Senetle Motor Veren Yerler | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1535
  % -0,05
 • € EURO
  9,7203
  % 0,11
 • BITCOIN
  486238,208
  % -0,23
 • LITECOIN
  1986.25
  % -4,02
 • ETHEREUM
  17341.67
  % -1,04
 • BIST 100
  1.378,07
  % -1,09

Senetle Motor Veren Yerler

Senetle Motor Veren Yerler

Son dönemde senetle motor satın alma ritüeli çok sık araştırılır oldu. Aslında uzun zamandır bazı motor markalarının firma ya da satış noktaları ile yaptığı anlaşmalar kapsamında senetle motosiklet satışı yapılmakta. Buradaki amaç, motor satın almak isteyenlerin ancak bunun için yeterli nakit kaynağı bulunmayanların alışveriş yapmasını sağlamak. Özellikle 10 bin TL ve üzeri motorlar için daha sık kullanılan bu teknikte belli bir vade faizi de uygulanabiliyor. Ancak kredi gibi herhangi bir dosya masrafı ya da işlem ücreti alınmıyor.

Sicili Bozuk Olana Ön Onaysız Anında 10 bin TL Kredi

Geçmiş dönemlerde bankalarla girdiği finansal ilişkiden doğan sorumluluklarını tam olarak adına getiremeyen ve bu nedenle düşük kredi notuyla cezalandırılan tüketiciler sicili bozuk olmanın kredi talebi sürecinde çıkarttığı sorunla karşı karşıya kalabilir. Kredi notu yeterince yüksek bir tüketicinin şubeye gitmeden rahatlıkla kullanabileceği kredi miktarı için bile kefil göstermesi, teminat veya ipotek vermesi talep edilen bu gruptaki tüketicilerin Muhtelif

İlgili İçerik

Motor bazıları için bir tutkuyken bazıları için de iş gereği kullanılması gereken bir araçtır. Özellikle İstanbul gibi yoğun trafiğin söz konusu olduğu şehirlerde motor kullanmak büyük ölçüde zaman kazandırır. Ancak herkes motor satın alabilecek maddi güçte olmayabilir. Bankaların araç kredisi kapsamında kullandırılan motor kredileri de, yüksek kredi notu gerektiren ürünlerdir. Dolayısıyla sigortalı bir işi olmayan, yeterli nakit kaynağı olmayan, bankalardan kredi çekemeyen kişiler, senetle motosiklet alma yarışına girmiş durumda. Ancak bu uygulama her motor markası ya da firması için geçerli olmayabiliyor. İşte ayrıntılar.

Hangi Marka Motorlar Senetle Alınabilir?

Senetle motosiklet satın almak isteyenlerin merak ettiği diğer bir konu da hangi marka motorları satın alabilecekleri. Öncelikle senetle satışın her marka motorda geçerli olmadığı bilinmelidir. Bazı büyük markalar kullanıcılarına bu imkânı tanımaktadır. İşte senetle alınabilecek bazı motor markaları;

 • Yamaha,
 • Kanuni,
 • Bisan,
 • Honda,
 • YBR,
 • Mondial,

Senetle motor satışı yapılmaya başlandığından bu yana bankalardan kredi çekemeyen kişiler, kendi motorlarını satın alabilmeye başladı. Özellikle bu markaların daha çok iş motoru olarak kullanıldığını söylemekte de fayda bulunuyor.

Senetle Motor Nereden Alınır?

Nakit yerine senet karşılığında motor satın almak isterseniz, öncelikle çalışacağınız noktanın kesinlikle güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü senet kıymetli bir evraktır ve yükümlülüğü oldukça fazladır. Dolandırıcılık işlemlerine karşı önlem alınmalıdır. İşte güvenli bir şekilde senetle motosiklet satın alınabilecek noktalar.

