Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar 2020 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1329
  % -0,27
 • € EURO
  9,7029
  % -0,05
 • BITCOIN
  491909,192
  % 0,46
 • LITECOIN
  2055.94
  % -0,67
 • ETHEREUM
  17531.56
  % 0,06
 • BIST 100
  1.384,16
  % -0,65

Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar 2020

Sicile Bakmadan Kredi Veren Bankalar 2020

Son Dönemlerde Sicili bozulan bir çok kişi gibi kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk ve kredi çekemeyeceğinizi düşünüyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyunuz.Krediye en çok ihtiyacınız olduğu zamanlarda Siciliniz bozuk diye içinizi karartmanıza gerek yok, çünkü sicili bozuk olanlara kredi veren pek çok finans kuruluşları bulunmaktadır. Çoğu insanın kredisini ödeyememesinden yada geciktirmesinden kaynaklı olarak kredi notu düşmektedir ve bankaların kara listesine girmektedir.

Geçmiş dönemlerde kredi borcunu ödeyemeyen yada geç ödeyen kişilere büyük yaptırımlar uyguluyorlardı.Günümüzde artık yeni bir kararla kredi notu düşük olan kişilere de kredi çekme fırsatı tanınıyor.Kredi notu düşük ve kara listede olanlar için sevindirici bir haber, belli başlı banklar sizi düşünerek kredi veriyor veya kredi kartı çıkartabiliyor.Sizde Kara Liste de bulunduğunuzdan dolayı kredi çekemiyor yada kredi kartı alamıyorsanız aşağıda verdiğimiz bilgiler ve sunulan bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Kara Listeden Nasıl Çıkılır 2020 (Güncel)

Kara listeden Nasıl Çıkılır? Bu yazıyı okuyorsanız kara listeye girmiş yada girmek üzere olduğunuz gerçeği ile yüz yüzesiniz demektir.Neyse ki bu makalemizde kara listeden nasıl çıkılır onu açıklamaya çalışacağız.Kredi borcu yada kredi kartı borçlarını ödeyemediğinizde Kredi Notunuz düşmektedir.Bu kredi notu iyice düştüğünde belirli bir süre sonra bankaların kara liste diye adlandırdığımız banka sicili bozulması

İlgili İçerik

Kredi Sicili Neden Oluşur?

Günümüzde insanların kişisel ihtiyaçları doğrultusunda nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Araba almak ,düğün yapmak, ev almak ,tatile gitmek gibi bir çok ihtiyaç için kredi çekmeye ihtiyaç duyarız. Bazen de sonrasında bu çektiğimiz krediyi ödemekte zorluk çekeriz,krediyi her ödeyememe durumunda krediye faiz işler ve ödememiz daha da zorlaşır.İnsanlar kredi kartının asgarisini ödemek zorunda kalır ama asgarisini ödemek çözüm değildir. Kara listede olanlara kredi veren bankalar olsa da, Çoğu bankadan bu durumdayken yararlanmak oldukça zordur.Kredi Kartınızın sürekli olarak asgari tutarını ödemek nihayetinde kredi notunuzu düşürecektir.Bu sebeple ödeyemediğiniz borçlarınız faiz yedikçe ve ödeyememeniz halinde ise banka siciline sizi kayıt edecektir.

Kredi sicili insanların bankalara borçlanıp daha sonra da bu borçlarını ödeyememeleri veya geç ödemelerinden kaynaklanır. Borcunu ödeyemeyen banka müşterileri, banka tarafından kara listeye alınırlar. Ve daha sonra bu durum daha da ilerler yasal işlem başlatılır. Sicilinize işlendiği için tamamen kredi notunuz düşer. Bu durumda da ileri ki zamanlarda kredi çekmeniz ve kredi kartı talebinde bulunmanız banka tarafından kabul görmez.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Verilir mi?

