Kredi Kartlarında Taksit Sayısı Yükseltildi mi? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1508
  % -0,11
 • € EURO
  9,7105
  % 0,01
 • BITCOIN
  487112,138
  % 0,06
 • LITECOIN
  1971.4
  % -4,49
 • ETHEREUM
  17337.36
  % -1,05
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Kredi Kartlarında Taksit Sayısı Yükseltildi mi?

Kredi Kartlarında Taksit Sayısı Yükseltildi mi?

Kredi kartı kullanımlarında belirlenen taksit sayılarının dışına çıkılamamaktadır. Ancak BDDK’dan yapılan açıklamaya göre kredi kartında taksit sayısı ile alakadar Yepyeni bir inkişaf yaşanmıştır. yalnızca belirli alışverişlerde artırılan taksit sayısıyla alakadar Ayrıntılı profili yazımızın devamında takip edebilirsiniz. Kredi kartı taksit sınırlamasında yapılan düzenleme, eşya alımları üzerinden geçerli hale gelmiştir. Ayrı olarak kredi kartında taksit sayısı ile alakadar ihtiyacınız olan bütün profil aşağıda paylaşılmıştır.

Kredi Kartı Taksit Sayıları 2019

12-06-2019 tarihli karar ile mobilya alımlarında önceden 12 ay olan taksit satısı artık 18 aya çıkarıldı. Elektronik eşya alımlarında ise önceden 3 ay olan taksitlendirme sayısı by güncelleme sayesinde 6 aya çıkarılmıştır. BDDK’nın konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde;

Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Kredi kartı çoğu tüketicinin kullandığı ödeme  araçları arasında bulunuyor. hem de bir şahıs en az iki kredi kartı kullanıyor. çözüm, durum böyle olunca kredi kartı aidatları merak konusu oluyor.  Kredi kartı aidatları ne kadar da Ufak gözükse de Netice olarak bir  gider olduğu için çoğu tüketici tarafından ödenmek istenmiyor. Kredi  kartı aidatları Aniden Çok kredi kartı kullanalar için henüz büyük bir  

İlgili İçerik

“8385 sayılı karar gereğince banka kartları ve kredi kartlarındaki yönetmeliğin 26. maddesinin 7. fıkrası uyarınca, 8198 sayılı heyet kararıyla beraber belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme süreleri değiştirilmiştir. Eşya alımlarında üç aydan altı aya, mobilya alımlarında ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılan taksit sayısı, 3500 TL’ye kadar olan TV alımlarında ise 9 aydan 12 aya çıkarılmıştır. Konaklama ve hava yolları harcamalarında ise 9 aydan 12 aya yükseltilmiştir.

Yapılan bu açıklamayla beraber kredi kartında taksit sayısı güncellenmiştir. Buna İlave olarak vergi ödemelerinde 9 ay olan taksitlendirme sayısı da artık 12 aya çıkarılmıştır. Kurumsal kredi kartlarına sahip olan tüketiciler de önceden 12 ay olarak taksitlendirdikleri alışverişlerini artık 18 aya kadar uzatabilecektir.

En Avantajlı Kredi Kartları

Kredi kartlarıyla alakadar yapılan araştırmalarda gerçekte taksit sayısı Çok olan ve elbette bonus kazandıran kartların henüz avantajlı olduğu belirtilmektedir. Tüketiciler kullanım alışkanlıklarına göre bankalara başvurarak kredi puanına göre hatıranda kredi kartı alabilmektedir. Elbette kredi kartında taksit sayısı da ehemmiyetlidir.

En Kolay Onaylanan Kredi Kartları

hatıranda tasdik alabileceğiniz kimi bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar kredi puanı yüksek olan tüketicilere hatıranda tasdik vererek hizmet sunar. Örnek olarak 12 ay vadeli ve para önödeme kullanma fırsatı sunan QNB Finansbank, güvence Bankası ve Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank’ın sunduğu CardFinans 50 TL Mükafat para verirken 117 TL yıllık fiyat Öğrenim etmektedir. güvence Bonus Card ise 55 TL Mükafat para sunmakla beraber yıllık 124 TL fiyat almaktadır. Akbank Axess kart ise Gene 50 TL Mükafat para sunmakta ve 109 TL yıllık fiyat almaktadır.

Kredi Kartı Almak için Kredi Skorum Kaç Olmalı?

gereksinim, taşıt ve ikametgah kredilerinden olduğu gibi kredi kartı alırken kredi skoruna dikkat edilmektedir. İlk olarak 1-900 arasındaki skora sahip olan tüketicilerin kredi kartı çıkarma ihtimali yok denecek kadar azdır. 901-1200 arasında skoru bulunan tüketiciler gelire bağlı olarak kart talebinde bulunabilir. Kredi notu 1201’den 1900’a kadar olanlar ise dilediği şekilde kredi kartı alabilmektedir. Limit ile alakadar kredi skoru ne kadar yüksek ise sunulabilecek limit de o kadar Çok olmaktadır. Elbette kredi kartında taksit sayısı araştırıldıktan sonra bu başvuruların yapılması gerektiğini unutmayın.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı tüketicinin en çok başvurduğu ödeme seçenekleri arasında bulunuyor. son zamanlarda çoğu tüketicinin geliri ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği için ve kredi kullanımı teferruatlı olduğu için tüketiciler para ihtiyaçlarını genelde kredi kartı ile karşılıyor. Kredi limitleri lazım kanuni gerekse bankaların müşterilerine ihtiyatlı yaklaştığı için düşük olabiliyor. Düşük kredi limitleri de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta kifayetsiz kaldığı için tüketici kredi kartı limiti yükseltme yolunu seçebiliyor.

İlgili İçerik

Kredi Kartıyla Kredi Alınabilir mi?

kimi bankalar nakit avans hizmetiyle beraber kredi sunabilmektedir. Örnek olarak 10 bin TL’ye kadar 12 ay vadeli para önödeme kredisi sunan bankalar yer alıyor. Bu bankalara kredi skoru yüksek olan her tüketici müracaat yapabilmektedir. Elbette kredi kartında taksit sayısı, alışveriş seçeneklerine göre değişebilir. Gene de en Müsait kredi kartına sahip olmak yerine alacağınız aksiyondan Evvel mutlaka araştırma yapmalısınız. Çünkü her bankanın kredi kartından Öğrenim ettiği Ödenti miktarı farklıdır. Öyle ki kimi bankalarda kredi kartı aidatı Öğrenim edilmemektedir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
4 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5