En Yüksek Faiz Veren Bankalar | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1468
  % -0,11
 • € EURO
  9,7232
  % 0,14
 • BITCOIN
  489394,655
  % 0,58
 • LITECOIN
  1993.11
  % -2,12
 • ETHEREUM
  17374.32
  % -1,07
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Kenarda parası olan bir çok kişinin merak ettiği 32 Günlük En Yüksek faiz Veren Bankalar  hangisi olduğunu sizlere Ayrıntılı bir şekilde araştırdık. 2019 yılında en yüksek faiz veren bankanın hangi olduğunu merak edenler için bütün bankaları karşılaştırdık ve hangisi en yüksek faiz verdiğini öğrenebilirsiniz. Elinde yüksek meblağlarda parası olan kişiler aşağıdaki listeye bakarak basitçe en uygun mevduat hesabı ile 32 günlük yüksek faiz kazancı ile kesin kazanç sağlayabilirler. Bizde yatırım yapmak isteyen kişiler için en uygun bankayı bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bildiğiniz üzere yüksek faiz oranları veren bankalar paralarını bankaya yatırıp yıl sonuna kadar değerlendirmek isteyenler olmaktadır. Ellerinde bulunan yüksek meblağlarda paralarını yıllık olarak paralarını yatırıp yüksek meblağlarda para kazanabilirler. Bu yüzden bizde sizler için yüksek faiz veren banka listesini sıraladık. Sizde hemen en uygun faiz veren banka bulabilirsiniz.

Aşağıda yer alan en yüksek faiz veren bankalar listesi, faiz oranlarına göre sıralanmıştır. Mevduat hesaplaması 100.000 TL – 32 Günlük olacak şekilde yapılmış olup, mevduat faiz oranları mevduat vadesi ve tutarına göre değişiklik gösterebilir.

Banka –Hesap İsmiFaiz oranı100 Bin TL -32 Gün Net kazanç
Alternatif Bank VOV Hesap%15,25 1.136 TL
Odeabank Oksijen Hesap%14,50 1.080 TL
Finansbank E-Vadeli Hesap%14,20 1.058 TL
Burgan Bank e-mevduat%14,01 1.050TL
Fibabanka Kiraz Hesap%14,00  1.043 TL
Turkish Bank enerji hesap%14,00 1.043 TL
HSBCE-Mevduat%14,00 1.043 TL
İCBC%14,00 1.043 TL
İNG E Turuncu Hesap%14,00 1.043 TL
Yapı Kredi Vade Dönüşüm%13,65 1.017 TL
Şekerbank vadeli mevduat%13,00 1.006 TL
Denizbank E-Mevduat%13,00 968 TL
CEPTETEB Vadeli Hesap%12,50 931 TL
Akbank mevduat hesabı%12,25 912 TL
Halkbank E-Mevduat%12,00 894 TL
Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı%11,75 875 TL
Garanti BBVA E-Vadeli Hesap%11,25 875 TL
İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat%11,25 875 TL
Vakıfbank E-Vadeli Mevduat%11,00 819 TL

Alternatif Bank E-Mevduat Hesabı

Alternatif Bank yüksek faiz oranlarıyla paranızı değerlendirmenizde aracılık ediyor. Alternafit Bank E-Mevduat ile siz de hesabınızı Alternatif Bank internet bankacılığından hemen açabilirsiniz. 2 günden 732 güne kadar istediğiniz vade aralığında hesabınızı açabilirsiniz. Hesap açma alt limiti 1.000 TL’dir. Sabit getirilidir, piyasada değişen faiz dalgalanmasından etkilenmeden sabit faizlerle siz de paranızı değerlendirebilirsiniz. Alternafit Bank’da e-mevduat e-mevduat faiz oranları ise %13 – %16 arasında değişmektedir. Dolar hesabı için mevduat faiz oranı ise %0,35 ile %1,95 arasında değişmektedir. Dilerseniz Alternatif Bank Vov Hesap ile faiz oranını %19 yüksek faiz getirisinden tercih edebilirsiniz. %19 faiz oranı “hoş geldin faizi” yani tanışma faizi olarak verilmektedir.

