutarak kredi yada kredi kartı almak istiyorlar. Öğrencilerin çalışma durumu ve sigortalılık durumu göz önünde bulundurularak bankalar öğrenciye kredi verebiliyor.

İlgili İçerik

Ek Kart Başvurusu gerçekleştirmek için asıl kredi kartının sahibi olan kişi müşterisi olduğu bankaya ait şubeler, internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı sistemlerinden herhangi birisi aracılığıyla ek kart başvurusunu rahatlıkla gerçekleştirebilir. Başvuruda bulunacağı ek kartı isterse 18 yaşından küçük bir kişi için çıkartabilir. Fakat burada şunu bilmekte fayda var; bankalar ek kart başvurularında kullanıcı olarak gösterilen kişinin yaşı 18’den küçük olması durumunda çoğu zaman 16-18 yaş aralığına ek kart vermektedir.

Ek Kart sistemi sayesinde bankalardan 18 yaş altı kredi kartı alma mümkün olmaktadır. Elbette standart bir kredi kartı gibi kullanıcı özgür ve tam anlamıyla kendisine bağlı bir karta sahip olamıyor olmasına rağmen ihtiyacı olan kredi kartına sahip olabilir ve rahatlıkla kullanabilmektedir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
2 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5