Ticari Kredi Kartı Nedir? | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  496360,715
  % -1,32
 • LITECOIN
  2450.78
  % 9,71
 • ETHEREUM
  19539.74
  % -0,93
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari kredi kartı özdeş bireysel kredi kartlarındaki gibi kullanılan ödeme yöntemidir. Kredi kartları yalnızca bireysel tüketicilere Hususi olmayıp, şirketlere tanımlı kredi kartları da verilmektedir. Peki Ticari Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır? Faydaları Nelerdir? Taksitlendirmeleri ayrımlı Mıdır?

Ticari Kredi Kartı

Kredi kartı hizmeti bankalar tarafınca bireysel tüketicilere sunulduğu gibi şirketlere de sunuluyor. Bankaların kullanıma sunduğu ticari kredi kartı ile şirketler kredi kartının geçtiği her yerde ticari kredi kartını kullanarak taksitli alışveriş yapabiliyorlar.

Ticari kredi kartı isteğe bağlı olarak kişiler yerine veya şirket unvanına göre çıkarılabiliyor. Ayrı olarak ticari kredi kartı ile belirlenen şirket çalışanlarına belirli limitlerde alışveriş yapılabilmesi sağlanıyor. Ticari kredi kartı ile şirketler ödene veya senet kullanmaktan da vadeli alışveriş yapılabiliyor.

Ticari Kredi Kartı Taksitleri

Ticari kredi kartının taksit miktarları kart çeşitlerine göre farkındalık gösteriyor. BDDK tarafından 2014 yılında yapılan düzenleme ile ticari kredi kartı taksitlendirmesine 9 ay hududu getirildi. Bununla beraber bankalar arasında farklılık göstermekle beraber umumi olarak ticari kredi kartı taksit miktarını 6 ile 9 ay olarak belirliyor.

Ticari Kredi Kartının Faydaları

Ticari kredi kartı işletmeye ve işletme sahibine Muhtelif faydalar sağlıyor. Ticari kredi kartı kullanılması halinde ödene ve senet zorlukları ile uğraşmadan vadeli satın alma işlemi yapılabiliyor. Bununla beraber ticari kredi kartı kullanılması ile kolaylıkla bireysel ve kurumsal harcamalar belirlenebiliyor. Ayrı olarak ticari kredi kartının raporlama gibi Muhtelif avantajları olduğu için Nakit yönetimi kolaylaşıyor.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ticari kredi kartı alabilmek için öncelikle işletmenizin kurumsal kimliğini belgeleyen bir vesika ile bankalara Başvuru ederek ticari banka hesabı açmanız gerekir. Çünkü bankaların ticari kredisi ve ticari kredi kartından yaralanabilmek için ticari hesabın olması gerekir. Ticari hesap açım işleminden sonra ticari kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5