Kredi Kartıyla SGK Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1565
  % -0,01
 • € EURO
  9,7229
  % 0,15
 • BITCOIN
  489417,749
  % 0,67
 • LITECOIN
  2000.1
  % -1,13
 • ETHEREUM
  17360.59
  % -0,69
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Kredi Kartıyla SGK Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartıyla SGK Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartıyla SGK prim ödeme hizmetinden istifade etmek isteyen çok sayıda şahıs vardır. Buna İlave olarak bir hayli banka üzerinden belirli bir işlem fiyatı ödeyerek hizmet alabilirsiniz. Tüketiciler genelde kredi kartıyla SGK borcu ödenebilir mi araştırması yaparken ayrımlı bilgilere ulaşmaktadır. Bu profil ışığında kısa müddette işlemler yapılarak borç ödenebilir. Günümüzdeki bir hayli banka ve kredi kartı üzerinden kredi kartıyla SGK borcu ödenir mi ile alakadar başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceği unutulmamalıdır.

Kredi Kartı ile Prim Ödeme Hizmetini Kimler Alabilir?

SGK borcunu kredi kartıyla ödemek isteyenlerin kimi şartlara Ahenk sağlaması gerekir. Kredi kartı kullanarak bu işlemler tamamlanabilir. Özel sektörde çalışmakta olan kişilerin sigorta primleri, işveren tarafından yatırılacağı için rastgele bir belit almaya lazım yoktur. Ancak dışarıdan bireysel olarak yatırmak isteyenler kimi süreçlerden geçecektir.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Kredi kartı çoğu tüketicinin kullandığı ödeme  araçları arasında bulunuyor. hem de bir şahıs en az iki kredi kartı kullanıyor. çözüm, durum böyle olunca kredi kartı aidatları merak konusu oluyor.  Kredi kartı aidatları ne kadar da Ufak gözükse de Netice olarak bir  gider olduğu için çoğu tüketici tarafından ödenmek istenmiyor. Kredi  kartı aidatları Aniden Çok kredi kartı kullanalar için henüz büyük bir  

İlgili İçerik

Banka kartı Veyahut kredi kartıyla ödeme yapmak isteyenler SGK işlem veren sicil numarasına sahip olmalıdır. Bu numara bilgisine sahip olmayanlar, bağlı bulundukları muhasebeciden işlem veren sicil numarasını alabilir. Veyahut ikamet edilen kentteki ticaret odalarına müracaat yapabilir.

Bankalardan SGK Ödeme Nasıl Yapılır?

Bankalardan kredi kartıyla SGK borcu ödenebilir mi sorusu çokça merak edilmektedir. Bu süreçte ilk olarak online bankacılık sistemine giriş ypamanız gerekmektedir. özdeş şekilde sigorta sicil numaranızı da bilmenizde Fayda var. Her bankanın online hizmetlerinde ‘ödemeler’ kategorisine giriş yaparak SGK borcu ödeme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Veyahut her ay otomatik ödeme talimatı vererek düzenli ödemeler yapabilirsiniz.

E-Devletten SGK Ödeme Nasıl Yapılır?

bir hayli ödeme işleminin ve sorgulamanın gerçekleştirilebildiği e-Devlet sisteminden de kredi kartıyla SGK borcu ödenebilir mi sorusuna Müspet Cevap verilebilir. var şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra SGK kategorisine gelerek bilgilerinizi Denetim edebilir ve kredi kartıyla hızlı bir şekilde ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Öte yandan bir hayli vergi türü de artık e-Devlet üzerinden ödenebilmektedir. Sisteme www.turkiye.gov.tr üzerinden ulaşarak süreci başlatabilirsiniz.

Bankaların SGK Borcu için Talep Ettiği Ücretler

Bankalardan yapacağınız kredi Veyahut banka kartı SGK ödemesiyle beraber talep edilecek işlem fiyatları bulunmaktadır. Ayrı olarak kimi bankalarda taksit bulunmakta, bazılarında bu hizmet verilmemektedir. İlave olarak otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz bankalar da farklıdır.

İlk olarak Halkbank Paraf kart üzerinden 3 ay taksitli borç ödeme yapabilirsiniz. Bankanın bu işlem için talep edeceği hizmet fiyatı, ödenen tutarın %0,95’idir. Vakıfbank World Card üzerinden de 2 taksit yaparak hizmet alabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı tüketicinin en çok başvurduğu ödeme seçenekleri arasında bulunuyor. son zamanlarda çoğu tüketicinin geliri ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği için ve kredi kullanımı teferruatlı olduğu için tüketiciler para ihtiyaçlarını genelde kredi kartı ile karşılıyor. Kredi limitleri lazım kanuni gerekse bankaların müşterilerine ihtiyatlı yaklaştığı için düşük olabiliyor. Düşük kredi limitleri de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta kifayetsiz kaldığı için tüketici kredi kartı limiti yükseltme yolunu seçebiliyor.

İlgili İçerik

Bireyler kredi kartıyla SGK borcu ödenebilir mihakkında Akbank Axess kartı da seçenek edebilir. Bu kart ile ödeyeceğiniz tutarın 500 TL altında olması vaziyetinde %1,5 oranında işlem fiyatı talep edilir. 500 TL’nin üzerinde ise talep edilen oranı %2’dir ve taksitlendirme yoktur. Alternatif olarak güvence Bonus kart kullanıcıları ödenen tutarın %1,75’i üzerinden ve taksit yapamadan prim borcu ödenebilmektedir.

Bu bankalara İlave olarak Ziraat Bankası Maximum kart, İş Bankası Türkiye Finans Happy Card ve QNB Finansbank Card Finans ile prim borcu ödeyebilirsiniz. Bu bankalarda işlem fiyatı belirtilmemekle beraber rastgele bir taksitlendirme süreci de bulunmamaktadır.

Kredi Kartıyla Ödenebilen başka SGK Primleri Hangileri?

var kredi kartınızla SGK prim borcu ödemenin yanı Dizi kira tahsilatları, İlave kar ve satmaca alacakları, ziraat tevkifat ve önödeme ile şahıs borçları ödenebilmektedir. Bu konuyla alakadar SGK mevzuatında da Ayrıntılı profil yer almaktadır. Haliyle kredi kartıyla SGK borcu ödenebilir mi ile alakadar rastgele bir Mesele yaşamadan yukarıda sıraladığımız bankalara başvurabilir ve hızlıca borçlarınızı ödeyebilirsiniz. İşlem fiyatları ile alakadar bankalardan bilgi almanızda Fayda var. Elbette kredi kartıyla SGK borcu ödenir mi araştırmalarında karşınıza çıkacak ayrımlı alternatifler de bulunacaktır.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5