Kredi Kartı ile Gelir Vergisi Ödeme | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1294
  % -0,34
 • € EURO
  9,6893
  % -0,18
 • BITCOIN
  491075,449
  % 0,86
 • LITECOIN
  2048.22
  % -0,81
 • ETHEREUM
  17509.63
  % 0,06
 • BIST 100
  1.386,73
  % -0,47

Kredi Kartı ile Gelir Vergisi Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı ile Gelir Vergisi Ödeme Nasıl Yapılır?

 Kredi kartları insanların hayatına girdiğinde herkes emin bir vasıta  olmadığını düşünüyor, şüpheyle yaklaşıyordu. Ancak nihayet yıllarda bu  kullanım o kadar arttı ki kartlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası  haline geldi. Alışverişler, satmaca ödemeleri, taksitli yatırımlar derken  her şeyi kredi kartlarıyla yapar olduk. İlk etapta , kamusal işlemlerde  nakit ödeme alınsa da şimdilerde bütün halk kuruluşlarında rahatlıkla  kartınızla ödeme yapabiliyorsunuz. 

2008 yılında çıkartılan yönergeyle  gelir idaresi başkanlığı artık ödemeleri kredi kartıyla tahsil  edebiliyor. Bu yolla vergi ödemelerinde ki Dizi bekleme, kuyruk derdi de  en üye indirilmiş oluyor. Üstelik kartla yapılan tahsilat işlemlerinin  birçoğu İnternet üzerinden yapıldığından hem vatandaş oturduğu yerden  işlem yapmış oluyor. hatta tahsilat vezneleri kalabalık olmuyor. Peki  bu kolaylıktan sizde faydalanmak ister misiniz ? Öyleyse gelin  makalemizi inceleyin. Vergi borcumu kredi kartıyla nasıl öderim, taksit yapabilir miyim? gibi bütün sorularınızın cevapları burada.

Kredi Kartı İle Vergi Ödeme Nasıl Yapılır

Özellikle Yepyeni vergi ödeme sistemiyle  artık telefonunuzdan da ödeme yapabiliyorsunuz. nihayet senelerin akıllı  telefonları bu işler için artık oldukça donanımlı yapmanız şart olan ilk  şey İnternet uygulaması olan telefonunuzdan anne sayfadan gelir idaresi  başkanlığının GİB internet sayfa sitesine  girmek. Çünkü kredi kartıyla ödeme işlemleri için İnternet  uygulamalarını kullanmak lazım. Gelir idaresinin online sayfasına giriş  yaptıktan sonra tahsilat bölümünden vergi borcumuzun türüne göre borç  alanını tıklamalıyız. henüz sonra vergi no, ve istenilen hüviyet  bilgilerini seçilerek kredi kartıyla ödeme butonuna tıklamalıyız. 

Kart  numarasını ve şifrenizi girdikten sonra ödeme için cep telefonunuza  uygulama tarafından bir kod gönderilecektir. Bu kodu da istenilen haneye  doğru olarak yazılarak ameliye bitirmiş olur. İşlem nihayetinde tahsilat  dekontu almak için nihayet sayfayı yukarıda ki bölümlerden yazdır diyerek  çıktı alabilirsiniz. Bu şekilde kendi işleminizin dekontunu kolaylıkla  edinmiş olursunuz. İşte bu kadar kolay. Artık otobüse, dolmuşa binip  vergi dairesine gittikçe saatlerce Dizi bekleme derdine nihayet. Teknolojinin  bize vermiş olduğu en büyük nimetlerden olan İnternet üzerinden kredi  kartıyla satmaca ödemek sizlerinde günlük işlerinde mutlaka kolaylık  sağlayacaktır.

Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Kredi kartı çoğu tüketicinin kullandığı ödeme  araçları arasında bulunuyor. hem de bir şahıs en az iki kredi kartı kullanıyor. çözüm, durum böyle olunca kredi kartı aidatları merak konusu oluyor.  Kredi kartı aidatları ne kadar da Ufak gözükse de Netice olarak bir  gider olduğu için çoğu tüketici tarafından ödenmek istenmiyor. Kredi  kartı aidatları Aniden Çok kredi kartı kullanalar için henüz büyük bir  

İlgili İçerik

Vergi Borçları Kredi Kartlarına Taksit Yapılır mı?

