Tavuk Çiftliği Kredisi ve 30 Bin Lira Devlet Hibesi (Güncel) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  498275,522
  % -0,79
 • LITECOIN
  2536.57
  % 13,67
 • ETHEREUM
  19582.04
  % -0,41
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Tavuk Çiftliği Kredisi ve 30 Bin Lira Devlet Hibesi (Güncel)

Tavuk Çiftliği Kredisi ve 30 Bin Lira Devlet Hibesi (Güncel)

Kanatlı yetiştiriciliği, koyun ve inek yetiştiriciliğinden çok farklıdır. 3-5 tavuk alıp, organik yumurta Aş zevkli olsa da, binlerce tavuk kapasitesi olan bir çiftlik kurmak, et pilici veya yumurta tavuğu yarka satın alıp, profesyonel bir tavuk çiftliği kurmak başka bir iştir. Bu alanda kümes hayvancılığına girmek isteyenlerin, en çok yaşadıkları problem finansmandır. Üreticiler, Devlet tarafından en az 200.000 TL. tutarında çiftlik kurma hibesinin verilmesini talep etmektedirler. lazım KOSGEB, lazım ziraat ve Orman Bakanlığı, gerekse TKDK (IPARD- IPARD2) tarafından yapılan yardımlar şu an için bu kadar.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Devlet Desteği Veriliyor mu?

Ülkemizde, Tavuk çiftliği açmak, organik yumurta yetiştirmek isteyenlere aşağıda yazılı olan Devlet kurum ve kuruluşları tarafından bağışlama kredi, sıfır faizli kredi veya düşük faizli kredi verilmektedir. Bu teşviklere başvurmak için, bir çiftlik sahibi olmanız, şayet çiftlik kuramadıysanız bir projenizin olması, hayvancılık yapmakta kararlı olduğunuzu gösterir belgeler ve evraklarınız bulunmalıdır. Aklımda bir tavuk işi var diye Devlet kurumlarına başvurursanız, destek veya kredi alamazsınız. 2000-3000 piliç bulunan bir çiftliği kurmak basit Amel değildir, sermaye ve ciddiyet gerektirir. şayet bu ciddiyeti kaldıracak vaziyette değilseniz, bakkal dükkanı açmayı düşünebilirsiniz.

Genç Çiftçi Hibe Başvuru Şartları Nelerdir Nasıl Alınır

Genç Çiftçi 2019 Hibe Projesi’’ amacıyla müracaat gerçekleştirme istiyorsanız devlet destekli sunulan kredinin müracaat yöntemlerini, koşullarını, lüzumlu evrakları ve aranan başka özellikleri yazımızdan inceleyerek husus ile ilgili kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Genç Çiftçi Hibe Programı koşulları 2019 senesinde güncellenmiş olup 2019 senesi müracaatlarının yeni koşullara göre uygulanacağı bildirilmiştir. Genç Çiftçi Hibe Programı müracaatları 2019 senesinın nisan ayında yapılacaktır

İlgili İçerik

Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır?

Organik köy tavuğu besleyerek, köy yumurtası üretimi yapmak isteyen çiftçiler, salma (serbest sistem) tavukçuluk yaparak iyi Nakit kazanabilirler. Bunun için iyi hazırlanmış bir Amel projesi ile beraber, projenin büyüklüğüne göre sermaye ve çalışacak elemana ihtiyacınız olacaktır. Salma tavukçuluk tecrübe et Amel, hayvanların natürel ortamda gezerek beslenmeleri ve buna bağlı olarak natürel yumurta yumurtlamalarının sağlanmasıdır. Tavuk doğada, ot, böcek, taş, kum gibi natürel olan mineralleri tüketimi sonucunda katkısız yumurtladığından köy yumurtası piyasada henüz yüksek fiyata Müşteri bulabilmektedir.

kimi firmalar satış yapabilmek için salma tavukçuluk yaptığını sav ederek, çiftlik yumurtalarını halka natürel köy yumurtası olarak satmaya çalışsalar da, bu yumurtanın, tadı, kokusu ve şekli başka standart çiftlik yumurtalarından ayrılmakta ve tüketiciler tarafından rahatlıkla ayırt edilmektedir. Ülkemiz de çok sayıda Toptan köy yumurtası satın Meydan firmalar mevcuttur.

Gene natürel yumurta kadar, natürel ortamda yetişen et tavuklarının etleri de yumurta kadar değerlidir. Ancak şuan Türkiye’ de sıhhat prosedürleri açısından toptan köy tavuğu veya pilici satışı yapan bir firma var değildir. Yepyeni Amel kurmak isteyenlere bir Düşünce olabilecek sektör, büyük yatırım gerektiren bir iştir.

Yazımızın başında salma tavukçuluk yapmak için hayvanların natürel ortamlarında beslenmesi gerektiğini çok fazla söylemiştik. Bu kapsamda bu işe girmek için Lüzumlu olan tavukçuluk materyalleri aşağıda belirtilmiştir.

1.Salma tavukçuluk için Aleni ve kapalı Meydan,
2.Tavukçuluk kredisi veya kifayet finansman,
3. Çiftlikte çalışacak personel Lüzumlu olan anne unsurlardır.

Salma tavukçuluk projesi bir dönümlük bir alanda yapılabileceği gibi, tavuk sayısına ve üretimin şekline göre, 5 dönümlük bir arazi ve kapalı alanda seçenek edilebilir. Çiftlik ve tesisin kurulumu için Devlet kurumlarının bağışlama ve teşvikleri alınabilir. Özellikle Ziraat Bankasının çiftçiye ödediği hayvan kredisi tavukçuluk amacıyla çekilebilir.

