Vergi Yapılandırma Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1176
  % -0,47
 • € EURO
  9,6774
  % -0,30
 • BITCOIN
  490992,241
  % 0,84
 • LITECOIN
  2056.02
  % -0,40
 • ETHEREUM
  17511.25
  % 0,16
 • BIST 100
  1.388,57
  % -0,34

Vergi Yapılandırma Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Vergi Yapılandırma Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Vergi Yapılandırma Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır? 7143  sayılı kanunla yapılandırılan borçlar için ilk taksit ödeme süresi bu ayın nihayetinde başlıyor.30 Eylül ilk taksit için nihayet ödeme günü olmasına  rağmen nihayet gün 1 ekim tarihidir.başka bir deyişle 1 ekim tarihine kadar(1 ekim dahil)  ilk taksitlerin ödenmesi gerek.Kredi kartı ile vergi borcu ödemek  mümkündür.7143 sayılı kanunla yapılandırmada kredi kartıyla ödeme. Vergi  yapılandırma kredi kartıyla ödeme.

Kredi Kartıyla Vergi Yapılandırma Nasıl Ödenir?

Vergi Yapılandırma Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır? 7143 sayılı kanunla yapılandırmada ödeme süresi başladı.Yapılandırmada peşin ödeme ve ilk taksit ödeme süresi özdeş olarak 1 ekim tarihine kadar ödenmelidir.Yapılandırma para ödenebileceği gibi kredi kartıyla da ödenebilir.Kredi kartıyla vergi borcu ödemek için başvuracağınız adres Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesidir.Gelir  İdaresi Başkanlığı sitesine girince sizi interaktif vergi dairesine  yönlendirir. İnteraktif vergi dairesinde ödeme yapmak için 2 yolunuz  vardır.

Bunlardan birincisi interaktif vergi dairesi sistemine kayıt olup bizzat borç bilgilerinizi buradan görerek ödeme yapabilirsiniz.Buradan  borç bilgileriniz Menfaat ve öde dediğiniz vakit sizin kredi kartı  bilgilerinizi girmenizi ister.Bu profili girdikten sonra ise ödeme  işlemi yapılır.

İkincisi ise tecil dosya numarası ile giriş yaparak ödeme yapabilirsiniz.7143  sayılı kanunla yapılandırma yaptığınızda sana verilen ödeme planında  tecil dosya numarası bulunur.O numarayı interaktif vergi dairesine  giriş yapmadan , tecil dosya numarasıyla ödeme butonuna basıp tecil  dosya numarasını girerek ödeme yapabilirsiniz.Sistem Gene  sizden kredi  kartı profilini girmenizi ister.Bu profili girdikten sonra ödeme  aşamasına geçebilirsiniz.

Yapılandırmada Kredi Kartına Taksit Olur Mu?

Kredi Kartıyla Yapılandırma Ödeme Nasıl Olur? Yapılandırılan  vergi borcunu kredi kartıyla ödemenin olası olduğunu  söylemiştik.Yalnız bilinmesi şart olan konu şu ki vergi dairelerinde kredi  kartı geçmez.Buradan ödemeleri peşin olarak yapmalısınız. Bunun haricinde kredi kartıyla interaktif vergi dairesinden ödemenin olacağını da söylemiştik.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı tüketicinin en çok başvurduğu ödeme seçenekleri arasında bulunuyor. son zamanlarda çoğu tüketicinin geliri ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği için ve kredi kullanımı teferruatlı olduğu için tüketiciler para ihtiyaçlarını genelde kredi kartı ile karşılıyor. Kredi limitleri lazım kanuni gerekse bankaların müşterilerine ihtiyatlı yaklaştığı için düşük olabiliyor. Düşük kredi limitleri de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta kifayetsiz kaldığı için tüketici kredi kartı limiti yükseltme yolunu seçebiliyor.

İlgili İçerik

Kredi kartı profilini girerek ödemeleri Biricik Cazibe olarak yapabilirsiniz. Peki yapılandırılan vergi borcunu kredi kartıyla taksitle ödemek olası mü? Hayır. Ödemeler kredi kartından Biricik Cazibe olarak ödenir.Ancak sana bir yol gösterecek olursak, kredi kartıyla Biricik Cazibe yapılan yapılandırma vergi ödemesinden sonra bankayı arayıp taksitle ödeme talebinde bulunabilirsiniz.Banka yetkilileri sana taksitle ödemede biraz nema alınacağını söyleyerek  ödemeyi taksite bağlayacaktır.

Kredi Kartıyla Ödeme Yapmak İçin Tıklayınız

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
4 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5