Düşük Kredi Notu ile Kredi Alınabilir mi? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1605
  % 0,03
 • € EURO
  9,7232
  % 0,16
 • BITCOIN
  491305,352
  % 0,72
 • LITECOIN
  2033.88
  % -3,67
 • ETHEREUM
  17536.09
  % -0,05
 • BIST 100
  1.388,72
  % -0,32

Düşük Kredi Notu ile Kredi Alınabilir mi?

Düşük Kredi Notu ile Kredi Alınabilir mi?

Bankalardan kredi hizmeti alabilmek için kredi notunun yüksek olması gerekiyor. Ancak bazı durumlarda düşük kredi notuna kredi alabilir miyim sorusu gündeme gelmektedir. Elbette günümüzde düşük kredi notuna hizmet sunan bankalar da bulunmaktadır. Faiz ve vade oranları farklı olan bu bankalarla ilgili başvuru süreci de önemlidir. Bankaların belirli şartlara göre hizmet sunduğu düşük kredi puanlı tüketiciler, yazımızın devamını takip ederek daha detaylı bilgilere sahip olabilir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Günümüzde ciddi bir kitleye bankacılık hizmeti sunan TEB, QNB Finansbank, İNG Bank ve Aktifbank, düşük kredi notuna kredi alabilir miyim sorusunun yanıtı için başvurulacak bankalardır. Ancak bu bankaların bazı uygulamaları üzerinden kredi alınmaktadır. Örneğin, Aktifbank’ın N Kolay Kredi uygulaması, TEB’in CEPTETEB uygulaması ve QNB Finansbank’ın Enpara uygulaması üzerinden kredi alabilirsiniz.

Teminatla Kredi Veren Bankalar

Kredi puanı düşük olanlar ilk olarak teminatla bu bankalara başvuru yapmalıdır. Zaten bankalar teminat göstermeyen kişilere bu hizmeti sunmamaktadır. Aynı durum kefil kredileri için de geçerlidir. Öncelikle düşük kredi notuna sahip olan bireylerin, teminat olarak göstereceği taşınmazlarda bazı özelliklerin olması gerekiyor. Bunlar;

 • Gayrimenkulün kat irtifakı ve mülkiyetine sahip olunması
 • Konut teminatının tapuda meslek olarak geçmesi
 • Taşınmazın birden çok kişi üzerine kayıtlı olması halinde hak sahiplerinin ipotek için tapuda onay vermesi
 • Gayrimenkulün plan ve projeye aykırı olmaması şeklinde sıralanmaktadır.

Kefille Kredi Veren Bankalar

Kredi notunuz düşük ise bankalar sizden teminat yerine kefil isteyebilir. Ancak kefilde de aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Söz konusu şartlar şu şekildedir;

 • Kefilin SGK kaydının bulunması
 • Kredi notunun yüksek olması
 • Evli olan kefilin eşinden yazılı olarak rıza alması

Kefille kredi veren bankalar aynı zamanda Düşük Kredi Notu ile Kredi Alınabilir mi? sorusunun yanıtı olmaktadır. Haliyle kredi notu da yüksek olması gereken kefillerin bu konuda kredi puanı sorgulaması yapmasında fayda var. Ya da kefilsiz kredi veren bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Evrak Talep Etmeden Kredi Veren Bankalar

Evraksız ve kefilsiz olarak kredi almak isteyenler yine CEPTETEB, N Kolay ve Enpara uygulamalarından yararlanabilir. Bu uygulamalar sadece banka müşterilerine özel olarak sunulur. Ancak henüz banka müşterisi olmayanlar da banka şubelerine giderek krediden yararlanmak istediğini söyleyebilir. Bu bankalar düşük miktarlı krediler sunsa da acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması bakımından önem arz etmektedir.

CEPTETEB Kredi Faiz Oranları

Türkiye Ekonomi Bankasının kapsamlı bir kredi uygulaması olan CEPTETEB üzerinden yüzde 2,05 üzerinden kredi alabilirsiniz. Ancak bu oran 9-48 ay vadeli krediler için geçerlidir. 10 bin TL’lik 3 ay vadeli kredilerde ie %1,99 faiz oranıyla hizmet alabilirsiniz. 60 ay vadeli kredide ise bu oran %2,30’a çıkmaktadır.

Enpara Kredi Faiz Oranları

QNB Finansbank’ın uygulaması olan Enpara üzerinden değişken faiz oranlarıyla hizmet alabilirsiniz. Bu kapsamda 12 ay vadeli krediler için %2,45, 24 ay vadeli krediler için %2,43, 36 ay vadeli krediler için %2,36 ve 48 ay vadeli krediler için %2,33 faiz oranıyla kredi talep edebilirsiniz. 60 ay vadeli krediler için ise %2,24’lük faiz oranı mevcuttur.

N Kolay Kredi Faiz Oranları

N Kolay kredi faiz oranları sabittir. Ancak belirli dönemlerde faiz oranları elbette değişmektedir. Tüketicilerin düşük kredi notuna kredi alabilir miyim sorusuna yanıt olarak yüzde 2,79 faiz oranıyla Aktifbank’ın bu uygulamasından faydalanabilirsiniz.

İNG Bank Faiz Oranları

İNG Bank daha çok ertelemeli kredileriyle gündeme gelmektedir. Haliyle tüketiciler için uygun faiz oranlarının sunulduğunu söyleyebiliriz. Şu an için %2,09 faiz oranıyla hizmet sunan İNG Bank, belirli dönemlerde müşterilerine özel imkanlar tanımaktadır. Bu kapsamda 15 bin TL’lik kredi için aylık ödenecek taksit tutarı 486 TL olacaktır. Bankanın tahsil ettiği kredi tahsis ücreti ise 75 TL’dir.

Fibabanka Kredi Faiz Oranları

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında olan Fibabanka son zamanlarda dikkat çekmektedir. Bu bankanın 12 ay vadeli kredilerinde faiz oranı %1,89’dur. 24 aylık vadede %2,29 ve 36 aylık vadede %2,35 faiz oranıyla hizmet sunulmaktadır. O halde Düşük Kredi Notu ile Kredi Alınabilir mi? konusunda sizlerle paylaştığımız bu bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Kısa sürede taleplerinizi karşılayacak olan bu bankalar aynı gün içinde krediyi hesabınıza aktaracaktır. Haliyle acil nakit ihtiyaçlarınızı da bu şekilde karşılayabilirsiniz. Yine de faiz oranlarıyla ilgili güncel rakamlara ulaşmak için sitemizi takip etmeniz ya da bankaların web sitelerini kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
9 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5