Derhal hemen herkesin vergilerle alakadar  bir işlemi mutlaka bulunmaktadır. İster kişisel borçları olsun isterse  emlak, ikametgah, taşıt, işletme vergisi olsun. Ödemeleri para veya kredi  kartı yoluyla gerçekleştirilecektir. Peki günümüz şartlarında biriken  vergi borçlarını bir çırpıda ödemek olası mü? Tabi ki değil. vaziyeti el  vermeyen borcunu yapılandırmak isteyen oldukça Çok vatandaşın aklında özdeş  sorular. Vergi borcumu taksitlendire bilirmiyim? Geçtiğimiz Sene hükumet  vatandaşın vergi borçları katlanıp zor ödemesinden Ötürü birkaç Mühim  karar aldı. Bunlardan biriside vergi ve prim borcu ödemelerini  taksitlendirme kararıydı. Faizleri ödeyen vatandaşın anne para borcu  kredi kartına taksit yapılabilecek . Yapmanız şart olan ameliye şu ödemeyi  yapmış olduğunuz gelir idaresinin borç taksit ödeme ve yetkilileriyle  iletişime geçerek borcunuzu 36 aya varan vadelere böldürebilirsiniz. nihayet  yayınlanan kredi kartına borç taksitlendirme;

 • Emlak ve biriken ikametgah vergileri
 • Motorlu taşıtlar vergisi, trafik para cezaları indirimleri
 • Peşin yapılan ödemelerde Vatan içi ÜFE oranında %50 indirim
 • Varlık barışı
 • Vergi aslına Müsait olmayan usulsüzlük cezalarına yapılan taksitlendirme
 • Matrah ve vergi artırımında vergi incelemelerine indirim
 • Beyan edilmeyen gelir cezaları
 • yapılandırılan anlaşmalı borçların yeniden yapılandırılması
 • Eczanelerin yapmış olduğu cezasız faizsiz stok düzeltme
 • İnceleme, tarhiyat mertebesinde ki borçların yapılandırılması
 • 6552 sayılı yasa kapsamında sürek eden borçların yeniden yapılanması
 • tahsil kredisi borçları
 • İşletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz anne parasının ödemeye Müsait yapılması
 • Vergi ihtilaflarının Barış yoluyla sonlandırılması için % 80 civarında yapılan Hususi indirim bu düzenleme kapsamındadır.

Kredi Kartıyla Vergi Borcu Ödemenin  Kolaylıkları

Ülkemizin hazinelerine gelir sağlamak amacıyla toplanan vergiler birikince vatandaşı zora sokuyor. Aniden çok konutu , mal varlığı olan insanlar tekrar tekrar borç ödemek için veznelerin, tahsilat noktalarının yolunu tutuyorlar. Teknolojinin sağladığı faydalardan olan satmaca ödeme işlemleri de günümüzün en çok seçenek edilen kullanım alanlarındandır. Örneğin; aracınızın taşıt vergileriyle alakadar bir borcunuz Mevcut siz ödemeyiz yapmak için merkezde bulunan gelir idaresi başkanlığına gittikçe bu sorununuzu halledeceksiniz. Ancak şubeye gitmek için ayrı bir taksi fiyatı verecek üstelik veznede sıranızın gelmesini bekleyeceksiniz. Artık zamandan ve paradan tasarruf faktörün yolu kredi kartına borç ödemekten geçiyor. Yapmanız şart olan Biricik şey bilgisayar veya telefonunuzdan GİB sayfasından yönlendirdikleri gibi ameliye yapmak. Böylelikle vaktiniz sizinle, paranız cebinizde kalmış olacak.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı tüketicinin en çok başvurduğu ödeme seçenekleri arasında bulunuyor. son zamanlarda çoğu tüketicinin geliri ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği için ve kredi kullanımı teferruatlı olduğu için tüketiciler para ihtiyaçlarını genelde kredi kartı ile karşılıyor. Kredi limitleri lazım kanuni gerekse bankaların müşterilerine ihtiyatlı yaklaştığı için düşük olabiliyor. Düşük kredi limitleri de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta kifayetsiz kaldığı için tüketici kredi kartı limiti yükseltme yolunu seçebiliyor.

İlgili İçerik

İnternet Üzerinden Vergi Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Milyonlarca kimseyi ilgilendiren  yapılandırma müjdesi 2016 yılında vergi borçlarına da geldi. Borçlu olan  vatandaşlar müracaat için gelir idaresi başkanlığına yukarıda bahsetmiş  olduğumuz borç alanlarında birine iç iseniz kendi kendiniz gelir  idaresi başkanlığına yada vergi dairesine vergi numaraları ve hüviyet  bilgileriyle başvuruda bulunmanız gereklidir. Başvurular internet  üzerinden GİB sayfasından da yapılıyor. Şubeye gitmeden,oturduğunuz  yerden ödemenizi yapmak yada taksitlendirmek için bu yolu kullanmak  sizlere henüz cazip gelecektir. şayet vergi ödemeleriyle alakadar beklemede  olan işlemleriniz varsa mutlaka önerdiğimiz yollara başvurarak bu  teknolojik hizmetlerden istifade edebilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
4 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5