En Uygun Tarım Kredisi Veren Bankalar Hangileri? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1490
  % -0,11
 • € EURO
  9,7125
  % 0,05
 • BITCOIN
  488490,402
  % 0,37
 • LITECOIN
  1982.46
  % -3,94
 • ETHEREUM
  17389.65
  % -0,81
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

En Uygun Tarım Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

En Uygun Tarım Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Tarım ve hayvancılık sektöründeki işletmeler ve bu sektöre Yepyeni girecek olanlara en Müsait Tarım kredisi veren bankalar tarafından destek verilmektedir. 2019 senesi için finansman kuruluşlarına Veyahut Tarım Ve Orman Vilayet kaza müdürlüklerine başvurulabilir Devlet destekli Tarım kredisi, Ziraat Bankası, TEB, Vakıfbank ve Halkbank gibi bankalar aracılığı ile kullanılabilir. Bu kredi, 3, 6, 9 ve 12 ay Arka ödemesiz, sonrasında ise taksitle ödenebilir. Bankalar, organik Tarım kredisi, süt hayvancılığı kredisi, kanatlı hayvan kredisi, besicilik kredisi, tarımsal borçlu hesap kredisi, su ürünleri kredisi, hasat kredisi, kontratlı istihsal kredisi, iyi Tarım uygulamaları kredisi, sera kredisi, tarımsal sulama düzeni kredisi, bağışlama programı kredisi, Toprak Mahsulleri Ofisi’nden makbuz karşılığı kredi, topraksız Tarım kredisi ve Tarım için Lüzumlu motor ve Tarım makineleri kredisi vermektedir.

En Müsait Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

En Müsait Tarım kredisi nasıl alınır denildiğinde müracaat için kimi evrakların sunulması gerekliliği ortaya çıkmaktadır. En Müsait Tarım kredisi veren bankalar, hüviyet kartı aslı ve bir tane fotokopisinin yanı Dizi ikamet vesikası, başvuranın üstünde kayıtlı kiralık mülkler varsa bunlara değin kira kontratı, Çiftçi Kayıt Sistemi vesikası, tapu fotokopisi istemektedir. Bankalar, bu belgeleri getirenler ve Müsait şartları taşıyanlara Tarım kredisi vermektedir.

Bankaların En Müsait Tarım Kredisi

Ziraat Bankası, TEB, Denizbank, İş Bankası, güvence Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank, Bina Kredi Bankası ve QNB Finansbank’tan en Müsait Tarım kredisi kullanılabilir. Ziraat Bankası, kontrollü örtü altı tarımı için 750 bin liraya kadar kredi vermektedir. Banka, yatırım dönemi için yüzde 75 nema indirimi uygulamaktadır. Banka, yaygın bitkisel istihsal için 100 bin TL’ ye kadar yatırım dönemi için yüzde 50 nema indirimi ile kredi kullandırmaktadır. 

fazla yıllık yem bitkisi üretimi içinse yüzde 100 nema indirimiyle faizsiz kredi sunmaktadır. Ziraat Bankası, Vatan içi sertifikalı tohum, fide ve fidan üretimi için de yüzde 100 nema indirimiyle kredi avantajı sağlamaktadır. Denizbank ise Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Genç Çiftçi bağışlama Destek Programı” kapsamında çiftçilere 7 yıla varan vadelerle ve yüzde 1,29’dan başlayan nema oranlarıyla kredi vermektedir. Bu kredi, hasat vadesine göre 18 aya varan ödemesiz Devre avantajı sunulmaktadır.

En Müsait Tarım Kredisi nema Oranları

En Müsait Tarım kredisi nema oranları incelendiğinde, aylık yüzde 0,85 ile 1,29 arasında olduğu gözlemlenmektedir. Bununla birlikte en Müsait Tarım kredisi veren bankalar, Tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkı sunmak için bu krediyi vermektedir.

Tarım ve hayvancılık sektöründeki işletmeler ve bu sektöre yeni girecek olanlara en uygun tarım kredisi veren bankalar tarafından destek verilmektedir. 2019 yılı için finansman kuruluşlarına ya da Tarım Ve Orman il ilçe müdürlüklerine başvurulabilir Devlet destekli tarım kredisi, Ziraat Bankası, TEB, Vakıfbank ve Halkbank gibi bankalar aracılığı ile kullanılabilir. Bu kredi, 3, 6, 9 ve 12 ay geri ödemesiz, sonrasında ise taksitle ödenebilir. Bankalar, organik tarım kredisi, süt hayvancılığı kredisi, kanatlı hayvan kredisi, besicilik kredisi, tarımsal borçlu hesap kredisi, su ürünleri kredisi, hasat kredisi, kontratlı üretim kredisi, iyi tarım uygulamaları kredisi, sera kredisi, tarımsal sulama düzeni kredisi, hibe programı kredisi, Toprak Mahsulleri Ofisi’nden makbuz karşılığı kredi, topraksız tarım kredisi ve tarım için gerekli traktör ve tarım makineleri kredisi vermektedir.

En Uygun Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

En uygun tarım kredisi nasıl alınır denildiğinde başvuru için bazı evrakların sunulması gerekliliği ortaya çıkmaktadır. En uygun tarım kredisi veren bankalar, kimlik kartı aslı ve bir adet fotokopisinin yanı sıra ikamet belgesi, başvuranın üstünde kayıtlı kiralık mülkler varsa bunlara ait kira kontratı, Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi, tapu fotokopisi istemektedir. Bankalar, bu belgeleri getirenler ve uygun şartları taşıyanlara tarım kredisi vermektedir.

Bankaların En Uygun Tarım Kredisi

Ziraat Bankası, TEB, Denizbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank, Yapı Kredi Bankası ve QNB Finansbank’tan en uygun tarım kredisi kullanılabilir. Ziraat Bankası, kontrollü örtü altı tarımı için 750 bin liraya kadar kredi vermektedir. Banka, yatırım dönemi için yüzde 75 faiz indirimi uygulamaktadır. Banka, yaygın bitkisel üretim için 100 bin TL’ ye kadar yatırım dönemi için yüzde 50 faiz indirimi ile kredi kullandırmaktadır.

Çok yıllık yem bitkisi üretimi içinse yüzde 100 faiz indirimiyle faizsiz kredi sunmaktadır. Ziraat Bankası, yurt içi sertifikalı tohum, fide ve fidan üretimi için de yüzde 100 faiz indirimiyle kredi avantajı sağlamaktadır. Denizbank ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Genç Çiftçi Hibe Destek Programı” kapsamında çiftçilere 7 yıla varan vadelerle ve yüzde 1,29’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Bu kredi, hasat vadesine göre 18 aya varan ödemesiz dönem avantajı sunulmaktadır.

En Uygun Tarım Kredisi Faiz Oranları

En uygun tarım kredisi faiz oranları incelendiğinde, aylık yüzde 0,85 ile 1,29 arasında olduğu gözlemlenmektedir. Bununla beraber en uygun tarım kredisi veren bankalar, tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkı sunmak için bu krediyi vermektedir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5