Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1594
  % 0,03
 • € EURO
  9,7244
  % 0,18
 • BITCOIN
  491045,364
  % 0,75
 • LITECOIN
  2033.47
  % -3,67
 • ETHEREUM
  17536.85
  % -0,03
 • BIST 100
  1.388,83
  % -0,32

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı tüketicinin en çok başvurduğu ödeme seçenekleri arasında bulunuyor. son zamanlarda çoğu tüketicinin geliri ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği için ve kredi kullanımı teferruatlı olduğu için tüketiciler para ihtiyaçlarını genelde kredi kartı ile karşılıyor. Kredi limitleri lazım kanuni gerekse bankaların müşterilerine ihtiyatlı yaklaştığı için düşük olabiliyor. Düşük kredi limitleri de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta kifayetsiz kaldığı için tüketici kredi kartı limiti yükseltme yolunu seçebiliyor.

Kredi kartı limitleri, üzerinden Çok vakit geçti diyemediğimiz yakın bir vakitte Yepyeni bir kanuni düzenleme ile düzenlendi. Bu kanuni düzenleme gereğince kredi kartı kullanan tüketici kredi kartını aldığı ilk vakit kredi kartı limiti kesin belgelenebilen gelirin 2 katını geçmemesi gerekiyor. sonrasın da ise kesin belgelenebilen gelirin 4 katını geçmesi kanuni olarak engelleniyor.

Kredi Kartlarında Taksit Sayısı Yükseltildi mi?

Kredi kartı kullanımlarında belirlenen taksit sayılarının dışına çıkılamamaktadır. Ancak BDDK’dan yapılan açıklamaya göre kredi kartında taksit sayısı ile alakadar Yepyeni bir inkişaf yaşanmıştır. yalnızca belirli alışverişlerde artırılan taksit sayısıyla alakadar Ayrıntılı profili yazımızın devamında takip edebilirsiniz. Kredi kartı taksit sınırlamasında yapılan düzenleme, eşya alımları üzerinden geçerli hale gelmiştir. Ayrı olarak kredi kartında taksit sayısı ile alakadar ihtiyacınız olan bütün profil aşağıda paylaşılmıştır.

İlgili İçerik

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Talebi!

Kredi kartı limitini yükseltmek isteyenler yukarıda anlattığımız kredi limiti düzenlemesine Müsait limit yükseltme taleplerini bankalara iletebilirler. Gelişen teknoloji ile beraber kredi limiti yükseltme talebini bankalara iletmenin yolları çoğaldı ve kolaylaştı. İsteğe bağlı olarak kredi kartı limiti yükseltme talebini bankalara internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık ile yapılabiliyor. ama genelde bankalar kredi limiti yükseltme kapsamında gelir vesikası ve Muhtelif belgeler istiyorlar. Bu belgelerin eposta veya faks çekerek bankalara iletilmesi gerekiyor.

Kredi limiti yükseltme talebiniz yasalara Müsait olsa da bankalar tarafından kabul görmeyebilir. Çünkü bankalar kredi limiti yükseltmek isteyen müşterilerinin kredi notu ve borç yüküne göre karar vermektedir. Kredi limitini basit yükseltmek istiyorsanız kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
2 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5