KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Almanın Yolları 2019 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1544
  % -0,04
 • € EURO
  9,7130
  % 0,06
 • BITCOIN
  490818,469
  % 0,72
 • LITECOIN
  2035.99
  % -3,01
 • ETHEREUM
  17501.88
  % 0,03
 • BIST 100
  1.387,30
  % -0,43

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Almanın Yolları 2020

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Almanın Yolları 2020

 KOSGEB tarafından verilen devlet destekli krediler, Arka ödemeli veya Arka ödemesiz seçeneklerle sunuluyor. İş geliştirme veya Amel kurma opsiyonlarında sunulan Kosgeb kredileri, esnaflar ve genç girişimciler için 50 bin TL bağışlama olarak sunuluyor. Ancak devlet destekli kredilerden istifade etmek için belirli opsiyonlar gerekiyor. 

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Ticari erek ile kurulan ve Bilhassa ülke ekonomisine katkı sağlayacak işler için ayrımlı kredi türleri veriliyor. bağışlama ve kredi seçeneklerinde sunulan Kosgeb kredileri, diri hayvan üreticiliği, kırsal alanda tarımsal faaliyetleri geliştirme etkinlikleri gibi işlerde veriliyor.

Genç çiftçiler için verilen krediler, ziraat ve hayvancılıkla alakadar Amel geliştirme veya Amel kurma için müracaat yapanlara, Kosgeb kredileri veriliyor. 50 bin TL’ye kadar alınabilen bağışlama krediler, faizsiz Arka ödeme seçeneklerine veya tamamiyle bağışlama paketlerinde sunuluyor.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bugünkü Konumuzu seçerken biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz üzre bir çok kişinin sorduğu en önemli sorulardan biride KOSGEB Sertifikası Naslı alınır ? 'dır. Kosgeb den destek almak isteyen vatandaşların Girişimcilik Sertifikası alması artık çok daha kolay oldu. E-Devlet şifresi olan tüm Girişimci adayları bu sertifikayı alabilmek için kolaylıkla başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu Girişimcilik sertifikası Ömür boyu geçerlilik süresi bulunmaktadır ve bu sertifikayı almak isteyenler, alıp ta

İlgili İçerik

Kosgeb bağışlama Kredisi İçin müracaat Şartları

Devlet destekli Kosgeb kredileri, müracaat şartlarına uygunluk dahilinde veriliyor. Evvela Kosgeb bünyesinde düzenlenen girişimcilik kurslarına katılmak gereklidir. Kurslara katılan ve girişimcilik sertifikası Meydan kişiler, bağışlama desteğinden faydalanabilirler.

Ancak bağışlama desteklerinden ve faizsiz kredi desteklerinden istifade etmek için müracaat şartlarına Müsait şekilde bütün belgelerin sunulması gereklidir. İnternet sistemi üzerinden yapılan başvurular için Kosgeb veri tabanına kayıt oluşturmak gereklidir.

Kurs başvuruları sonrasında Kosgeb tarafından değerlendirme yapılması ve eğitime kabul edilen adayların sertifikalarını almaları halinde, bağışlama ve kredilerden yararlanabilirler.

Kosgeb Girişimcilik Kredisi Nasıl Alınır?

bayan girişimciler için %90 oranında ve bey adaylar için %70 oranında verilen girişimcilik kredisi, bağışlama olarak veriliyor. 2020 yılında 50 bin TL olarak verilen Kosgeb kredileri, henüz çok üretimcilere verilmektedir. İş geliştirme ve Amel kurma fonksiyonlarında verilen Kosgeb girişimcilik kredileri, eksiksiz proje sunumu ve bütün faturaların, belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde sunumuyla alınabilir.

Kosgeb 50 Bin TL Kredisi Nasıl Alınır?

rastgele bir işletmeye ortak olan kişilere Kosgeb bağışlama destekleri verilmemektedir. İş alanlarına ve faaliyetlere göre yapılan kredi başvurularında, doğru Amel seçimi yapmak ve projelerin kaliteli şekilde hazırlanması gereklidir. ziraat ve hayvancılık konusunda yapılan işler, Kosgeb tarafından desteklenir. bayan girişimcilerin Amel kurmaları için kolaylıkla verilen Kosgeb kredileri, ilmi çalışmalar ve teknolojik buluşlar alanında da destekleniyor.

Kosgeb 50 bin TL bağışlama desteğinden istifade etmek için bilgisayar programcılığı ve yazılım programcılığı desteklenen faaliyetler arasındadır. Genç girişimciler ve genç çiftçiler, kosgeb tarafından desteklenen Amel alanlarıdır.

50 bin TL bağışlama desteğinin yanı Dizi 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği sunuluyor. 48 ay vadeli veya 120 ay vade seçeneklerinde sunulan bağışlama krediler, faizsiz ve ilk bir Sene Arka ödemesiz olarak sunulan kredi destekleri arasındadır.

Maliyetlerin faturalandırılması, bütün giderlerin belgelendirilmesi ve dekontlar ve faturaların eksiksiz olarak sunulması halinde, Kosgeb kredilerinden yararlanım sağlanabilir. İşletme ve firmaların, kurulum- açılış aşamasındaki bütün işlemlerin remi belgeleri, proje dosyası ile sunulmalıdır.

Alınan Kosgeb kredileri Biricik seferde verilmeyen ve ayrımlı opsiyonlar dahilinde verilen kredi türleridir.

Kosgeb 2020 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb Hizmet Merkezlerinde görmüş olduğunuz 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitiminde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması şart olan konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda kursa katılmadan Evvel rastgele bir danışmanlık firmasına Nakit vermeniz yersizdir. Kosgeb boş iş planı örnekleri linkinden, Kosgeb tarafından hazırlanmış Word formatında boş iş planı örneğini

İlgili İçerik

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

Projesi kabul edilen girişimcilerin bağışlama destekleri ve kredileri, Ziraat Bankası aracılığı ile verilir. Girişimcilik sertifikasını Meydan ve proje onayı verilen kişiler, T.C hüviyet belgeleri ile bağışlama desteklerini, belirtilen ödeme planına göre alabilirler. Faizsiz kredi seçeneklerinden istifade etmek içinse, direk Ziraat Bankası’na müracaat yapılması gereklidir.

kredi kullanım miktarına ve Vade seçeneğine bağlı olarak esnaf kredilerinden yararlanım sağlanabilir. Kosgeb faizsiz kredi seçenekleri 100 bin TL’ye kadar veriliyor.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
6 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5