HSBC E-Mevduat Hesabı

HSBC ‘de %19,50’den başlayan faiz oranıyla vadeli hesap sahibi olabilirsiniz. Siz de mevduat hesabınız HSBC’de açarak hemen en iyi faiz oranlarıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası mevduat faiz oranları

Garanti Bankası e-Vadeli Hesap hoşgeldin kampanyası kapsamında %18,50‘ye varan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Garanti’de yatırımlara göre faiz oranları değişebilmektedir. Garanti Bankası’nda hoşgeldin faizi olarak yüksek faiz oranlarıyla e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası’nda Euro %1,40, dolar yatırımları ise %3 üzerinden değerlendirilmektedir.

Denizbank mevduat faizi

Denizbank’ın sürekli yenilenen teknolojileri ve müşteri odaklı çalışmaları neticesinde e-vadeli hesap faiz oranları oldukça yüksek durumdadır. Denizbank’tan %21,00 oranında faizle e-vadeli hesap açabilirsiniz. 
Denizbank’ta euro yatırımları %1,06, Dolar yatırımları ise %3,50 olarak değerlendirilebilir.

TEB mevduat hesabı

Türk Ekonomi Bankası (Teb) e-mevduat hesabında %22‘a varan faiz seçenekleriyle hesap açabilirsiniz. Bankanın web sitesinden hesap açarak paranızı mevduat hesabından değerlendirebilirsiniz.

İş Bankası mevduat faiz oranları

İş Bankası yüksek faiz oranlarıyla e-mevduat hesabı sunmaktadır. Sürekli yenilenen teknolojik altyapısı ve yüksek müşteri memnuniyeti oranıyla İş Bankası’ndan %17 faiz oranıyla e-mevduat hesabında paranızı değerlendirebilirsiniz.


Odeabank Oksijen Hesap

Odeabank mevduat hesabı ile siz de %18,50’ye varan avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. 250.000 TL’ye kadar %18,50, 50.000 Dolar’a kadar ise %3,15 faiz oranı Odeabank Oksijen Hesapta sizleri bekliyor. Oksijen Hesap açarak siz de günlük vadesiz kullanım tutarını belirleyerek belli miktarda paranızı mevduat hesabınızı bozmadan kullanabilirsiniz. Ayrıca Oksijen Hesap’ta paranız değerlenirken aynı zamanda TEMA Vakfı’na da bapış yapabilirsiniz. Odeabank Oksijen hesap avantajları ise;

 • Mevduat hesabınızdan 7 gün 24 saat para  çekebilirsiniz,
 • Otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın otomatik ödenmesini sağlayabilirsiniz,
 • Düzenli ödemelerinizi, Oksijen Hesap’tan yapabilirsiniz,
 • Her ay TEMA Vakfı aracılığı ile doğa eğitimlerine katkıda bulunabilir veya fidan bağışlayabilirsiniz.

ING Bank e-Turuncu Hesap

ING Bank’tan %18,50‘ye varan yüksek faiz oranlarıyla paranızı değerlendirebilir, siz de 1 yıl hoşgeldin faizinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Turuncu Ekstra’lılara özel %2 ek faiz getirisi de İNG Bank e-turuncu hesapta bulunmaktadır. %2 ek faizden faydalanmak için İNG Bank kartınızdan aylık 750 TL harcama veya vadesiz hesabınızdan fatura ödemesi yapmalı, hoş geldin faizi süresinde günlük ilan edilen faize ek olarak %2 ek faiz, hoş geldin faizi dışında ise günlük yayınlanan avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Akbank Mevduat Faizi

Türkiye’de hizmet veren en büyük bankalar arasında yer alan Akbank, direkt mobil uygulamasından e-vadeli hesap açılışlarına özel olarak %15,50‘ye varan faiz avantajı sunmaktadır. Akbank’ın bu teklifinden yararlanmak için telefonunuzdan direkt uygulamasını indirmeniz ya da internet şubesine giriş yapmanız yeterlidir. Akbank’ta paranızı 7 günden 400 güne vadeli olarak değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Akbank mevduat hesabı özellikleri ise;

 • Sabit oranlıdır, piyasa hareketlerinden etkilenmez,
 • 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 ay vadeli mevduat hesabının yanı sıra 400 güne varan istediğiniz güne kadar belirleyebileceğiniz mevduat hesabınızı kullanabilirisiniz,
 • Akbank şubelerinden, Akbank internet ve mobil şubeden tek bir tıkla hesabınızı anında açabilirsiniz,
 • Hesap hareketlerinizi anlık olarak internet ve mobil şubeden takip edebilirsiniz.

