Tarım Kredisi Alma Şartları Nelerdir? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  498565,574
  % -0,67
 • LITECOIN
  2532.11
  % 13,47
 • ETHEREUM
  19613.54
  % -0,17
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Tarım Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Tarım Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Çiftçilik ile geçimini sağlayanlar için Hususi olarak sunulan ziraat kredileriyle alakadar çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Evvela ziraat kredisi alma şartları ile alakadar bilgi sahibi olan çiftçiler özdeş vakitte düşük nema oranlarından da faydalanmaktadır. Buna İlave olarak kredi hizmeti sağlayan devlet anlaşmalı bankalar sayesinde yalnızca çiftçilikle alakadar değil tarımsal manada çok sayıda kredi imkanı sunulmaktadır.

Hangi Bankalar ziraat Kredisi Veriyor?

bir hayli banka bu konuda hizmet vermektedir. Ziraat Bankası başta olmak üzere Şekerbank, TEB, Kamu Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Bina Kredi, Denizbank ve güvence Bankasına başvurarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrı olarak bu bankalar tarımla uğraşan kişilere Hususi ihtiyaç kredileri de sunmaktadır. İlave olarak ziraat kredisi alma şartları sağlandıktan sonra özdeş gün içinde krediler hesaba yatırılmaktadır.

Şekerbank ziraat Kredisi

Her kredi türünde olduğu gibi ziraat kredisinde de kimi şartlara Ahenk sağlanmalıdır. Şekerbank’ın sunduğu ziraat kredisinde 60 ay vade seçeneği vardır. Tarla büyütme kredisi olarak da adlandırılan bu kredi sabit nema oranlıdır. Elbette nema oranları vakit zaman değişebilir. Zirai ilaç başta olmak üzere sera örtüsü, ısıtma, gübre, tohum ve fide gibi tarımsal girdiler için bankaya başvurabilirsiniz. Bankanın aradığı şartlar arasında ise kredi notunun yüksek olması ve gelir belgesinin sunulması yer almaktadır.

TEB ziraat Kredisi

Kredi notu yüksek olan her tüketici TEB üzerinden ziraat kredisi alabilir. Ayrı olarak çiftçileri desteklemeye sürek eden bankanın ziraat kredisi ürünleri bir hayli fazladır. Besicilik, tavukçuluk, organik ziraat, tarımsal BCH, hasat, sözleşmeli istihsal ve süt hayvancılığı gibi ürünlerde hatıranda kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası ziraat Kredisi

Bankalardan kredi almanın ilk şartı, yüksek kredi notuna sahip olmaktır. Ayrı olarak gelirinizi belgeledikten sonra rahatlıkla ziraat kredisi alabilirsiniz. Bu süreçte ziraat kredisi alma şartları sayesinde Ziraat bankasından kültür mantarı yetiştiriciliği, seracılık, arıcılık, büyük ve küçükbaş hayvancılık üzerine kredi alma şansınız olacaktır. nema oranları epey düşük olan bu banka özdeş vakitte işletme satın alımları ile alet ve makine temini gibi bir hayli alanda da kredi sunmaya sürek etmektedir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5