Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alabilirim? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1412
  % -0,19
 • € EURO
  9,7016
  % -0,08
 • BITCOIN
  488835,194
  % 0,36
 • LITECOIN
  1975.18
  % -3,88
 • ETHEREUM
  17308.14
  % -1,46
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alabilirim?

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alabilirim?

Kredi Kartı Aidatı!

Kredi kartı çoğu tüketicinin kullandığı ödeme araçları arasında bulunuyor. hem de bir şahıs en az iki kredi kartı kullanıyor. çözüm, durum böyle olunca kredi kartı aidatları merak konusu oluyor. Kredi kartı aidatları ne kadar da Ufak gözükse de Netice olarak bir gider olduğu için çoğu tüketici tarafından ödenmek istenmiyor. Kredi kartı aidatları Aniden Çok kredi kartı kullanalar için henüz büyük bir Mesele taşıyor.

Kredi kartı aidatı Arka alınabilir mi sorusunun sırrı gerçekte kredi kartı aidatının yasallığında gizlidir. Kredi kartının aidatının kanuni olup olmaması hali hazırda münakaşa konusudur. Tüketici temsilcileri kredi kartı aidatının kanuni olmadığını savunurken bankalar ve banka kuruluşları kredi kartı aidatının hizmet karşılığı alındığını ve dolayısıyla kanuni olduğunu savunuyorlar.

Kredi kartı aidatı kanuni mı sorusu ne kadar da münakaşa konusu olsa da mahkemeler tarafından tüketici lehine karalar bulunuyor. Dolayısıyla bankalar kredi aidatını vermek istemese dahi Lüzumlu mercilere Başvuru edilerek kredi aidatını Arka almak olası.

Banka ve Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma (TÜM BANKALAR)

Dolandırıcılık olayları sebebiyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 1 Şubat 2018 bakımından Yepyeni bir Kanun çıkardı. 31 Ocak 2018 tarihine kadar herkes banka ve kredi kartlarını internet alışverişine açma işlemi yapmalarına lazım kalmadan direk kullanabiliyorlardı. Ancak bu dolandırıcılığa yol açtığı için artık kart kullanıcılarının tasdik vermesi gerekiyor. Ancak bu ameliye her bankada farklılık gösteriyor. Siz tasdik vermeden kartınızı kimse kullanamaz, alışveriş yapamaz. ayrıntılar yazının devamında

İlgili İçerik

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Arka Alınır?

Kredi kartı aidatını almak için öncelikle bankanıza başvurmanız yararlı olacaktır. kimi bankalar bu tarz işlerle meşgul olmak istemedikleri için kolaylıkla kredi kartı aidatını Arka verebiliyorlar. şayet bankanız tarafınca kredi kartı aidatını Arka ödeme talebi reddedildiyse bankanıza iade taahhütlü itiraz dilekçesi yazarak kredi kartı aidatını Arka alabilirsiniz. Bankanıza yazdığınız arzuhal de işe yaramadıysa alınan kredi kartı aidatı konusunda bir vesika ile ve bir arzuhal ile Kaymakamlık binalarında veya Valilik binalarında bulunan Tüketici yargıcı Heyeti’ne başvurmanız gerekir. Başvurunuz kısa müddette cevaplanacaktır ve büyük ihtimalle kredi kartı aidatınızı Arka alabilirsiniz

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
2 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5