Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  496360,440
  % -1,32
 • LITECOIN
  2454.71
  % 9,89
 • ETHEREUM
  19552.35
  % -0,86
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Son zamanlarda kredi seçenekleri ile hizmetini sürdürürken Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu talepleri de halen sürmektedir. Bankanın kurucusu, Ahmet Şefik Mithat Paşa’dır. Çiftçilerin oluşturduğu kaynakla kurulmuştur. Banka Sırbistan’ın Pirot Kasabası’nda kurulurken imece geleneğinden esin alınmıştır. O günden beri varlığını sürdüren Ziraat Bankası son zamanlarda Onlarca şube ile hizmet vermektedir. Bankanın Vatan dışında da şubelere vardır. Banka tüketicilere ayrımlı kredi seçenekleri sunmaktadır. Bunların arasında bütün bireysel ihtiyaçların karşılanması için kullanılabilen ihtiyaç kredisi vardır ve bu krediden 36 ay vade avantajları ile yararlanılabilmektedir. Ziraat Bankası’nın sunduğu bu kredinin ödeme seçenekleri elastiki bir yapıya sahiptir.

Ziraat Bankası ihtiyaç Kredisi faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi Faiz oranları, Birleştiren ihtiyaç Kredisi’nde aylık yüzde 1,10, ihtiyaç kredisinde ise aylık yüzde 1,95’tir. Kredi vadesi boyunca yaşam sigortası yapılmaktadır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken gelirin on katına kadar kredi alınabileceği unutulmamalıdır. Ayrı olarak nihayet dönemde “Birleştiren ihtiyaç Kredisi” de Ziraat Bankası’ ndan alınabilmektedir. Bu kredi paketinden yararlanıldığında ödeme güçlüğü çekilen kredi kartı Veyahut İlave hesap borçları tek bir çatı altında toplanmakta ve böylece rahat bir ödeme avantajı elde edilmektedir. Son dönemi 6 ay sigorta primleri yatırılmayan çalışanların ihtiyaç kredisi başvurularının Olumsuz sonuçlanması mümkündür.

Ziraat Bankası ihtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için Lüzumlu belgeler ise müracaat formu, nüfus cüzdanı, pasaport Veyahut sürücü vesikası, gelir belgesidir. Şubeye gidildiğinde bu belgelerden birinin mutlaka bulunması gereklidir. Çalışanların gelir belgesini sunmaları da ehemmiyetlidir. Ayrı olarak muhtarlıklardan Veyahut nüfus müdürlüklerinden alınacak konut vesikası Veyahut müracaat yapanın yerine düzenlenmiş bir faturanın da Lüzumlu olduğu bilinmelidir. Emekliler içinse Bilhassa emekli maaşı Ziraat Bankası’ ndan çekiliyorsa belirtilen belgelere lazım duyulmamaktadır. Ziraat Bankası’ ndan gelirin on katına kadar ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Ayrı olarak son dönemde “Birleştiren ihtiyaç Kredisi” de Ziraat Bankası’ ndan alınabilmektedir. Bu kredi paketinden yararlanıldığında ödeme güçlüğü çekilen kredi kartı Veyahut İlave hesap borçları tek bir çatı altında toplanmakta ve böylece rahat bir ödeme avantajı elde edilmektedir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu internet üzerinden yapılacaksa, öncelikle ziraat.com.tr internet sitesine giriş yapılmalıdır. internet sitesi sayfasının üst menüsünde “bireysel” bölümüne tıklanması, hemen peşinden “krediler”kısmı seçilmelidir. müracaat sonucu çok kısa bir müddet içinden kısa mesajla bildirilmektedir.

Ziraat Bankası çağrı merkezi üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezi arandığında müşteri temsilcisine bağlanmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden yapılan başvuruların onaylanması vaziyetinde kullanım şube aracılığı iledir.

ATM üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ATM üzerinden çok henüz basit bir şekilde yapılmaktadır. Banka müşterileri banka kartını kullanarak, banka müşterisi olmayanlar giriş tuşuna basıldıktan sonra krediler seçeneğini seçerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. Banka müşterisi olmayanların TC hüviyet numarasını girmeleri gereklidir.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için SMS ile de müracaat yapılabilmektedir. “Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?” denildiğinde cep telefonundan 4747 numarasına SMS yollanması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Bu işlemi yapmak için cep telefonundan mesajlar bölümüne girip TUKETICI yazdıktan sonra birer boşluk bırakarak T.C hüviyet Numarası, istenilen kredi tutarı, vade ve aylık kesin gelirinizi gelir yazılıp 4747’ye SMS gönderilmelidir. SMS ile Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldığında ücretlendirme 1 SMS bedelidir.

Ziraat Bankası bayan Girişimci Desteği

Ziraat Bankası KOSGEB destekli kredi seçeneklerini sunmaya sürek etmektedir. Ayrı olarak girişimci kredisi olarak başvuracağınız Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında KOBİ kredilerinden de istifade edebilirsiniz. son zamanlarda KOSGEB tarafından uygulanan kredi destek programlarına başvuruda bulunan yatırımcılar 2011 yılından sonra birbirinden ayrımlı paketlerden yararlanmaktadır. Elbette bu vaziyet yalnızca anlaşmalı bankalar aracılığıyla yürütülmüştür. Genelde kredi destekleri KOSGEB tarafından verildiği için Ziraat şubelerine başvurarak da istifade edebilirsiniz. Çünkü KOSGEB ve Ziraat Bankası anlaşmalı olarak bu hizmeti sunmaktadır.

