KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1521
  % -0,06
 • € EURO
  9,7256
  % 0,19
 • BITCOIN
  488463,221
  % 0,63
 • LITECOIN
  1995.68
  % -0,61
 • ETHEREUM
  17329.45
  % -0,41
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB, ilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde çalışan, Ufak ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı‘dır. Yepyeni Amel kurmak isteyen girişimcileri ve işlerini büyütmek isteyen girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuştur.

Tutumsal kalkınma, istihdam sorununun çözümü, istihdam sorununun çözümünde girişimciliği destekleme ve başarılı Yepyeni işletmeler açmaya teşvik etme amacıyla KOSGEB Girişimci Kredisi, girişimcilere belli şartlar çerçevesinde bağışlama kredi vermektedir.

Tanımlanmış koşulları yerine getiren ve kendi işinin işvereni olmak isteyen teşebbüsçülere 50 bin TL hibe, 100 bin TL geri ödemeli kredi Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından verilebilmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bugünkü Konumuzu seçerken biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz üzre bir çok kişinin sorduğu en önemli sorulardan biride KOSGEB Sertifikası Naslı alınır ? 'dır. Kosgeb den destek almak isteyen vatandaşların Girişimcilik Sertifikası alması artık çok daha kolay oldu. E-Devlet şifresi olan tüm Girişimci adayları bu sertifikayı alabilmek için kolaylıkla başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu Girişimcilik sertifikası Ömür boyu geçerlilik süresi bulunmaktadır ve bu sertifikayı almak isteyenler, alıp ta

İlgili İçerik

KOSGEB Hibe Kredisine Kimler Başvuru Yapabilir ?

 • 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,
  KOSGEB tarafından verilen uygulamalı eğitim desteğini alanlar Veyahut Amel kurma danışmanlığı eğitimi alanlar,
  Kurum tarafından üniversitelerde yapılmış olan genç girişimci geliştirme programına katılmış olanalar,
  İŞGEM çatısı altında bulunan girişimcilerden 1 Sene içinde işletme açmış olan kişiler.

KOSGEB Hibe Kredisi Almak

KOSGEB, bizzat internet sitesi üzerinden duyuru açmaktadır. Bu ilana yapılan başvuruların değerlendirilmesi neticesinde, Müsait bulunan adaylar KOSGEB eğitimlerine katılma hakkına sahip olurlar. Girişimci adaylar bu kurslar nihayetinde bir sertifika eşliğinde eğitimlerini tamamlarlar. İleride açılacak olan KOSGEB kredileri için bu sertifikayı hazırda bulundurmak epey ehemmiyetlidir.

Aşağıda KOSGEB Hibe Kredisini almak için dikkat edilmesi gerekenler sıralanmıştır:

Girişimcilik eğitimi; yetkili kurum tarafından açılan kurslara katılmak ve kursu başarı ile bitirmek kaydıyla sertifika sahibi olunmalıdır.

Şirket kurmak; yetkili kurumun açtığı kursu başarı ile tamamlamanın hemen peşinden alınan sertifika ile beraber şirket kurulabilir. ama burada dikkat edilmesi şart olan bir nokta vardır, o da; şirket, sertifika alındıktan sonra kurulmalıdır. Sertifikadan Evvel açılan şirketler bağışlama avantajından yararlanamamaktadır.

Şirket ortaklığı; Biricik başınıza bir şirket kurmanıza lazım yoktur. Kurulacak olan şirkette %30 pay sahibi iseniz bağışlama programından istifade edebilirsiniz.

Cinsiyete göre destek oranı; bayan girişimcilere %70, bey girişimcilere ise %60 oranında destek verilmektedir. Bu ayrım, ülkemizdeki bayan girişimcilerin bey girişimcilere göre henüz az olmasından Ötürü farklılık göstermektedir.

Kosgeb 2020 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb Hizmet Merkezlerinde görmüş olduğunuz 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitiminde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması şart olan konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda kursa katılmadan Evvel rastgele bir danışmanlık firmasına Nakit vermeniz yersizdir. Kosgeb boş iş planı örnekleri linkinden, Kosgeb tarafından hazırlanmış Word formatında boş iş planı örneğini

İlgili İçerik

Ayrı olarak, Arka ödemesiz bağışlama alabilmek için başka projelerden ayrımlı olarak, sizi ön tasarıya çıkaracak en Mühim aktif, hazırlamış olduğunu projenin şehrinizde Veyahut bölgenizde bir benzerinin olmamasıdır.

Açılan şirket için yapılan bütün harcamalar satmaca ile kayıt altına alınmalıdır. Bu giderler KOSGEB’e iletildiği takdirde 2 veya 3 ay içerisinde KOSGEB’den Arka ödemesi alınmaktadır.  Burada dikkat edilmesi şart olan bir unsur; KDV’nin iç olmayacak olmasıdır. Ayrı olarak, açılan şirket için alınan ve kayıtlara geçen demirbaşlar 3 Sene süresince satılamaz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
7 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5