Kosgeb 2019 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1243
  % -0,41
 • € EURO
  9,6827
  % -0,25
 • BITCOIN
  490804,655
  % 0,80
 • LITECOIN
  2057.15
  % -0,34
 • ETHEREUM
  17519.25
  % 0,14
 • BIST 100
  1.390,79
  % -0,18

Kosgeb 2020 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb 2020 İş Planı Örnekleri (27 ADET HİBE ALAN)

Kosgeb Hizmet Merkezlerinde görmüş olduğunuz 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitiminde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı, Kosgeb veritabanına nasıl kayıt olunacağı, iş planında bulunması şart olan konular, Kosgeb iş planında mutlaka doldurulması gerekenler, Kosgeb iş planı örnekleri ile sizlere anlatılacaktır. Bu kapsamda kursa katılmadan Evvel rastgele bir danışmanlık firmasına Nakit vermeniz yersizdir. Kosgeb boş iş planı örnekleri linkinden, Kosgeb tarafından hazırlanmış Word formatında boş iş planı örneğini bilgisayarınıza indirebilir ve istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Amade İş Planı Örnekleri

Aşağıda bulunan Kosgeb iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirerek, hazırlamış olduğunuz iş planı ile karşılaştırabilirsiniz. Kurum tarafından verilen bağışlama ve desteklerin, gerek mevzuata gerekse piyasa koşullarına göre uğrayabileceği değişim sebebiyle, iş planının en doğru şekilde hazırlanması için Kosgeb Hizmet Merkezlerine başvurmanız en doğrusu olacaktır. önceden Kosgeb için hazırlanmış olan iş planı ve projeleri indirebilir veya danışmanlık hizmeti veren firmalara internet üzerinden başvurabilirsiniz.

İş planı örnekleri

 1. Bakkal, büfe, şarküteri, market belirli bir mal için hazırlanan mağazalarda perakende ticaret için iş planı misali (HAZIRLANIYOR)
 2. Fotokopi ve kırtasiye iş planı, (kırtasiyeler)
 3. hane yemekleri Lokantası,
 4. Emniyet sistemleri iş planı, (güvenlik kamerası)
 5. Oto yıkama iş planı
 6. Cafe iş planı
 7. kadın kıyafet mağazası iş planı
 8. Spor mağazası projesi
 9. Bilgisayar teknik servis (teknik servis)
 10. Toptan Kültür Mantarı Satışı
 11. Kahve ve Çayın İşlenmesi
 12. Tekstil sektöründe toptancılar için iş planı misali, (toptancılar)
 13. Tişört istihsal iş planı, (giyim sektörü)
 14. Toptan kumaş işplanı, (kumaş satıcıları)
 15. inhisar bayi iş planı
 16. Triko satış mağazası iş planı, (trikocular)
 17. Çay bahçesi iş planı
 18. Oto yedek parça iş planı
 19. Halı yıkama iş planı
 20. Waffel iş planı örnekleri, (avm’ de stand açmak için)
 21. Bina kontrol iş planı, (yapı denetimciler)
 22. İnternet kafe
 23. Lokanta iş planı (Yöresel yemekler olabilir)
 24. Pastahane iş planı
 25. Yumurta ticareti iş planı, (yumurta alıp satmak)
 26. Aile çay bahçesi iş planı misali  (çay bahçesi, kafeterya, çay salonu)
 27. kadın Veyahut bey kuaförü iş planı

Kosgeb’ e sunmak istediğiniz iş planı örneğinizi, sitemizden indirmiş olduğunuz örneklere göre hazırlayabilir, ihtiyaç halinde Kosgeb Hizmet Merkezlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ancak iş planı hazırlamaya ayırabilecek vaktiniz yok ise veya iş planı hazırlamayı bilmiyor iseniz, bu konuda hizmet veren Kosgeb bağışlama kredi danışmanlık firmalarına başvuruda bulunabilirsiniz. Destek veren firmalar, sizlere belirli tutarlar karşılığında iş planı hazırlayacaktır.

