QNB Finans Bank Borç Kapatma Kredisi 2019 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1469
  % -0,13
 • € EURO
  9,7052
  % -0,03
 • BITCOIN
  489240,192
  % 0,46
 • LITECOIN
  1986.74
  % -3,67
 • ETHEREUM
  17364.15
  % -1,12
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

QNB Finans Bank Borç Kapatma Kredisi 2020

QNB Finans Bank Borç Kapatma Kredisi 2020

Borç kapatma kredisi, birden fazla bankada bulunan borçlarını kapatmak için bankaların belirlemiş olduğunuz faiz oranlarında verilen kredi türüdür. Özellikle kredi kartı veya kredileri için ödeme zorluğu çeken vatandaşların faydalanmış olduğu borç yapılandırma kredisi, diğer kredi türlerinden farklıdır.

Bir kişi kredi kullanımı yapmak için ilgili kredi türünü belirler ve başvurusunu yapar. Örneğin; Araç satın almak isteyen otomobil kredisi, ev almak isteyen ise konut kredisi kullanımı yapmaktadır. Fakat borç kapatma kredisinin verilme amacı ise, diğer bankalarda olan borçlarınızı bir araya toplamak ve gelirinizi aşan taksit ödemelerinizi hafifletmektir.

FinansBank Borç Kapatma Kredisi Şartları

İş adamı Hüsnü Özyeğin tarafından 1987 yılında kurulan finans bank, 2016 yılında katarlılara satılarak QNB Finansbank olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Uygun faiz oranları ve bir çok kampanyası ile müşterilerine en iyi hizmeti sunan finansbank borç kapatma kredisi ve şartlarına göz atalım.

QNB FinansBank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları 2020

Borç kapatma kredisi, birden fazla bankada bulunan borçlarını kapatmak için bankaların belirlemiş olduğunuz faiz oranlarında verilen kredi türüdür. Özellikle kredi kartı veya kredileri için ödeme zorluğu çeken vatandaşların faydalanmış olduğu borç yapılandırma kredisi, diğer kredi türlerinden farklıdır. Bir kişi kredi kullanımı yapmak için ilgili kredi türünü belirler ve başvurusunu yapar. Örneğin; Araç satın almak isteyen taşıt kredisi

İlgili İçerik
 • Finans bank borç yapılandırma kredisi ile ihtiyaç kredilerinizi, kredi kartı borçlarınızı ilgili bankaya transfer ederek tek çatı altında toplayabilirsiniz.
 • Borç transferi sırasında diğer bankalarda bulunan borcunuzun tamamını transfer edebilirsiniz. Bunun için herhangi bir limit belirtilmemiştir.
 • Borç kapatma kredilerinde, kredi başvurusu yapabilmeniz için toplam borcunuzun öğrenilmesi ve kapatılacak tutar üzerinden başvuru yapılmalıdır.
 • Finansbank kredi yapılandırma seçeneği ile başvuru yapmış olduğunuz kredi kullanım tutarı size banka tarafından verilmez. Kredi miktarı borcunuz olan bankadaki ilgili hesaba geçer ve borçlarınız ödenmiş olur.
 • Ek hesap, ve konut kredileriniz için bu kredi türünde yani kredi borç transferi ve yapılandırma işlemlerinden faydalanamazsınız.
 • Finans bank 2019 yılı için borç kapama kredisi vade süresini 60 Ay olarak belirlemiştir.
 • Başvuru yapmak istediğiniz tarih göz önünde bulundurularak bankanın vermiş olduğu faiz oranı üzerinden kredi kullandırılır.

Finansbank Borç Yapılandırma Kredisi Faiz Oranları

Finansbank’ın borç transfer kredisi için belirlemiş olduğu faiz oran % 1,79‘dan başlamaktadır. Bu oran kredi puan durumuna göre değişiklik gösterdiği gibi, kredi notunuzun Türkiye ortalama üzerinde olması durumunda belirmiş olduğumuz orana yakın kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca borç kapama kredisini 12 ay ile 60 ay vade seçenekleri arasında kullanım yapabilirsiniz. Burada dikkat etmemiz gereken detay ise, borç yapılandırma bizlere yeni bir faiz ödemesinin kapasını açmaktadır. Bu yüzden kredi kullanımı yaparken, ödeme gücünüze göre vade süresini ayarlarsanız ödeyeceğiniz faiz daha az olacaktır.