Daha önceki zamanlarda kredi borcu olanlar, siciline işlemiş borçları yüzünden kara listeye düşmüşlerdir. Bu borçları geç ödemelerinden dolayı bir daha kredi çekmeye hak kazanamamışlardır. Daha sonra hükumet sicili bozuk olanlar için çıkarttığı bir af sonucunda çoğu banka sicili bozuk olana da kredi kartı vermeyi kabul etmiştir. Bu yeni çıkan af kararından sonra emekliler, öğretmenler, esnaf, tarım çiftçisi kısacası her kesimden insanlar sicilleri bozuk da olsa kredi kartı çıkartabileceklerdir. Kredi çekebilmek kolay olmayacaktır.

Çünkü bankalar da insanlara güvenmek ister. Herhangi mali değeri yüksek bir şeyi (ev,araba,arsa,tarla vb.) ipotek ederek ya da bankaya kefil göstererek kredi çekmeniz mümkün olabilir, hatta ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız halinde kredi notunuz da yükselebilir. Kefil göstermenizde ise tek kural, gösterdiğiniz kefilin de kredi notunun yüksek çıkmasıdır.  Kredi notunuz çok çok kötüyse de kredi kartı alamayabilirsiniz. Düşük limitli olan kredi kartlarına başvuru yapabilirsiniz. Mevcut bankaların müşteri hizmetleri ile görüşerek bu konular hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kara Listede Olanlara Kredi Verilir mi?

Bankalar kredi sicilinde hiçbir pürüz olmayan insanlara güvenirler. Bu kişilerin kredi çekmeleri çok kolaydır. Bankalar bu kişilere kredi verirlerken herhangi bir güvence veya kefil talep etmezler. Bunların haricinde bir de kredi sicilini lekeleyen insanlar vardır. Bunların kredi çekmesi kesinlikle imkansız değildir fakat zordur. Bankalar bu kişilere kolay kolay güvenemezler. Bu kişilere ancak kefil veya şahısların bulunan bir malını ipotek etmeleri karşılığında kredi verilebilir. Af yasası çıktıktan sonra kara listedeki, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar özel krediler çıkmıştır. Çoğu banka bu kişiler için kredi veya kredi kartı fırsatı sunmuşlardır. Bankaların bu insanlara kredi vermek için tabii ki de bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartların dışında kredi notunuza bağlı olarak da para çekebilmeniz olumlu veya olumsuz olarak değişiklik gösterebilir. Bunu ancak başvuru yaptığınız bankadan öğrenebilirsiniz.

Kara Listedeyim Kredi Çekebilir miyim?

Bu günkü makalemiz Bankaların Kara Listesine takılan kişilerin tekrar kredi çekebilme ihtimali üzerine yazmaya karar verdik. Bankalar bildiğiniz üzre kredi kullanmış yada kredi kartı kullanan müşterilerini borç ödeme alışkanlıklarına göre gruplandırır ve sınıflandırır.Bu sınıflandırma işlemini kredi notu ve banka sicili üzerinden yapar. Bankalar kredi kartı veya kredi borcunu zamanında ödemesini yapan müşterilerin kredi notunu yükselterek ödüllendirir

İlgili İçerik

KKB notu yerinde olan ve kara listede olmayan kişilere kredi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. TEB Bankası
 2. Finansbank
 3. Garanti Bankası
 4. Akbank
 5. Denizbank
 6. Yapı Kredi Bankası
 7. ICBC Bank
 8. ING Bank
 9. Ziraat Bankası

Bu bankaların başvuru için bazı şartları bulunmaktadır. Sizde bu şartları taşıyor iseniz, bu bankalara şahsen başvuru yaparak veya internet sitesinden başvuru formu doldurarak kredi notunuzu öğrenebilir, kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunabilir, şansınızı deneyebilirsiniz.

 1. Bankanın gerek gördüğü durumlarda şahıs kendisini temsilen bir kefil göstermelidir.
 2. Bankanın talebi doğrultusunda bir güvence gösterebilmelidir.
 3. Şahsın belgelenebilecek bir şekilde gelirinin olması
 4. Şahıs bu şartlara uygun olması halinde en fazla 100.000 TL çekebilmesi mümkündür.