30 Bin Lira bağışlama

ziraat ve Orman Bakanlığı Tavuk çiftliği kuranlara 30 bin lira bağışlama kredi veriyor. Devlet destekli salma tavukçuluk, hindi, kaz ördek gibi kümes hayvanı yetiştiriciliği yapmak isteyenlerin aşağıdaki şartları adına getirmesi gerekiyor.

 • En az 500 tane tavuk alarak serbest sistem (salma tavukçuluk) yumurta tavuğu yetiştiriciliği projesi hazırlamak ve bu proje ile  Tarım ve Orman Bakanlığı İl/İlçe Müdürlüklerine başvuranlar 30 bin lira devlet desteği alabilir.
 • Devlet desteği alabilmek için en az 400 tane serbest sistem kaz, ördek hindi yetiştiriciliği projesi hazırlamak ve bu proje ile ziraat ve Orman İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurmak gerekiyor.
Kosgeb 2020 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb Hizmet Merkezlerinde görmüş olduğunuz 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitiminde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması şart olan konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda kursa katılmadan Evvel rastgele bir danışmanlık firmasına Nakit vermeniz yersizdir. Kosgeb boş iş planı örnekleri linkinden, Kosgeb tarafından hazırlanmış Word formatında boş iş planı örneğini

İlgili İçerik

2019 yılında Yepyeni bir proje dahilinde, ziraat ve hayvancılık alanında 15 bin kişiye 30 bin lira bağışlama verileceği açıklandı. Bu projenin köye dönüş projesi dahilinde icra edileceği tahmin ediliyor.

Genç çiftçi proje desteği uygulama rehberi içerisinde başvurunun nasıl yapılacağı Detaylı olarak anlatılmaktadır. Gene bu proje desteği ile alakalı olarak aşağıda belirtilen linklerden tavuk yetiştiriciliği için başvurunun nasıl yapılacağı ve Misal tavuk çiftliği projesi bulabilirsiniz.

Dikkat edilmesi şart olan bir nokta ise Tavukçuluk projelerinde ziraat ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan; Yumurtacı Tavukların Korunması ile İlgili Asgari Standartlara İlişkin Yönetmelik kapsamında istenilen altyapı ve şartların adına getirilmesi şarttır. Bu şartları adına getirmeyenler 30 bin lira tavukçuluk hibesi alamazlar.

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu

TKDK olarak malum devlet kurumu tarafından da, tavuk çiftliği açmak isteyenlere Muhtelif desteklemeler yapılmaktadır. TKDK tarafından aşağıdaki sektörlerde Tavuk Çiftliği Devlet Desteği verilmektedir.

 • 101-3 Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler
 • 101-4 Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler
 • 103-3 Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

 100 bin lira faizsiz kredi 

ziraat ve Orman Bakanlığı, 30 bin lira tavukçuluk bağışlama kredisi haricinde, hayvancılık yapmak, büyükbaş veya küçükbaş hayvan hibesi ve kredilerinden faydalanmak isteyenlere Ziraat Bankası tarafından ödenen krediler kapsamında 100 bin lira faizsiz kredi verileceğini açıkladı. Bu kapsamda Ziraat Bankası ziraat ve hayvancılık alanında proje desteği ile beraber, salma tavukçuluk, et tavuğu yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu, hindi ve ördek yetiştiriciliği, bıldırcın yetiştiriciliği, gibi kümes hayvanı yetiştirme sektörüne de destekleme vermeye sürek edecek.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bugünkü Konumuzu seçerken biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz üzre bir çok kişinin sorduğu en önemli sorulardan biride KOSGEB Sertifikası Naslı alınır ? 'dır. Kosgeb den destek almak isteyen vatandaşların Girişimcilik Sertifikası alması artık çok daha kolay oldu. E-Devlet şifresi olan tüm Girişimci adayları bu sertifikayı alabilmek için kolaylıkla başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu Girişimcilik sertifikası Ömür boyu geçerlilik süresi bulunmaktadır ve bu sertifikayı almak isteyenler, alıp ta

İlgili İçerik

Yumurta Tavuğu Çiftliği Kurmak İçin Lüzumlu Şartlar

Devlet, kredi vereceği çiftlikler için kimi şartlar oluşturmuştur. Yumurta tavuklarının korunması konusunda asgari standartlara ilişkin yönetmelik kapsamında, yumurta tavuğu çiftliği kurarak yumurta yetiştirmek isteyenler için kimi şartların adına getirilmesi gerekmektedir.

Her tavuk için en az 10 santimetre ayrılması şartıyla ya doğrusal bir yemlik Veyahut her tavuk için asgari 4 santimetre ayrılması şartıyla dairesel yemlik bulundurulması, Her yedi tavuk için en az bir folluk temin edilmesi, Küme folluklarının kullanılması vaziyetinde, azami 120 tavuk için en az 1 m² folluk alanı ayrılması gibi şartlar mevcuttur.

Bu tebliğnameyi öğrenmeden bu Amel için devlet desteği başvurusunda bulunmamanızı tavsiye ederiz. şayet tavuk çiftliğinizi Hususi banka kredileri ile açmak isterseniz, sitemiz üzerinden en düşük faizli Müsait salma tavukçuluk, hindi ve ördek çiftliği, bıldırcın yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu, civciv alımı ve tavukçuluk için verilen düşük faizli kredileri değerlendirebilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
7 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5