Kosgeb’in Anlaşmalı Olduğu Bankalar | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  498468,624
  % -0,65
 • LITECOIN
  2502.32
  % 12,52
 • ETHEREUM
  19667.04
  % 0,03
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Kosgeb’in Anlaşmalı Olduğu Bankalar

Kosgeb’in Anlaşmalı Olduğu Bankalar

KOSGEB 9 banka ile anlaşmaya vardı. Bu bankalar Faizsiz İşletme Destek programı sonrasında 50 bin liranın ödenmesi için ana Nakit finansmanı sağladılar. 50 bin liranın faizini KOSGEB öderken, ana parayı denk taksitler halinde esnaf ödeyecek. Birazdan bahsedeceğimiz dokuz bankaya kredi talepleriniz için müracaat yapabilirsiniz.

Kosgeb Kredisi müracaat Şartları

Kosgeb Yepyeni girişimcileri sağladığı finansal kaynaklar ile desteklemektedir. Kosgeb kredilerinden faydalanmak isteyen esnafımız ilk olarak Kosgeb’ in uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmalıdır. Bu kurslar 32 saatten oluşmaktadır. Kosgeb’ in duyurular bölümünde eğitim duyuruları başlığı altında kurs tarihleri duyuru edilmektedir. Kursiyerlere eğitim nihayetinde sertifika verilmektedir. Bu sertifikaya sahip her girişimci adayı bağışlama ve kredi talebinde bulunabilecektir.

Kredi başvurusunda bulunabilmek için Kosgeb’ in belirlemiş olduğu şartlar vardır. Bu şartları taşıyanlar evrakları hazırlayarak destekleme almak için kuruma başvurabileceklerdir. Aranan şartlar şunlardır;

 • Türk vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • henüz önce hiçbir kurumdan bağışlama ve destek almamış olmanız gerekmektedir.

Bu şartları taşıyanlar sertifika aldıktan sonra işletme kurulumuna geçebilir. Yapılacak Amel doğrultusunda Lüzumlu ekipman temin edilerek ve resmi kurumlardan destur alınarak faaliyete başlanabilir. sonrasın da kurumun veri tabanına kayıt yaptırılması gerekiyor. Bilgi dokümanı doldurulduktan sonra bildirge ile ekleri kuruma sunulacaktır. bildirge onayının hemen peşinden girişimci desteğinde bulunabilirsiniz. Kosgeb’ Cilt destek alabilmeniz için bir Amel planınızın olması gerekiyor. Bu Amel planını dijital ortamda hazırlayarak müracaat formu ile beraber Kosgeb’ e teslim etmelisiniz. Başvurunuz ve Amel tasarınız heyet tarafından değerlendirilecektir. Burada yapılan heyet toplantısı neticesinde bir karara varılacaktır. heyet yaptığı inceleme sonucu Menfi karar Eda yetkisine de sahiptir.

Şayet başvurunuz kabul edilirse taahhüt belgesinin imzalanması ile destekleme süreci başlayacaktır. sonrasın da talep formu hazırlanacak ve kuruma verilecektir. heyet bütçe durumuna göre destekleme tutarı için bir karara varacak ve belirlediği tutarın ödemesini gerçekleştirecektir.

Kosgeb’ in Anlaşmalı Olduğu Bankalar

Kosgeb’ e destekleme başvurusunda bulunduysanız anlaşmalı olduğunuz bankalardan ödemenizi alabilirsiniz. Ancak ilk Koşul netlikle öncelikle kuruma başvurmak olacaktır. Kosgeb’ in anlaşmalı olduğu birkaç banka vardır. Bu bankalar Kosgeb kredileri ismi ile müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. Kurumdan tasdik aldıktan sonra bu bankalara gittikçe kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu bankalar

 1. Bina Kredi Bankası
 2. Akbank
 3. Vakıf Bank
 4. Finansbank
 5. İş Bankası
 6. güvence Bankası
 7. Halkbank‘ tır.

Bu bankaların kredileri 50 bin TL’ ye kadar faizsiz olmalıdır. 50 bin TL’ yi aşan krediler için ise belirlenmiş olan bir nema oranı bulunmaktadır. Tabi kredi alınabilecek miktar Gene kurum tarafından belirlenecektir. Bankaya gittikçe şu tutarda Kosgeb kredisi almak istiyorum diyen banka müşterilerinin talepleri kabul edilmeyecektir. Kosgeb’ in anlaşmalı olduğu bankalardan alınacak olan krediler Yepyeni girişimci desteği olarak verilecektir. başka bir deyişle yalnızca bu kişiler faydalanabilecektir. Kredi talebinde bulunan şahıs yaş haddini aşıyorsa, Kobi kredilerinden yararlanabilir. Ancak Yepyeni girişimci desteği alamaz. henüz önce özdeş bankadan alınmış bir kredi varsa tekrar kredi talebinde bulunulmayacaktır.

Başvuruda bulunduktan ve Kosgeb’ den tasdik aldıktan sonra bankaya kredi talebinizi iletebilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığında iletişim numaranıza bir tasdik kodu gönderilecektir. Bu tasdik kodu ile beraber aşağıdaki evrakların da hazırlanması gerekmektedir.

Kosgeb Kredisi müracaat Evrakları

Kosgeb’ in anlaşmalı olduğu bankalara kredi başvurusunda bulunabilmek için

 • Vergi levhası
 • T.C. hüviyet belgesinin fotokopisi
 • başka destur ve belgeler
 • İlgili odaya kayıt vesikası
 • İmza sirküsü
 • Ticaret Sicil Gazetesi ve Sicil vesikası evraklarını hazırlamanız gerekiyor. Ayrı olarak banka tarafından sana verilecek olan müracaat formunu da doldurmalısınız.

güvence Bankası Kosgeb Kredileri

güvence Bankası’ nın da kredi desteği sağlamak için ilk şartı Kosgeb’ in veri tabanına kayıt olmak ve bu veri tabanında yer Meydan bilgilerin aktüel olmasıdır.

Kosgeb veri tabanına kayıt olabilmeniz için sistem üzerinden alakadar alanları doldurmalısınız. sonrasın da bir e- kobi kullanıcı ismi ve şifre belirliyorsunuz. sonrasın da yapılacak bütün işlemlerde bu kullanıcı ismi ve şifre kullanılacağından profili kaybetmemeniz gerekiyor.

Kosgeb E-Kobi Kaydı

Bilgilerinizin henüz önceki olduğunu düşünüyorsanız bu aşamada bir sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama linkine tıkladığınızda önünüze gelen pencereden vergi numarası ve Emniyet numarası alanlarını doldurarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şayet açılan pencerede kredi müracaat vaziyetiniz Müspet gözüküyorsa başvuruda bulunmanızın önünde hiçbir Mani yok demektir. Ancak profil aktüel değilse kredi başvurusunda bulunabilmek için bu profili güncellemeniz gerekmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz evrakları hazırlayıp sana en yakın güvence Bankası şubelerine gittikçe kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kosgeb’ ten kredi onayı aldıysanız anlaşmalı banka şubelerini ziyaret ederek kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Kosgeb tarafından verilen 50 bin TL bağışlama ve 100 bin TL kredi desteği için başvurular sona ermiştir. 2019 yılında artık bu destek verilmeyecektir. Bu desteğin adına Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında destekler verilecektir. Yepyeni destek için başvurular 1 Ocak 2019 itibari ile başlamıştır.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5