İŞKUR 50 Bin TL Engelli Hibe Desteği Nasıl Alınır? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1480
  % -0,12
 • € EURO
  9,7057
  % -0,02
 • BITCOIN
  489155,211
  % 0,44
 • LITECOIN
  1981.92
  % -3,90
 • ETHEREUM
  17312.18
  % -1,37
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

İŞKUR 50 Bin TL Engelli Hibe Desteği Nasıl Alınır?

İŞKUR 50 Bin TL Engelli Hibe Desteği Nasıl Alınır?

İŞKUR 50 Bin TL Engelli Hibe Kredi Desteği Nasıl Alınır? Kredi başvuru şartları nelerdir? Bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda İŞKUR toplantısında engelli olan vatandaşlarımıza 50 bin TL hibe kredi verileceği açıklanmıştır. Ülkemizde engelli çalıştırma zorunluluğu vardır. Eğer iş yerinizde bu kurala uygun değilseniz ceza alırsınız. Bu fon sayesinde iş kurmak isteyen engellilere de devletimiz destek olarak hibe krediler vermektedir. Şimdi sizlere bu kredi nasıl alınır, kredi başvuru şartları nelerdir, devlet hangi tür kredilere devlet desteği verecektir bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bugünkü Konumuzu seçerken biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz üzre bir çok kişinin sorduğu en önemli sorulardan biride KOSGEB Sertifikası Naslı alınır ? 'dır. Kosgeb den destek almak isteyen vatandaşların Girişimcilik Sertifikası alması artık çok daha kolay oldu. E-Devlet şifresi olan tüm Girişimci adayları bu sertifikayı alabilmek için kolaylıkla başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu Girişimcilik sertifikası Ömür boyu geçerlilik süresi bulunmaktadır ve bu sertifikayı almak isteyenler, alıp ta

İlgili İçerik

Engellilere 50.000 TL Hibe Destek Kredisi

İŞKUR üzerinden engelli hibe kredisi almak istiyorsanız ilk şart %40 engelli raporunuzun olmasıdır. Engellilere verilecek sağlık kurulu raporları ile belgelenen bu evrak ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca kredi alacak kişinin de yaş sınırına dikkat etmeniz gerekmektedir. 18 yaşının altında olan kişiler bu kredilerden alamazlar. İŞKUR sistemine kayıtlı olmanız, emekli olmamanız, üzerinize iş yerinin olmaması durumunda kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Daha önce bu hibe desteğini alan kişilerin de kredi başvuruları olumsuz sonuçlanır.

İŞKUR hibe destek kredisi almak istiyorsanız ayrıca hibe desteği sonrası kuracağınız iş yerinin ve yaşadığınız ilin aynı bölgede olması gerekmektedir. Eğer İstanbul’da bir iş kuracaksanız ve ikametgah İzmir ise bu kredilerden kesinlikle yararlanamazsınız. İŞKUR kredi başvurusu sonrasında girişimcilik eğitim programı sertifikası kurslarına da girmeniz ve bu kursu iyi derecede bitirmeniz gerekmektedir.

İŞKUR Engelli Kredisi Başvurusu

50.000 TL hibe kredi başvurusu yapmak istiyorsanız İŞKUR’a evraklarınız ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu bulunduğunuz İŞKUR il müdürlüklerine şahsen başvurmalısınız. Başvuru yaptıktan sonra evraklarınızı sunacaksınız ve sizi bir değerlendirme süreci bekleyecektir. İl müdürlükleri evraklarınızı kontrol edip kredi başvurunuzu değerlendireceklerdir. Bu değerlendirme 10 ile 20 gün arasında sürebilir. Eğer yoğunluk yoksa aynı hafta içinde sonuç alabilirsiniz. Değerlendirme bittikten sonra kurum tarafından size olumlu veya olumsuz olarak bilgiler verilecektir. Size yakın olan ve başvurunuzu yaptığınız İŞKUR müdürlüklerini arayarak da kredi başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa eğitime başlayacak ve bu eğitim sonunda hibe kredinizi kullanabileceksiniz. 50.000 TL hibe kredi almak için bu şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir.

Kosgeb 2020 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb Hizmet Merkezlerinde görmüş olduğunuz 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitiminde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması şart olan konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda kursa katılmadan Evvel rastgele bir danışmanlık firmasına Nakit vermeniz yersizdir. Kosgeb boş iş planı örnekleri linkinden, Kosgeb tarafından hazırlanmış Word formatında boş iş planı örneğini

İlgili İçerik

Engelli Kredisi 2019

Yukarıda sizlere İŞKUR 50.000 TL hibe kredi desteği engelli vatandaşlarımıza nasıl alınır bunun hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına sorabilirsiniz. www.iskur.gov.tr adresinden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
6 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5