KOSGEB destekli KOBİ kredileri de Ziraat Bankası tarafından kapsamlı olarak aktarılır. Aklında bir yatırımı olan ancak parasal sıkıntılar çekenler çiftçilik, üretim, hayvancılık ve ziraat sektöründe iş yapmak için Ziraat Bankası KOSGEB destekli kredi alabilir. Geçtiğimiz yıl 250 bin TL’ye kadar girişimci kredisi sunan Ziraat, bu yıl için bayan girişimcilere epey Mühim fırsatlar sunmaktadır.

Ziraat Bankası Girişimci Desteği Özellikleri

Kadınların ticari hayatta yer edinebilmesi için bayan girişimci destek paketini devreye alan Ziraat, Hazine destekli kredi güvence fonu kefalet desteğiyle birlikte bayan girişimci destek paketini hazırlamıştır. Bu paketin umumi özellikleri aşağıdaki gibidir;

-Kredi tahsis masrafında yüzde 50 indirim yapılmaktadır.

-60 aya varan krediler için iş yeri alımlarında 96 ay vade şansı sunulmaktadır.

-Müşterilere Hususi ayrıcalıklı fiyatlar bulunmaktadır.

-Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen bütün EFT ve havale işlemlerinden masraf alınmamaktadır.

-Dış ticaret işlemlerinde özel fiyatlandırma yapılmaktadır.

-Ödeme kaydedici aygıt ve POS için özel finansman önerileri sunulmaktadır.

-Teminat mektuplarına Hususi yarkurul imkanı vardır.

-Kadın girişimcilerin, eşlerinin ve 18 yaşından büyük çocuklarının faydalanabileceği bireysel emeklilik planı önerileri sunulmaktadır.

Yıllık kart aidatı alınmadan KOBİ kart tahsisi yapılmaktadır.

yalnızca şubelerden yapılabilen bayan girişimci desteği aynı zamanda  Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu kapsamında ele alınabilir. Ancak tek farkı, bu kredinin kadınların girişim alanlarında kullanılmasını sağlamaktır.

Ziraat Bankası Kredi Destek Alanları

Ziraat Bankası sayesinde birbirinden ayrımlı destek alanlarında kredi alabilirsiniz. Bu manada iş yeri giderleri başta olmak üzere malzeme kredi desteği, İhtacat finansman desteği, acil durum desteği, makine kredi desteği, işletme sermayesi için kredi desteği ve üretime dayalı olan işlerde teçhizat donanım desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası KOSGEB Kredisi Başvurusu

KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan orta ve Ufak ölçekli işletmeler bu krediden yararlanabilmektedir. Ayrı olarak KOSGEB kredisi, indirimli Faiz oranlarıyla nakdi krediler kullanılır. Genelde ihtiyaç kredisi başvurusu için başvuruda bulunan tüketiciler özdeş vakitte KOSGEB proje destek programından da faydalanabilir. Bu programın özellikleri ise şu şekildedir;

-Bankacılık işlemlerinde kullanılabilir.

-Çek karnesi bedellerinde %50 oranında indirim sağlanır.

-KOBİ kartı için yıllık kart fiyatı muafiyeti bulunmaktadır.

-Takas ödene komisyonlarında %50 oranında indirim yapılır.

-EFT mesaj fiyatı dış olmak üzere mobil uygulama için yapılan EFT ve havale işlemlerinde ücretsiz hizmet alınmaktadır.

-Kredilerin bağlı olduğu hesaplarda işletim fiyatı uygulanmaz.

KOBİ’lere finansal destek sunmak için kredi faizlerinin bir kısmı Veyahut faizin tamamının karşılandığı kredi türüne KOBİ kredisi ismi verilir. Ziraat Bankası da KOSGEB anlaşmalı olduğu için bu kapsamda Lüzumlu desteği sunmaktadır. Öte yandan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken de şubelerden Ayrıntılı bilgilere hatıranda erişebilirsiniz. epey Müsait Faiz oranları sunan Ziraat Bankasında Ayrı olarak ihtiyacınız olan her türlü krediden de hatıranda istifade edebilirsiniz. tek Koşul, bankalarla eski süreçlerde herhangi bir Mesele yaşamamış olmanızdır.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
5 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5
YORUMLAR YAZ
 • Yaşar2 sene önce
 • Ziraat Bankasına ihtiyaç kredisi için başvuru yaptım olmama ihtimali yüksek nasıl bir yol izlemeliyim

 • Tayfun2 sene önce
 • selamun aleyküm

 • Alparslan2 sene önce
 • Siirt merkezden ben Alparslan. Selamın aleykum kredi notum düşük konularınıza baktım güzel açıklayıcı konular fakat bana acil kredi lazım yardımcı olabilirmisiniz