Araç Kredisi Faiz Oranları 2020 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1470
  % -0,11
 • € EURO
  9,7176
  % 0,12
 • BITCOIN
  489566,145
  % 0,69
 • LITECOIN
  1998.18
  % -1,39
 • ETHEREUM
  17373.66
  % -1,08
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Araç Kredisi Faiz Oranları 2020

Araç Kredisi Faiz Oranları 2020

Günümüzde Bankalardan tercih edilen kredilerden bir diğeri Araç Kredisidir. Ticari araçlar ve binek araçlar için bankadan alacağınız Taşıt Kredisi en fazla 60 ay vadedir.Altta incelemeniz için yazacağımız araç kredisi faiz oranları tablosundan sizde kendinize en uygun taşıt kredisi faiz oranlarına bakarak en uygun banka kredisi olduğunu görebilirsiniz.

Bugün Sizler için Taşıt kredisi faiz oranları 2019 verilerini hazırladık.Sizde aşağıda yer alan Bankaların Faiz Oranlarını karşılaştırabilir ve araç kredisi başvurusu yaparak en uygun faiz oranı ile araç sahibi olabilirsiniz.İhtiyaç Kredisi en uzun vade seçeneği bildiğiniz gibi 36 a indirilmişti fakat araç kredisi 60 aya varan vadeler ile verilmektedir.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Yeni yada ikinci el araç satın almak istiyorsanız, en uygun kredi veren bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Araç kredileri, 5 yaşına kadar olan araçlara aracın kasko değerinin en fazla %70’ine kadar verilmektedir. Yani arabanın kasko değerinin tamamına kredi alamazsınız yüzde 30’luk bir peşinatınızın olması gerekmektedir.

Öncelikle peşinatınızı biriktirdikten sonra alınacak araca karar verdiyseniz, aracın ruhsat fotokopisiyle beraber tercih ettiğiniz bankaya giderek araç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte ise banka yetkilileri aracı kontrol edecek, kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu, kredi sicili gibi bilgileri inceleyecektir. Eğer krediye onay gelirse, kredi miktarı aracı satacak kişinin hesabına noter satışı yapıldıktan sonra transfer edilecektir. Daha fazla ayrıntı almak istiyorsanız bankanızın müşteri temsilcisine sorabilirsiniz. Aşağıda yer alan bankaları karşılaştırarak siz de en uygun krediye başvurunuzu yapabilirsiniz.

Banka Faiz
BBVA Taşıt Kredisi %1,74
Taşıt Kredisi (Kaskolu) %1,43
Taşıt Kredisi %1,5
Taşıt Kredisi %1,56
Taşıt Kredisi %1,57
Finans Taşıt Finansmanı %1,73
Taşıt Kredisi %1,84
Taşıt Kredisi %2,05
Taşıt Kredisi %2,18
Taşıt Kredisi %2,44

Yukarıda bulunan faiz oranları 80.000 TL 60 ay vadeli taşıt kredileri için hesaplanmıştır. Bazı bankalarda kredi miktarı veya vadesi değiştikçe, faiz oranları da değişebilmektedir. Ayrıca bankalar piyasa koşullarına göre faizleri anlık olarak değiştirebilmektedir. Bu sayfada yer alan faiz oranları gibi bilgiler 16 Ağustos 2019 tarihinde hazırlanmış olup, bankadan kredi çekmeden önce güncel faizleri ana sayfamızdan ve bankaların kredi hesaplama sayfasından kontrol etmelisiniz.

Taşıt Kredileri, Aracın Değerinin Yüzde Kaçına Çıkar?

Sıfır km. araç alımlarında, aracın kasko değeri 100 bin TL üzerinde ise 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, geri kalan kısmı için ise %50’sini taşıt kredisi olarak çekebilirsiniz.

İkinci el taşıt alımlarında ise aracın kasko değerinin %70’ine kadar taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Araç kredilerinde en fazla taksit (vade) sayısı 60 aydır. 60 aya varan vadeler ve en uygun faizler ile siz de taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Kredi Ne Zaman Onaylanır?

Araç kredilerinde kredi başvurusu yapıldıktan sonra ilk olarak normal kredi değerlendirme süreci tabi olur. Yani başvuru yapan kişinin kredi notu, aylık geliri, geçmiş ödemeleri, banka sicili gibi bilgiler incelenir. Ön onay çıktıktan sonra alınacak aracı banka ekspertizi kontrol edecektir. Bu süreçten sonra krediye onay verilir yada kredi reddedilir ve kredi süreci tamamlanır. Bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanarak siz de araç kredisi faiz oranları 2019 hesaplamasını öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan diğer kredilerin de faiz konularını inceleyerek, ihtiyaç veya konut kredisi de kullanabilirsiniz. En uygun taşıt kredisi 2019 karşılaştırması için en çok tercih edilen bankaların faizlerini yukarıda tablo halinde sizlere verdik. Siz de bu faizleri karşılaştırılan en uygun krediye başvurunuzu yaparak araç sahibi olabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
5 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5