Acar Motors

İstanbul, İzmir ve Antalya başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında bayilikleri bulunan Acar Motors senetle motor satışı yapan önemli noktalardan biri. Ancak senetle motor satışını genellikle İstanbul’da bulunan bayiliklerinden gerçekleşmektedir.

Mutlu Evim

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin tercihi olan bu yapılanma da senetle motor satışı yapan noktalardan bir tanesi. Ancak yalnızca İstanbul içinde hizmet vermektedir.

MotoFinans

MotoFinans da yine senetle motor satın alabileceğiniz noktalardan bir tanesi. 36 aya kadar vade seçeneğinin de bulunması motor severleri ayrıca mutlu eden bir başka konu.

İstanbul’da bu yapılanmaların dışında senetle motosiklet satışı yapan noktalar bulunuyor. Ancak her yapılanmanın bu tarz bir vadeli satış yapmaya yetkisi bulunmuyor. Bu nedenle alışveriş yapılacak nokta özenle tercih edilmelidir. Mümkünse referanslar araştırılmalı ve yine mümkünse bankalardan kredi kullanılarak motor satın alınmalıdır.

pointmotor.sahibinden.com

POİNT MOTORS senetle elden motorsiklet satan bir sanal bayi. Bu firma da motor fiyatları 9.000 TL ile 20.000 TL arasında değişim göstermektedir.

acarmotors.sahibinden.com

2 yıldır senetle motor bisiklet satışı yapan bir bayi. Şuanda 9 adet motosiklet satışa sunulmuş durumdadır. Motor fiyatları 4.500 ile 24.000 TL arasında değişmektedir.

motofinans.sahibinden.com

MOTO FİNANS kullanıcı adı ile açılan bu sanal mağaza içerisinde 19 adet motor satışa sunulmuştur. Motor fiyatları 4.500 TL ile 45.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Firmanın kendine ait resmi web sitesi de bulunmaktadır. Senetle motosiklet iletişim numarası 0-216-4121002 ‘dir.

cinarmotorsiklet.sahibinden.com

ÇINAR MOTOR toplam 37 ilanla en çok motosiklet seçeneği sunan sahibinden.com galerilerinden birisidir. Firma içerisindeki fiyat aralığı genellikle 6.000 ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Firmanın iletişim numarası 0-212-2744444‘tür.

Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar 2020

Son Dönemlerde Sicili bozulan bir çok kişi gibi kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk ve kredi çekemeyeceğinizi düşünüyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyunuz.Krediye en çok ihtiyacınız olduğu zamanlarda Siciliniz bozuk diye içinizi karartmanıza gerek yok, çünkü sicili bozuk olanlara kredi veren pek çok finans kuruluşları bulunmaktadır. Çoğu insanın kredisini ödeyememesinden yada geciktirmesinden kaynaklı olarak kredi notu düşmektedir ve bankaların kara listesine girmektedir.

İlgili İçerik

Senetle Motor Satın Almak Güvenli Midir?

Bu yapılanmalar konusunda bilgi sahibi olan herkes senetle motor satın almanın güvenli olup olmadığını sorgulayabilir. Senetle motor satışı yapan yapılanmalar aslında markanın kendisi değil, markanın bayiliğini almış olan şahıs yapılanmasıdır. Bu nedenle uygulamanın güvenilirliği hakkında net bilgiler vermek doğru değildir. Hatta bu sektörde dolandırıcılık işlemlerinin de olduğunu söylemekte fayda bulunuyor.

Senetle motosiklet satın alacaksanız, öncelikle işlemi gerçekleştireceğiniz firma hakkında net bilgilere ulaşmalısınız. Yalnızca markaya aldanmamalı ve daha önce alışveriş yapmış kişilerden referans almalısınız. Ayrıca senet imzalama aşamasında, vade sonlarında uygulanacak toplam faize dikkat edilmeli ve gecikme faizi konusunda hassas davranmalısınız. Her ne kadar şahıs yapılanmaları olsa da bazı noktalar güvenli satışın adresi olmaktadır.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5