Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yapılır ? (GÜNCEL) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1605
  % 0,03
 • € EURO
  9,7232
  % 0,16
 • BITCOIN
  491148,335
  % 0,69
 • LITECOIN
  2033.16
  % -3,70
 • ETHEREUM
  17531.08
  % -0,08
 • BIST 100
  1.388,83
  % -0,32

Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yapılır ? (GÜNCEL)

Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yapılır ? (GÜNCEL)

Evet Arkadaşlar bugün sizin için araştırdığımız bir başka konu kredi notu Yükseltme nasıl yapılır? , Kredi Notu; Şu anda Türkiye’de borç veren borçla iş yapan senetle satış yapan hemen hemen tüm iş yerleri bu uygulamayı kullanmaktadır.Kredi Notu borç alabilmek için hangi düzeyde risk taşıdığını öğrenmek için yapılmış bir sistemdir.Güvenilir Kredi Notuna sahip kişiler bankadan rahatlıkla kredi ,kredi kartı alabilirken, kredi notu düşük olanlar ve orta düzeyde olanlar kredi alabilme ihtimali biraz zordur.

Artık Kredi Notu Uygulaması sayesinde herkes kafasına göre kredi alamamaktadır.Kredi alacak bireylerin borç ödeme detayları takip edilmektedir. Kredi Notu 0 ile 1900 puan arasında sıralanmaktadır. Ticaret ile uğraşan kişilerin kredi notu sınırı daha yüksektir.1300 puan üzeri kredi notu olanlar rahatlıkla kredi çekebilmektedirler. 1300-900 puan aralığına sahip kişiler ise kredi alma olasılıkları düşük olan kişilerdir. 900 puan altı kişiler ise kredi çekme ihtimali neredeyse yok denecek kadar az dır.

Evet Arkadaşlar şimdi bu yazıyı okuyorsanız demek ki ya kredi notunuz çok düşük yada düşük riskli grubundasınız.Bu makalemizde sizler için düşük olan kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Zamanında Öde

Şu an içinde bir kredi borcunuz yada kredi kartı borcunuz var ise ödemelerinizi muhakkak ki zamanında yapmanız gerekmektedir.Ödeme tarihini 1 Gün dahi geçirseniz kredi notunuzda düşme olacaktır.

Asgari Tutarı Ödemek Yetmez

Kredi kartı borcunuzun asgari tutarını ödemiş olmanız kredi notunuzun sabit kalacağını yada yükseleceğini zannediyorsanız çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir.Kredi Kartınızın asgarisini ödemeniz azda olsa kredi notunuzu düşürmeye yetecektir ve sürekli olarak asgari ödemeniz ise bankanın Kara Listesine girmenize bile neden olacaktır.

Bankanız İle Sık İşlem Yapın

Kredi Notunuzu yükselten etkenlerden biriside sürekli banka üzerinden işlem yapmanızdır.Örnek vermek gerekirse faturalarınız kira ödemeleriniz gibi işlemleri bankanızdan yapın. Ayriyet ten döviz alım satımı gibi altın alım satımı gibi işlemleri dikkatli bir şekilde yaparsanız zarar da etmezsiniz fakat bankanın gözünde puan toplamaya başlarsınız.

Vadeli Hesap Açın

Bankanızdan vadeli hesap açıp paranızı faiz ile değerlendire bilirsiniz. Bu işlemler sonunda hem para kazanırsınız, hem de kredi notunuz yükselir. Örnek vermek gerekirse 1000 TL gibi bir parayı faizde değerlendirdiğinizde ay sonunda 20 TL faiz kazanırsınız.

Otomatik Ödeme Talimatı Verin

Faturalarınız ve diğer ödemeleriniz için bankadan otomatik ödeme talimatı verin. Bu sayede, kredi notunuzu yükselecektir.

Kart ile Alışveriş Yapın

Alışverişlerinizi büyük oranda Kredi kartınız ile veya banka kartınız ile yapmanız kredi notunuzu yükseltmenizi sağlar.

Birikimlerinizi Bankada Değerlendirin

Varsa yastık altında sakladığınız altın veya döviz gibi birikimleri bankaya getirerek, kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca birikimleriniz oldukça masrafsız bir şekilde değerlendirilir.

Örneğin altınınızı kuyumcuda bozdurduğunuzda %5 daha düşük fiyattan alacaklardır. Bankada bu alım satım komisyonu yalnızca %0.5’tir. Yani kuyumcudan 10 kat daha az. Örneğin 50 bin TL’ye aldığınız altını kuyumcuya satmak istediğinizde size 47.500 TL ödeyecektir. Banka ise, 49.750 TL ödeyecektir.  Böylelikle 2250 TL kara geçmiş olursunuz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
8 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 4.9