Aşağıdaki tabloda 10.000 TL 60 ay vade seçenekleri, faiz oranları ise 3 farklı oran üzerinden hesaplama yapılmıştır. Hesaplamalar % 1,79, 2,08, 2,54 faiz oranı üzerinden yapılmış olup, kredi notunuza göre ödeme tutarı ve faiz oranlarında değişkenlik görebilirsiniz.

 • 60 Ay vadeli 1,79 Faiz oranı ile, 10.000 TL kredi kullanımı yaptığınızda aylık ödeme tutarınız, 298 TL olacaktır.
 • 60 Ay vade 2,08 faiz oranı ile 10.000 TL finansbank borç kapama kredisi kullandığınızda, 323 TL aylık taksit tutarınız olacaktır.
 • 60 Ay vade 2,54 faiz oranları ile 10.000 TL borç transferi kredisi kullanırsanız aylık 365 TL taksit ödemesi yaparsınız.

FinansBank Borç Kapatma Kredisi Tahsis Ücreti

Kredi tahsis ücreti bankalardan çekmiş olduğunuz bütün kredi türünde yer almaktadır. Bu ücret, çekmiş olduğunuz kredi tutarına göre değişkenlik göstereceği gibi, en fazla binde 5 oranında dosya masrafı alınmaktadır. Yukarıdaki hesaplamış olduğumuz 10.000 TL 60 ay vade için ödemeniz gereken dosya masrafı, 52,5 TL olarak belirlenmiştir.

Banka Faiz Oranları (GÜNCEL LİSTE)

Günümüzde Kredi Faiz Oranları Ne oldu diye merek eden çok sayıda kişi mevcut, Özellikle bankadan kredi çekerek hayallerini gerçekleştirmek isteyenler araba almak, ev almak veya ihtiyaçlarını karşılamak gibi gün aşırı faiz oranlarını takip ederek en uygun faiz oranlarını ve en güncel bilgilere sahip olmak istiyor. Tabloda bankaların 30 Aralık 2019 itibarıyla güncel en uygun kredi faiz oranları

İlgili İçerik

Finansbank Borç Kapama Kredisi Sigorta Fiyatları

Çekmek istediğimiz kredi türü ne olursa olsun, bankalar müşterilerine kredi verirken, mutlak suretle hayat sigorta poliçesi yaptırmalarını isterler. Zorunlu hale gelmiş olan sigorta fiyatları çekmiş olduğumuz kredi türüne göre yüksek olsa da, başımıza birşey geldiğinde geride bırakmış olduğumuz Ailemiz için büyük önem taşımaktadır. Kim arkasında Ailesine borç bırakmak ister ki? Bence hiç kimse istemez.

Hayat sigortası fiyatı, çekmiş olduğunuz kredi tutarı ve vadesine göre değişmektedir. Ayrıca kredi kullanımı yapacak olan kişinin risk faktörü yani yaşlı genç olması ile alakalı durumlar da bankaların sigorta şirketleri tarafından araştırılan kriterleri içerisinde yer almaktadır.

1,79 Faiz oranı 10.000 TL 60 Ay Vade Sigorta Prim Tutarı: 514.19 TL’dir.

Finansbank Borç Kapatma Kredi Başvurusu

Sizler de, diğer bankalarda olan borçlarınızı bir araya toplayıp tek bir yere borç ödemek istiyorsanız finansbank borç yapılandırma kredisini tercih edebilirsiniz. Başvuru yapmak için ise bir kaç yöntem bulunmaktadır. Kısa bu yöntemlerden bahsedelim.