İş Planında Bulunması Gerekenler

İş planı hazırlarken dikkatli olmalısınız. Çünkü Mesela Kosgeb’ e başvurduğunuzda bu iş planına göre destek alacaksınız. Bu sebeple iş planını internetten indirerek işe başlamayın. Çünkü iş tasarınız sana ezilet olmalıdır. bizzat cümleleriniz ile hazırlanmış ve sizin işletmenizin profilini içermesi gerekmektedir. İşletmenizi kurmadan Evvel ilk aşamada kendinize kimi sualler sormanız ve bunlara yanıt aramanız gerekiyor. İlk olarak etkinlik alanınızı belirlemek durumundasınız. 

Bu alana Ira olarak Müsait olduğunuzu ve çalışma koşullarına Ahenk sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, faaliyete başlayın. İzin almanız şart olan resmi kurumlar hakkında bilgi edinin. sana gerek olan vasıta ve gereçlerin listesini çıkarın. Personel ve kira giderlerini hesaplayın. Yer tespitinde bulunun. ücret politikası belirleyin. Hasılı ilk aşamada kendinize kabataslak bir maliyet hesaplaması yapın. Elinizdeki sermaye ile bu işi yapıp yapamayacağınızı tahlil edin. Şayet kifayet değilse, finansal kaynak elde edebileceğiniz alanlara yönelin. Banka kredileri Veyahut Kosgeb kredilerinden faydalanabilirsiniz.

İş planınızda bulunması şart olan başlıklar vardır. Bu başlıklar;

İşinizin Tanımı: İlk derece olan işin tanımında, yapmayı planladığınız iş ile alakalı kısa bir giriş yapın. İşletmenizin yaptığı iş, hedef kitlesi, alıcı politikası, misyon ve vizyonu bu kısımda özet şeklinde Anlatım edilmelidir.

Girişimci Bilgileri: İkinci aşamada girişimci bilgilerine yer vermeniz gerekmektedir. Girişimci bilgilerinde bizzat şahsi özelliklerinizden, deneyimlerinizden, sertifika ve belgelerinizden bahsetmeniz gerekmektedir. Bu sektöre uyumunuz açısından Mühim bir detaydır. Ira özelliklerinizden de bahsetmelisiniz. kesif iş temposuna ayak uydurabileceğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Pazarlama ve Satış Kuralları: Bu aşamada işletme kaideleri belirtmelisiniz. Vereceğiniz hizmet Veyahut pazarlayacağınız Mahsul ile alakalı kısa, orta ve uzun vadede hedefler belirlemeniz gerekiyor. Pazarlama kaidelerini bildiğinizi ve sektöre Yargıç olduğunuzu bu aşamada iyi Anlatım edin.

Finansal Tablolar: Ticaret ile ilgileniyorsanız Ekonomi konularına az da olsa Yargıç olmanız gerekiyor. Kendinize bir ücret politikası belirleyin. Gelir ve gider tabloları oluşturun. Aylık harcama çizelgeleri hazırlayın.

Rekabet Gücü: Rekabet gücünüzü sektörde Mevcut olabilmek için en yüksek düzeyde tutmanız gerekiyor. İşletmenizi kurduğunuz mekan çok Mühim. Çevresel olarak bunu iyi tahlil faktörüz gerekiyor. Bulunduğunuz çevrede özdeş sektörde köklü bir firma da olabilir.

Organizasyon Şeması: idareci olarak bir organizasyon şeması hazırlayın. Kaç şahıs çalıştıracağınızı belirleyin ve çalışanların vazife dağılımlarına da bu şemada yer verin.

İnternet üzerinden bulabileceğiniz Misal iş planlarını da inceleyin. Ancak bu planlara çok da itibar etmeyin. Her işletme özdeş standartta olacak diye bir Kural yoktur. Bunlar yalnızca sana yol gösterici olabilir. Sizi doğru yola iletmesi olası olmayabilir.

Ancak hangi sektörde etkinlik gösterecek olursanız olun, netlikle yola bir iş planı hazırlayarak başlayın. Kosgeb’ in destek verdiği sektörleri inceleyin ve destek verilen sektörler konusunda hazırlayacağınız iş planını kuruma sunun.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
4 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5