Sicili Bozuk Olana Ön Onaysız Anında 10 bin TL Kredi | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1507
  % -0,10
 • € EURO
  9,7139
  % 0,05
 • BITCOIN
  487062,611
  % 0,04
 • LITECOIN
  1983.04
  % -4,28
 • ETHEREUM
  17350.15
  % -0,93
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Sicili Bozuk Olana Ön Onaysız Anında 10 bin TL Kredi

Sicili Bozuk Olana Ön Onaysız Anında 10 bin TL Kredi

Geçmiş dönemlerde bankalarla girdiği finansal ilişkiden doğan sorumluluklarını tam olarak adına getiremeyen ve bu nedenle düşük kredi notuyla cezalandırılan tüketiciler sicili bozuk olmanın kredi talebi sürecinde çıkarttığı sorunla karşı karşıya kalabilir.

Kredi notu yeterince yüksek bir tüketicinin şubeye gitmeden rahatlıkla kullanabileceği kredi miktarı için bile kefil göstermesi, teminat veya ipotek vermesi talep edilen bu gruptaki tüketicilerin Muhtelif yöntemlerle talep ettiği krediyi tahsis etme imkanı vardır. Bu açıdan bozuk sicile ön onaysız 10 bin TL ihtiyaç kredisi veren bankalar ve bu ürünün nasıl alınabileceğiyle alakadar Muhtelif detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Kredi Sicili Bozuk Ne Demek

Evvela kredi sicili bozuk ne demek buna değinmek yazının ilerleyen bölümlerinde verilecek tavsiyelerin işe yaraması için çok ehemmiyetlidir.

Kredi sicilinin bozuk olması geçmiş dönemlerde kullanılan kredilerden doğan sorumlulukların tam olarak adına getirilememesi demektir. başka bir deyişle bir şekilde geçte olsa ödemelerinizi yapmış ama sözleşmeye uymadığınız mananına gelmektedir.

şayet kredi çektiğiniz halde borcunuzu ödemediyseniz icralıksınızdır ve siyah listeye alınmışsınızdır. Bu durumdaki tüketicilerin rastgele bir şekilde kredi çekmesi olası değildir. şayet böyle bir Mesele mevcutsa öncelikle var borcun nasıl kapatılabileceği hakkında düşünülmeli ve kredi kullanma seçeneğinin var olmadığı bilinmelidir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Verilir Mi?

Bankalar kredi maliyetlerinin arttığı şu günlerde kredi tahsis etme ile alakadar epey dikkatli davranmaktadır. Kredi musluklarının kapatılması, nema oranlarının yükselmesi ve SWAP limiti getirilmesi bankaların kredi akışını ağırbaşlı şekilde etkilemiştir. Bu açıdan kredi tahsisi ile alakadar henüz dikkatli davranan bankalar tüketicilerin kredi kullanması vaziyetinde Arka ödenmeme riskini henüz çok göz önünde bulundurmaya başlamıştır.

Kredi rizikosu çarpanını büyüten bankalar yaptığı değerlendirme sonrasında kredi notu yüksek olan tüketicilerden bile teminat Veyahut vesika talep edebilirken kredi sicili bozuk tüketicilerin yaptığı başvuruya hiçbir vesika Veyahut evrak talep edilmeden Müspet Cevap beklemesi pek doğru olmayacaktır. Bu açıdan alternatif yöntemlere başvurulması gerekir.

1 – Gelir Karmaşası

Çoğu tüketici bankaya şahsi gelirini beyan etmekte ve bu miktara ithafen kredi talebinde bulunmaktadır. ama bilinmeyen şey bankanın şahsi geliri değil gerçekte ev gelirini sorduğudur. başka bir deyişle evinizde yaşayan aile bireylerinin kazandığı Nakit da bankaya beyan edebileceğiniz gelir içerisinde bulunur. Dolayısıyla yaptığınız kredi başvurusunun Müspet yanıtlanma ihtimalini artırmak için hanenizde yaşayan kişilerin hepsinin gelirini bildirmeli ve bu şekilde kredi başvurusu yapmalısınız.

2 – Teminat Vermek

Teminat verebileceği bir malı olan tüketiciler ani bir sorunla karşılaşılması halinde borcun ödenebileceği ile alakadar bankaya ağırbaşlı bir veri sunmuş olur. Bilindiği gibi bankaya yapılması planlanan ama yapılmayan borcun icra yoluyla alınması mümkündür. Banka, icra edilebilecek bir mal olduğunu bildiği ve bunu belgelendirdiği için tüketicilerin kredi notunu henüz az önemser ve yapılan başvurunun Müspet yanıtlanmasını olası kılar.