Vakıfbank Vadeli Hesap

Türkiye’nin devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank, yine en yüksek faiz veren bankalar 2019 sıralamasında yer almaktadır. Bu doğrultuda yüksek faiz sunan banka müşterilerine %20 faiz sunmaktadır.


Halkbank E-Vadeli Hesap

Halkbank’tan e-vadeli hesap açmak isteyenlere de yüksek faiz oranları sunulmaktadır. %17,25’e varan faiz oranları ile Halkbank’ta paranızı değerlendirebilirsiniz. Halkbank mevduat hesabı özellikleri:

 • Şubeye gitmeden Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak, Halkbank internet şubesine veya mobil şubeye giriş yaparak anında hesap açabilirsiniz,
 • Avantajlı faiz oranlarını 28 günden 999 güne kadar kullanabilirsiniz,
 • Yatırımınız risksiz şekilde, devlet güvencesinde değerlenir.

Mevduat Faiz Oranları 2020

Aşağıdaki tabloda bankaların e-vadeli mevduat hesapları için 2019 yılı dolar – euro – tl karşılaştırması yapılmıştır. Ayrıca faiz oranları yıllık oranlar baz alınarak yansıtılmaktadır. Dilerseniz bu sayfanın aşağı bölümlerinde tüm bankaların faizlerini karşılaştıran güncel içeriklere göz atabilirsiniz. Sizlere önerimiz bankaya mevduat faizinde paranızı değerlendirecekseniz, TL mevduat hesabı açmanız yönünde olacaktır. Çünkü, TL mevduatları döviz mevduatlarına göre daha yüksek faizler kazandırmaktadır. Ayrıca hoşgeldin faizi veren bankalar sayfasına da bakarak bankaların hoşgeldin faizleri hakkında güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz. 2020 yılında da en yüksek faiz veren bankalar arasında İNG, Burgan Bank, Alternatif Bank, Odeabank gibi bankalar yer alacak gibi duruyor. Ekonominin seyrine göre 2020 yılında en iyi faiz veren banka da faiz oranlarını açıklayacaktır. Bankaların sunmuş olduğu mevduat faiz oranları zaman zaman değişebilmektedir. Bu değişimler piyasa koşullarına göre yapılmakta ve Bddk onaylı hareket edilmektedir. Sizde banka mevduat faiz oranları 2019 yılı güncel durumunu karşılaştırmak ve hesaplama örneklerine göz atmak için bu sayfamızı kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan bankaların yanı sıra en altta bulunan yorum bölümüne mevduat ile alakalı sorular sorabilirsiniz. Aşağıda yer alan faiz oranları güncelliğini yitirmiş olabilir, yukarıdaki tabloda yer alan güncel mevduat faiz oranlarını dikkate alınız. Aşağıda yer alan tablolarda belirtilen faiz oranları güncelliğini yitirmiş olabilir. Yukarıda yer alan güncel faizleri karşılaştırarak mevduat hesaplarında paranızı değerlendirebilirsiniz. 2019 yılında mevduat faizlerinin %25’i geçmesi de beklentiler arasında yer almaktadır. Mevduat faizi hesaplamak için yukarıda yer alan bankaların resmi sitesinden hesaplamalarını yapabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (ANINDA ONAY)

Kefilsiz kredi veren bankalar, kefil sormayan bankalar, kefil sormadan kredi veren bankalar, kefil istemeyen bankalar, kefil olmayan krediler hakkında profil ve henüz fazlası yazımızın devamında! Bankalar, kredi sicili bozuk veya önceki dönemlerden gelen bir olumsuzluk bulunan kişilerden kredi kullandıkları sırada kefil talep edebilir. Ancak son zamanlarda, kredi kullanabilmek için kefil bulabilmek tahmin edeceğimizden biraz henüz zor olabiliyor. şayet kredi kullanmak istiyorsanız ve kefil bulamıyorsanız, sizler

