Facebook’un Libra’sı Bitcoin Dünyasında Düzenleyicileri Harekete Geçirebilir | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1481
  % -0,13
 • € EURO
  9,7053
  % -0,02
 • BITCOIN
  489366,670
  % 0,61
 • LITECOIN
  2020.19
  % -1,71
 • ETHEREUM
  17418.22
  % -0,32
 • BIST 100
  1.381,43
  % -0,85

Facebook’un Libra’sı Bitcoin Dünyasında Düzenleyicileri Harekete Geçirebilir

Facebook’un Libra’sı Bitcoin Dünyasında Düzenleyicileri Harekete Geçirebilir

bütün dünyadaki bankacılar, hükümet görevlileri, memurlar ve düzenleyiciler, Bitcoinkripto Nakit birimleri ve blok zinciri teknolojisinin yıkıcı yetenekleri sebebiyle gittikçe henüz Çok kaygı duyuyorlar. Facebook’un yakın vakitte piyasaya süreceği “kripto Nakit birimi”Libra ise düzenleyici kurumlar arasında  öfke ve korku nedeni haline gelmiş vaziyette.

Düzenleyiciler Kripto Paraların Büyümesinden kaygı Duyuyor

Bitcoin ve başka kripto para birimlerinin artan bir şekilde benimsenmesiyle tehdit edilen hükümetler ve bankacılar, kripto varlıkları üzerinde henüz Çok düzenleme ve henüz sıkı inceleme istiyorlar.

Özellikle, Facebook’un kripto parası Libra’yı piyasaya sürme planlarını açıklamasının hemen peşinden, dünya genelindeki resmi görevliler ve düzenleyiciler, sosyal medya devinin sıkıntılı bir alanı olarak kullanıcı verilerinin gizliliğiyle alakadar endişelerini hemen dile getirdiler.

Kripto Nakit birimlerinin artan popülaritesi, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney ve Alman muhafazakar MEP Markus Ferber gibi Mühim Avrupa liderlerini, kripto Nakit birimlerini düzenlemek ve denetlemek için acil davet yapmaya zorladı. Le Maire gerçekte G7 ülkelerinin dijital Nakit birimlerini araştırılması için bir vazife gücü oluşturmayı hedefliyor.

henüz Çok Kontrol, kontrol ve Takip

Finansal İstikrar Kurulu (FSB) başkanı Randal Quarles, kripto Nakit varlıkları gibi yeniliklerin rastgele bir düzenleyici çerçeveye alan okuyabileceğine inanmakta.

Bu nedenle, dünya çapındaki düzenleyicilerden bireysel ödemelerde Bitcoin ve başka kripto varlıklarının kullanımı üzerinde henüz sıkı kontroller kullanmalarını istiyor. Quarles, 25 Haziran 2019’da Osaka’da G20 liderlerine finansal yenilik risklerinin nasıl giderileceğine ilişkin olarak bir konferans yaptı.

“Bir Misal kripto Nakit varlıkları. Bireysel ödeme amacıyla Yepyeni kripto varlık türlerinin henüz geniş bir şekilde kullanılması, yüksek düzenleme standartlarına tabi olmalarını sağlamak için yetkililer tarafından yakın bir inceleme yapılmasını gerektirir. FSB ve standart belirleme organları, riskleri çok yakından ve koordineli bir şekilde izleyecek ve ihtiyaç halinde İlave çok taraflı önlemleri göz önüne alacaktır. ”

Bitcoin’den ayrımlı olarak, Facebook bir kurum ve ilgilenen çok sayıda tarafın sert eleştirilerine dayanmak zorunda kalacak. Reuters de bu konuyla alakadar şunlara yer veriyor:

“Merkez bankaları, piyasa düzenleyicileri, tüketici savunma gözlemcileri ve siyah Nakit aklama, vergi kaçakçılığı ve başka mali suçlarla mücadele eden kurumların yanı Dizi, Facebook’un ödeme ağının beynelmilel taşınır Kıymetler Komisyonları Örgütü tarafından belirlenen Finansal Piyasa Altyapıları İlkelerine uyması gerekebilir.”

Lüzumsuz Önlemlerden Kaçınmak

Cehalet, korkunun Esas nedenlerinden biri. oldukça Çok hükümet yetkilisi, kripto varlıklarının nasıl çalıştığını ve finansal piyasalar üzerindeki etkilerinin ne olabileceğini bilmiyor.

Örneğin Singapur’daki otoriteler Libra için işleri zorlaştıracak Mühim engeller öngörmekte. Singapur Nakit Otoritesi başkanı Ravi Menon, Facebook’un kripto Nakit birimi projesi ile alakadar endişeli.

Bloomberg’e göre, Hudut ötesi işlemlerin “pahalı, verimsiz ve bazen riskli” olduğunu kabul etmesine Karşın, Menon Libra’nın potansiyel yararlarını da öngörebiliyor. Ancak, “En Mühim zorluk canavarın doğasını bulmak. henüz çok neye benziyor ve hangi kutuya koyabiliriz? Bu noktada, güvenilir değiliz.” ifadelerini kullanıyor.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
4 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5