3 – İpotek Vermek

Teminat yalnızca beyan Veyahut bilgilendirmedir ve bankaya mal üzerinde rastgele bir sahiplik vermez, ancak ipotek verilen bir malın sahipliği bankaya geçer. İpotek istenmesinin sebebi kredi kullanıldıktan sonra teminat verilen malın satılabilme ihtimalini def etmektir.

İpotek verildiğinde alakadar malın satışı olası olmaz, ancak kiralanabilir. Bankaya olan borcun ödenmemesi halinde öncelikle borcunu temin etmek için 1 ay gibi bir müddet veren kurum, borcun hale ödenmemesi halinde ipotek verilen malı satar ve borcunu, bu süreçte ortaya çıkan maliyetleri temin ettikten sonra arta kalan parayı da tüketiciye teslim eder.

İpotekli olarak satılan mallar çoğu vakit değerinin altında satılır, kısa müddet içerisinde malı nakite çevirme güdüsüyle Devinim eden bankanın bunu yapmaması için borcun ödenmesi ile alakadar dikkatli olmak çok ehemmiyetlidir.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olan tüketicilerin kredi tahsisi ile alakadar internet üzerinden müracaat yapmadan Evvel şube hizmet kanalını kullanmayı düşünmesi gerekir. olası olduğunca Çok vesika ibraz edilmeli ve kefil Veyahut teminat gibi yöntemlerle ilk müracaat yapılmalıdır. Banka personeli Gene de kredi verilemeyeceğini söylerse ipotek tesisli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmayı düşünebilirsiniz.

Sicili bozuk tüketicilerin kredi başvurusu için seçenek edebileceği bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Aktifbank,
 2. Burgan Bank,
 3. Fibabanka,
 4. Odeabank,
 5. Enpara,
 6. CEPTETEB,
 7. QNB Finansbank,
 8. güvence Bankası,
 9. Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 10. Akbank,
 11. Halkbank,
 12. Vakıfbank,
 13. Türkiye İş Bankası,
 14. Alternatif Bank.

şayet teminat Veyahut ipotek verilecekse başka bankalara da müracaat yapılabilir. ama bu gibi yöntemlere başvurulamayacaksa başta Aktifbank olmak üzere sırasıyla başka bankalara yönelebilirsiniz.

Bu listede yer Meydan bankalar başka Hususi mevduat Veyahut katılım bankalarına nazaran risk çarpanını henüz düşük tutan bankalardır. Dolayısıyla kredi tahsisinde rizikosu hücre Meydan bankanın nema oranını Veyahut kar payını piyasa ortalamasının üzerinde tutması da epey anlaşılabilir bir durumdur.

Kredi Notunu Yükseltmenin En basit Yolu

Kredi notunuzun düşük olması sebebiyle bankaya yaptığınız kredi başvurularının Menfi yanıtlanmasından sıkıldıysanız kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğiniz konusuna yoğunlaşmanız gerekir ve bunun da en basit yöntemi bloke teminatlı kredi kartlarıdır.

Bloke teminatlı kredi kartları sayesinde tüketicilerin kredi kartı temin edip düzenli kullanımı sonrasında doğan ekstre borcunu ödemesi ve bu vesileyle de kredi notunu vakit içerisinde hızlı şekilde yükseltmesi mümkündür. Kredi notu Spontane yükselmez, bankalarla finansal ilişki kurmalı ve sorumluluklarını adına getiren bir tüketici olduğunuz verisini paylaşmalısınız.

Bloke teminatlı kredi kartı isteyen A şahıs 2 bin TL’lik bir kart için bankaya 2300 TL Nakit yatırır ve bunu blokelendirilir. Banka kredi kartı kullanıldığı sürece ve ödemeler yapıldığı müddetçe bu parayı hesapta tutar, tüketici kredi borcunu ödemezse borcu buradan temin eder ve kartı tekrar kullanılamayacak şekilde kullanıma kapatır.

Kendisini bu şekilde güvenceye Meydan banka tüketiciye kredi notunu yükseltmek için de bir şans sunar. Paranın blokeli olduğu süreçte enflasyon dolayısıyla kıymet kaybı ile alakadar endişelenen tüketiciler parasını vadeli hesaba yatırmayı ve burada bloke altına alınmasını talep edebilir. Bu sayede paranız vadeli hesapta değerlendirilecek, kartı kullanmayı bıraktığınızda yatırdığınız parayla beraber kazandığınız parayı da teslim alacaksınız.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
5 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 4.2