Ziraat Bankası

Bazı şartlar doğrultusunda sicil affından yararlanan ve bankanın belirli kriterlerine uygun olan şahıslar, Ziraat Bankasından kredi çekebilmektedir.  Eğer kredi notunuz 1000‘den yukarıda ise Ziraat Bankası’ndan kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Tabii ki bunların dışında bazı koşulları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu koşulları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Kredi ödemeniz mevcut ise ödediğiniz taksit miktarı,
 2. Bankalar tarafından takibe alınmış borç ödemeniz var ise miktarı,
 3. Kredi mevduat hesabınız var ise oluşmuş hali hazırdaki birikiminiz,
 4. Herhangi bir bankadan kredi çekmiş iseniz veya kredi kartınız mevcut ise bunların taksit miktarları,
 5. Evkur, Turkcell ve benzeri firmalardaki yaptığınız harcamaların tutarları,
 6. Mevcut kullandığınız kredi kartlarının limitleri

Yukarıda yazdığım bu koşullar bankanın sizden istediği bilgilerdir. Fakat bu bilgilerin hepsi sistemde kayıtlı olduğu için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile giriş yaptığınızda hepsinin sonuçları listelenecek ve kredi almaya hak kazandığınız veya kazanmadığınız tespit edilecektir. Yani 1000 puanınızın olması sizin için yeterli olmayabilir. İnternet veya telefon üzerinden sistemden kredi sorgulatmanız da sicilinizi olumsuz etkileyebilir. O yüzden kredi çekmek istiyorsanız buna başvurmak için en garanti yol en yakın şubeye giderek bilgilerinizi ve durumunuzu en  eksiksiz şekilde görevliye aktararak, hem konular hakkında daha fazla bilgi alır hem de başvuru yapabilirsiniz.

ICBC Bank

Ülkemizde bulunan en yeni bankalardan biridir. ICBC Bank’da sicil affından yararlananlara yardım ve destek sağlıyor. Tabii ki bazı koşullar karşısında bu imkanı sağlamaktadır. Diğer bankalardan kredi çekemeyen sicili bozuk şahıslar ICBC Bank’dan 40 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabiliyor. ICBC Bank’ın şahıslardan istediği belgeler; kimlik kartı, kazancınıza dair gelir belgesi ile birlikte ICBC şubelerinden kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun çok düşük, sicilinizin kötü olması halinde başvuruda bulunduğunuz banka sizden üzerinize kayıtlı ev,araba,arsa vb. taşınır veya taşınmaz bir şeyi ipotek göstermenizi isteyebilir. Veya sizden kredi notu yüksek bir kefil talep edebilir.

Kredi Notu Ne Zaman Sıfırlanır?

Banka sicili bulunan şahıslar, resmen yaptıkları borçları tamamen ödedikleri ve bu durumu gerekli yerlere bildirdikleri halde sicilleri temizlenebilmektedir. Ancak sicilin tamamen temizlenmesinde en önemli ve en son karar merkez bankasındadır. Merkez bankası onaylamadığı sürece siciliniz temizlenmez. Onaylanması halinde sicilinizin temizlenme işlemi beş yıl kadar devam edebilir. Sicilinizin silinmesine hak kazanmanız için borçlarınızın hepsini tam günü gününde ödemeniz gerekmektedir. Borcunuza karşılık verdiğiniz çek ve senetler var ise bunları da tam gününde ve eksiksiz yatırmanız gerekmektedir. Bu sayede merkez bankanın insiyatifine göre kredi siciliniz silinebilir veya devam edebilir.

Ama siz yine de sicilinizi kötü etkileyecek şeyler yapmayın. Çünkü nakit paraya ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmaz. Olabildiğince borçlarınızı zamanında ödemenizi tavsiye ederiz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
6 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5