Kredi Kartı ile SGK Borcu Ödeme | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1570
  % -0,01
 • € EURO
  9,7214
  % 0,14
 • BITCOIN
  488285,179
  % 0,59
 • LITECOIN
  1995.88
  % -0,60
 • ETHEREUM
  17329.45
  % -0,41
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Kredi Kartı ile SGK Borcu Ödeme

Kredi Kartı ile SGK Borcu Ödeme

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ile Sosyal Emniyet Kurumu (SGK) ortaklığında 2011 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere uygulamaya hayata geçirildi. Bu uygulama ile 4/A, 4/B SGK prim ödemeleri internet üzerinden kredi kartı ile yapılması olası hale eldi. Kredi kartı ile SGK ödeme ile vatandaşların hayatına kolaylık geldi.

Kredi Kartı ile Prim Ödeme İşlemlerini Kimler Yapabiliyor?

Kredi kartı ile SGK ödeme, SGK aracılığıyla sigorta hizmeti Meydan kişilerin sigortalı olmaları kapsamında ödemeleri Lüzumlu olan prim borçlarının kredi kartı ile ödenmesi imkânı sağlayan işlemdir. şayet vatandaşlar Hususi sektörde istihdam ediyorlarsa, sigortadan faydalanılması için Lüzumlu olan prim ödemesi işveren tarafından yapılmalıdır. Ancak kişiler sigortalarını dışarıdan kendileri yatıracaklarsa Laf konusu işlemin bireysel olarak yapılması gerekmektedir.

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödemeleri Nereden Yapılır?

Banka kartı Veyahut kredi kartı ile prim ödemesi yapılması için 25 haneli SGK işveren sicil numarasının olması gerekmektedir. Sicil numaramı bilmiyorum diyen kişilerin ise ya ikamet ettikleri şehrin ticaret odalarını aramaları Veyahut muhasebecilerini aramaları gerekmektedir.

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alabilirim?

Kredi Kartı Aidatı! Kredi kartı çoğu tüketicinin kullandığı ödeme araçları arasında bulunuyor. hem de bir şahıs en az iki kredi kartı kullanıyor. çözüm, durum böyle olunca kredi kartı aidatları merak konusu oluyor. Kredi kartı aidatları ne kadar da Ufak gözükse de Netice olarak bir gider olduğu için çoğu tüketici tarafından ödenmek istenmiyor. Kredi kartı aidatları Aniden Çok

İlgili İçerik

Kartla SGK Prim Ödeme Yöntemleri

Kredi Kartı ile SGK Prim ödemleri iki ayrımlı şekilde olmaktadır. Bunlar bankaların internet şubeleri ile e-devlettir.

E-devlet üzerinden SGK ödeme işlemini yapacak kişilerin sisteme giriş yapabilmeleri için şifrelerinin olması gerekmektedir. Şifre alındıktan sonra ise sisteme giriş yapılmalı, hizmet kısmından kredi kartı ile prim ödemesi bölümüne geçilmelidir. Sonrasında ise sistemin istediği profil girilmeli ve ödeme gerçekleşmelidir.

Bankaların internet şubelerinden ödeme yapmak için ise online bankacılık sistemine giriş yapılması gerekmektedir. Bu vaziyette sigorta sicil numarasını bilinmesi kifayet olmaktadır. Sisteme giriş sağlandıktan sonra ödeme bölümüne geçiş yapılmalı, istenilen profil doldurularak kredi kartı ilce SGK Prim ödemeleri yapmak mümkündür.

Kredi Kartı ile SGK Ödeme

 • Halkbank Paraf’la SGK ödemesinde taksit sayısı en Çok 3 olmaktadır. Otomatik ödeme talimatı bulunmayıp, ödeme yapılan tutarın yüzde 0,95’i kadar ameliye ve hizmet fiyatı Öğrenim edilmektedir.
 • Vakıfbank Worldcard ile SGK ödemesinde taksit sayısı en Çok 2 olmaktadır. Otomatik ödeme talimatı bulunmayıp, taksitlendirme ücretsiz olmaktadır.
 • Akbank Axess ilce SGK ödemesi işleminde taksit imkanı bulunmayıp, otomatik ödeme talimatı imkanı verilmektedir. Ödenecek olan tutar 500 TL’lik tutarın altında bir rakamsa yüzde 1,5’i kadar, 500 TL’lik tutarın üzerinde bir rakamsa yüzde 2’si kadar, düzenli ödemelerde 500 TL altında yüzde 1,3, 500 TL üzerinde yüzde 1,6 ameliye ve hizmet fiyatı Öğrenim edilmektedir.
 • güvence Bankası Bonus ile SGK ödemesi işleminde taksitlendirme ve otomatik ödeme talimatı imkanı sunulmaz. Ödenen tutarın da yüzde 1,75’i kadar fiyat Öğrenim edilmektedir.
 • Türkiye Finans Happy Card ve Tarım Bankası Maximum kaza SGK ödemesi işleminde hem taksit hatta otomatik ödeme talimatı imkanı bulunmamaktadır.
 • QNB Finansbank Cardfinan ile SGK ödeme işleminde ise yalnızca otomatik ödeme talimatı imkanı bulunmaktadır.
Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
2 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5