Geri Ödemesiz 50 Bin Lira Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1565
  % -0,01
 • € EURO
  9,7229
  % 0,15
 • BITCOIN
  489440,379
  % 0,69
 • LITECOIN
  2000.29
  % -0,77
 • ETHEREUM
  17352.98
  % -0,87
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Geri Ödemesiz 50 Bin Lira Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları

Geri Ödemesiz 50 Bin Lira Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları

Devletimiz bugün Genç Girişimcilere geri ödemesiz hibe kredi verme imkanı sunmaktadır. Genç Girişimciler mevcut iş yerlerinde değişiklik yapmak istediğinde yada yeni bir iş kurmak istediğinde devlet 50 Bin Lira Hibe Kredi Desteği vermektedir.Bu 50 Bin Lira Hibe Desteği alım durumunda Devletin açıkladığı nerelerde kullanılacağını belirten bilgiler bulunmaktadır.Her Genç Girişimciye bu hibe kredi verilmemektedir.Kadın girişimciler ve yeni iş kurmayı düşünen Girişimcilere verilmektedir.

Kosgeb Destekli Hibe Kredisi Boşvurusunda bulunacak olan Genç Girişimciler Muhakkak ki üretüm odaklı biriş seçmeleri mantıklı olacaktır. Örnek vermek gerekirse market berber gibi işler ile ilgilenmiş kişilere hibe kredi çıkma olasılığı çok düşüktür.Çünkü bu tarz işler çok yaygın meslekler arasındadır.Her daim yeni iş fikirleri ve üretim odaklı işler ile başvuru yaparsanız hibe kredi alma olasılığınız yükselecektir.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bugünkü Konumuzu seçerken biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz üzre bir çok kişinin sorduğu en önemli sorulardan biride KOSGEB Sertifikası Naslı alınır ? 'dır. Kosgeb den destek almak isteyen vatandaşların Girişimcilik Sertifikası alması artık çok daha kolay oldu. E-Devlet şifresi olan tüm Girişimci adayları bu sertifikayı alabilmek için kolaylıkla başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu Girişimcilik sertifikası Ömür boyu geçerlilik süresi bulunmaktadır ve bu sertifikayı almak isteyenler, alıp ta

İlgili İçerik

KOSGEB’in Çoğunlukla Hibe Verdiği Sektörler Nelerdir?

Evvela yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi KOSGEB, üretim odaklı işletme fikirlerine ve bu tarz yeni iş fikirlerine hibe kredi vermektedir.Akabinde turizm, sağlık ve teknoloji alanlarında da hibe kredisi vermektedir.  KOSGEB son dönemlerde kadın girişimci adaylarının çoğalmasını ve onlara istihdam sağlaması amacıyla bir çok proje sunmuştur. ve Genç Kadın Girişimcilerin Başvuruları incelemeleri öncelikli olmaya başlamıştır.

Son Dönemde Kosgeb Belli başlı sektörlere daha çok hibe kredi vermeye başlamıştır. Hibe Kredi verilen sektörlerden en çok ilgi göreni ise haklı olarak Teknolojik buluşlar yer almaktadır.Bu sebeple yeni uygulamalar ve yazılımlara da hibe kredisi verilmektedir. Şimdi Genç Girişimciler ve Kadın Girişimcilerin başvurularına öncelik verildiğini zaten belirtmiştir.Bunların dışında da çokça iş alanlarının yanı sıra meslek lisesi öğrencilerinin faailiyetleri de bulunmaktadır.Hibe kredisi almak isteyen Girişimcilerin üstte bahsettiğimiz bölümlerden başvuruda bulunmaları doğrultusunda Hibe kredisi alma ihtimali oldukça fazladır.

İşletme Giderleri İçin Hibe Desteği Olur mu ?

İşletme giderleri için de hibe kredisi desteğide vardır. İş yeri kurulduğu andan itibaren dükkan kirası ve personel maaşı gibi işletme giderlerine yönelik 30,000 TL’ye kadar destek verilmektedir. Ayrıca bu verilen hibe desteği geri ödemesiz olarak verilmektedir. Verilen desteğin nerelere verildiği ve üst limitleri ise şu şekilde;

 • İşletmenin kuruluş giderleri için en fazla 2,000 TL
 • Makine alımı teçhizat ve ofis kurulumu gibi giderler için en fazla 18,000 TL
 • İşletme giderleri için toplam olarak 30,000 TL hibe verilmektedir.

Genel toplama bakıldığında 50,000 TL’ye kadar hibe desteği alabilirsiniz. Ancak bu destek sizlere yetmez ise sonrası da 100,000 TL’ye kadar hibe desteğinden yararlanabilirsiniz.  Alacağınız bu sonra ki 100,000 TL destek geri ödemeli olacaktır. Ancak faiz bulunmayacağı için tercih edilebilir. İşletme kuruluşlarında verilen hibe desteği bazı durumlarda yetersiz kalmaktadır. Sonra ki ödemeler için de devletin faizsiz kredi imkanından yararlanılması oldukça güzel bir durumdur.

Kosgeb 2020 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb Hizmet Merkezlerinde görmüş olduğunuz 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitiminde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması şart olan konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda kursa katılmadan Evvel rastgele bir danışmanlık firmasına Nakit vermeniz yersizdir. Kosgeb boş iş planı örnekleri linkinden, Kosgeb tarafından hazırlanmış Word formatında boş iş planı örneğini

İlgili İçerik

Hibe Kredi Destekleme Oranları

Kadın girişimcilerin ekonomi piyasası daha çok girmesi ve etkilemesi amacıyla desteklenen hibe kredi oranları bayanlara daha yüksek tutarlarda verilebiliyor. Bu nedenle KOSGEB’den alacağınız hibe kredilerde bayan işletmecilere % 90’lara varan oranlarda verilirken erkek girişimciler için bu oran % 70 seviyelerinde tutulmuş. Rakamsal olarak bir örnekle açıklamak gerekirse yapacağınız girişim için masraflarınıza faturalandırmalar ile yapacağınızdan faturalar da belirtilen rakamlar üzerinden hesaplanıyor. Yani 50 Bin liralık faturalandırmanız bulunduğu takdirde kadın girişimci 45 bin lira, erkek girişimci ise 35 bin lira hibe kredi alma şansına sahip oluyor.

KOSGEB Genç Girişimci Hibeleri

Meslek Lisesi mezunu olan genç girişimcilerin hazırladığı projelere istinaden yapılan başvuruların diğer başvurulara oranla onaylanması ve hibe kredi alınma ihtimali daha yüksek oluyor. Çünkü genç beyinlerin desteklenmesi ile ekonomiye kazandırılması amaçlananlar arasında.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
15 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5