Motorlu Taşıtlar Vergisi Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1622
  % 0,06
 • € EURO
  9,7289
  % 0,21
 • BITCOIN
  491693,146
  % 1,19
 • LITECOIN
  2061.61
  % -0,49
 • ETHEREUM
  17579.34
  % 0,62
 • BIST 100
  1.386,93
  % -0,45

Motorlu Taşıtlar Vergisi Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme

Motorlu Taşıtlar Vergisi Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme

Sürücüler araçları için her Sene devlete belli miktarda motorlu taşıtlar vergisi öderler. Çoğu vasıta sahibi para yatırmak adına kredi kartıyla yatırmayı seçenek ediyor. Aracı olan kişiler motorlu taşıt  vergisini Mecbur olarak ödemek zorundalar. Vergi evlerine ve intenet  kanalıyla kredi kartı seçeneği ile ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Kredi Kartıyla Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Ödenir?

Motorlu taşıtlar vergisi intenet aracılığı ile http://www.gib.gov.tr adresinden kredi  kartıyla ödeme yapabiliyorlar. İntenet vergi dairenin anlaşmalı olduğu  bankalar haricinde Diğer bankalardan ödeme yapılamamaktadır. yalnızca  anlaşmalı bankalar kanalıyla motorlu taşıtlar vergisi kredi kartıyla ve taksitle ödeniyor.

Kredi kartıyla  ödeme büyük kolaylık sağlarken, taksitli olması da sürücülere rahatlık  sağlıyor. Her bankada kredi kartı ile ödeme şansı bulunmamaktadır. 

 MTV Anlaşmalı Bankalar;

Akbank                           Axess+Wings+fish
 Garanti Bankası           Bonus+ shop miles+flexi
 Halkbank                      Halkcard
 İşbankası                      Maximum+ Maxımıles
 Yapı Kredi                    World
 HSBC                             Advantage
 Finansbank                  Card finans
 BankAsya                     Asyacard
 Teb                               Teb Bonus
 Vakıfbank                  Vakıfbank
 Ziraat bankası            Ziraat bankası
 Deniz Bank                 Deniz Bank

Liste halinde sunulan bütün bu bankalardan aracınız için motorlu  taşıtlar vergisini ödeyebilirsiniz. Motorlu  taşıtlar vergisinin belli  dönemlerde ödenmesi belli tarihleri içerir. Bu nedenle kredi kartı ödeme  yapacaksanız nihayet güne kalmadan erken tarihlerde ödeme yapmak henüz  mantıklıdır. Motorlu taşıtlar vergisini toplu ve peşin yatırmak kimi  sürücüler için henüz basit olurken, kimi sürücüler taksitle ve kredi kartıyla  ödeme yapmayı henüz çok benimsediler. İki ayrımlı şekidle MTV ödemesini  yapabilirsiniz. Aracınız varsa mutlaka vergisini ödemek zorunda  olduğunuzu anımsatmak isteriz. 

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı tüketicinin en çok başvurduğu ödeme seçenekleri arasında bulunuyor. son zamanlarda çoğu tüketicinin geliri ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği için ve kredi kullanımı teferruatlı olduğu için tüketiciler para ihtiyaçlarını genelde kredi kartı ile karşılıyor. Kredi limitleri lazım kanuni gerekse bankaların müşterilerine ihtiyatlı yaklaştığı için düşük olabiliyor. Düşük kredi limitleri de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamakta kifayetsiz kaldığı için tüketici kredi kartı limiti yükseltme yolunu seçebiliyor.

İlgili İçerik

Kredi Kartı ile Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme Kaç Taksit 

Motorlu taşır vergisi ödemesini kredi kartıyla yapacak olan kişilerin en merak ettiği ve üzerinde durduğu konu kaç taksit yapılacağı ile ilgilidir. Kredi kartıyla ödeme tercihini kullanıyorsanız bankaların sana sundupu taksit imkanından da istifade edebilirsiniz. Her bankanın yapacağı taksit sayısı farklılık gösterir. Ancak yapılan tahminlere göre 3-9 ay arası MTV ödemesini yapabilirsiniz. 

Gelir İdaresi Başkanlığı kanalıyla motorlu taşıtlar vergisi her vasıta sahibinin zorunluluğudur.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
5 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5