İlgili İçerik


Ayrıca yukarıdaki bankalara ek olarak konunun daha net anlaşılması için tüm bankaların mevduat faiz oranlarını tablo halinde sizlere sunuyoruz. En yüksek faiz veren banka 2019 yılında aşağıdaki sıralamada yer almaktadır. Buna göre sizde e-vadeli hesap açarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Bankaların güncel mevduat faiz oranları 2019 yılı verilerine sitemiz üzerinden ulaşabilir ve karşılaştırmalar yaparak faizleri değerlendirebilirsiniz.  Günlük faiz veren bankalar da, ING Bank, Garanti Bankası, Akbank, Odeabank, İş Bankası ve yukarıda yer alan diğer bankalardan e-vadeli hesabı ücretsiz olarak açabilirsiniz. Siz de bu bankalar arasından birini seçerek e-vadeli mevduat hesabıyla hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Siz de yüksek faiz oranlarından yararlanmak için banka şubenizden hemen bir e-vadeli hesap açın ve paranızı değerlendirmeye başlayın.  Mevduat hesaplama örneklerimize de göz atabilir ve paranızı mevduat hesabına yatırarak ne kadar para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Diğer yandan dolar/ Euro benzeri dövize yüksek faiz veren bankalara sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. En yüksek faiz veren banka 2019yılında değerlendirecek olursak; Garanti Bankası ve İNG Bank olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Denizbank’ta oldukça yüksek faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu bankalar da yüksek faizi belli bir süre için (hoş geldin faizi) olarak vermekte ve verilen süre bitiminde faizler düşürülmektedir. Ayrıca vadeli hesaplardan Merkez Bankası, bsmv adı altında vergilendirme yapmaktadır. Bu vergi ve diğer masraflar düşürüldükten sonra net kazancınızı alabilirsiniz.

10 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,60116 TL
DENİZBANK%15,00112 TL
İNG BANK%14,00104 TL
HSBC%14,00104 TL
ZİRAAT BANKASI%12,5093 TL

25 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,60291 TL
DENİZBANK%15,00279 TL
İNG BANK%14,00261 TL
HSBC%14,00261 TL
ZİRAAT BANKASI%12,50233 TL

50 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,60581 TL
DENİZBANK%15,00559 TL
İNG BANK%14,00522 TL
HSBC%14,00522 TL
ZİRAAT BANKASI%12,50466 TL

60 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,60698 TL
DENİZBANK%15,00671 TL
İNG BANK%14,00626 TL
HSBC%14,00626 TL
ZİRAAT BANKASI%12,50559 TL

80 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,60930 TL
DENİZBANK%15,00894 TL
İNG BANK%14,00835 TL
HSBC%14,00835 TL
ZİRAAT BANKASI%12,50745 TL

100 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,601.163 TL
DENİZBANK%15,001.118 TL
İNG BANK%14,001.043 TL
HSBC%14,001.043 TL
ZİRAAT BANKASI%12,50932 TL

150 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,601.744 TL
DENİZBANK%15,001.677 TL
İNG BANK%14,001.565 TL
HSBC%14,001.565 TL
ZİRAAT BANKASI%12,501.397TL

200 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,602.325 TL
DENİZBANK%15,002.236 TL
İNG BANK%14,002.087 TL
HSBC%14,002.087 TL
ZİRAAT BANKASI%12,501.863 TL

250 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%15,602.515 TL
DENİZBANK%15,002.795 TL
İNG BANK%14,002.608 TL
HSBC%14,002.608 TL
ZİRAAT BANKASI%12,502.329 TL

500 Bin TL Aylık Faiz Kazancı

BANKAFAİZ ORANINET KAZANÇ
Burgan Bank%13,505.030 TL
DENİZBANK%15,005.598 TL
İNG BANK%14,005.216 TL
HSBC%14,005.216 TL
ZİRAAT BANKASI%12,504.658 TL
Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
7 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 4.3