 • Banka şubelerine gitmeden borç kapama kredisinin tarafınıza çıkıp çıkmadığını SMS ile öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken banka üzerinde kayıtlı cep telefonunuzdan TC kimlik numaranızı yazar 5030’a kısa mesaj atmalısınız. Burada yapmış olduğunuz başvuru ön başvuru olarak banka tarafından değerlendilir ve olumlu olumsuz dönüş alırsınız.
 • Finans bank sms numarası olan 5030’a gönderdiğiniz mesajın cevabı olumlu ise; bölgenizde bulunan en yakın finansbank şubelerine giderek işlemlerinize devam edebilirsiniz.
 • Başvuru yapmış olduğunuz kredinize devam edebilmek için Nüfus cüzdanı belgeniz, ikametgah ettiğiniz adresinize ait son 3 ayın elektrik, doğal gaz, veya su faturası, gelir belgeniz ( Gelir belgesiz onay alınması durumunda bu belgeye gerek kalmayacaktır)

Borç Transferi Kredisi Kredi Notu Önemli Mi?

Borç kapama kredisi bankaların direk borçlarınızın ödemesi için vermiş olduğu kredi türü olsa da, banka sizin kredi notunuzu göz önünde bulunduracaktır. Banka müşterilerinin borçlarını belli bir faiz karşılığında üstlenir olsa da, borç transferi yapacak kişinin gelir durumu, skor puanı ve ödeme durumları incelenmektedir. Neticede hiçbir banka, ödeme gücü olmayan birinin borçlarını üstlenmez. Bu anlamda kredi notunun, borç yapılandırma kredisi için önemi oldukça yüksektir.

Kimler Borç Kapatma Kredisi Alabilir

Borç kapama kredisi almanız için bankaların bazı şartları vardır. Bu şartlar, sizler kredi başvuru yaptığınızda veya başvurunuzdan ön onay alındığında yerine getirilmesi istenebilmektedir.

 • Borç kapama kredisi kullanımı yapmanız için bankalarda herhangi bir yasal işleminizin olmaması gerekmektedir.
 • Belgeleyebilir resmi bir gelirinizin olması. Örneğin; Maaş bordrosu, Vergi levhası gibi.
 • Kredi kullanım talebinin en 60 ay vade seçeneklerini geçmemesi.
 • Tüm borçlarınız için yapılandırma talep ettiğinizde, aylık taksit tutarınızın geliriniz yani maaşınızın yarısını geçmiyor olması.
 • Kredi kullanmak için İpotek edilecek yerlerinizde eşinizin rızasının olması.
Geri Ödemesiz 50 Bin Lira Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları

Devletimiz bugün Genç Girişimcilere geri ödemesiz hibe kredi verme imkanı sunmaktadır. Genç Girişimciler mevcut iş yerlerinde değişiklik yapmak istediğinde yada yeni bir iş kurmak istediğinde devlet 50 Bin Lira Hibe Kredi Desteği vermektedir.Bu 50 Bin Lira Hibe Desteği alım durumunda Devletin açıkladığı nerelerde kullanılacağını belirten bilgiler bulunmaktadır.Her Genç Girişimciye bu hibe kredi verilmemektedir.Kadın girişimciler ve yeni iş kurmayı düşünen Girişimcilere verilmektedir.

İlgili İçerik

Borç Kapatma Kredi Tutarı Nasıl Hesaplanır

Bankalarda olan mevcut borçlarınız kapatacağız iş günü içerisinde hesaplanmaktadır. Kredi veya kredi kartı faizleri günlük olarak işleyeceği için, borç kapama kredisi başvurusundan sonraki günlerde net rakamı bankaların şubeleri veya müşteri hizmet yetkilisi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Örneğin; A bankasından 20.000 TL kredi çektiniz ve toplam geri ödemesi 40.000 TL. Borcun tamamını kapacağınız için toplam faiz değil, erken kapama tutarı göz önünde bulundurulur.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
11 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5
YORUMLAR YAZ
 • Patricia Debra1 sene önce
 • Acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Bankanızdan bir kredi varsa veya bir finans firması reddedilir mi? Mali yardıma ihtiyacınız var mı? Faturalarınızı ödemek ya da bir ev satın almak için borç paraya mı ihtiyacınız var? Kendi işinize sahip olmak mı ve kredi yardımına mı ihtiyacınız var? Öğrenci kredisine mi ihtiyacınız var? % 3’lük düşük faiz oranlı finansal yardımlarınız için bugün bize ulaşın.
  E-posta: mrslindarobertloanfirm@outlook.com