Kredi Kartı Kaybolduğunda Yapılması Gerekenler! | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1483
  % -0,09
 • € EURO
  9,7189
  % 0,12
 • BITCOIN
  489460,269
  % 0,70
 • LITECOIN
  2000.23
  % -0,77
 • ETHEREUM
  17354.49
  % -0,86
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Kredi Kartı Kaybolduğunda Yapılması Gerekenler!

Kredi Kartı Kaybolduğunda Yapılması Gerekenler!

Kredi kartının kaybolması veya çalınması olma olasılığı bulunan durumlardandır. Bu gibi durumlarda mağdur olmamak için ve başkasının yaptığı harcamayı ödemek zorunda kalmamak için hızlı bir şekilde bankaya başvurulması gerekir. Aksi takdirde bankadan bankaya değişmekle birlikte kayıp kart ile veya çalıntı kart ile yapılan borçlanmalar kart sahibinden tahsil edilebiliyor.

Kredi kartının çalınması veya kaybolması halinde kayıp veya çalıntı ihbarından önce 24 saat içerisinde yapılan harcamalardan kart sahibi sorumlu olabiliyor. Bu yüzden kredi kartının kaybolduğu anlar anlamaz banka ile bağlantıya geçilmesi gerekiyor. Kredi kartının kaybolduğunun anlaşıldığı anda bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kart kayıp veya çalıntı bildirimde bulunulması gerekiyor.

Kredi kartının kaybolması halinde müşteri hizmetleri aranarak kayıp çalıntı menüsüne için gerekli numarayı tuşlayıp çalıntı veya kayıp bildiriminde bulunulabiliyor. Bankalar kredi kartı kayıp bildirimi gibi konularda diğer bankacılık hizmetlerine göre daha hızlı bir şekilde hizmet veriyor.

Kredi kartı çalıntı bildiriminde müşteri hizmetleri güvenlik amacıyla çeşitli bilgiler sorabiliyor. Müşteri hizmetleri güven amacı ile kart ile yapılan son alışverişi sorabilir. Bu yüzden müşteri hizmetlerini aramadan önce son yapılan alışveriş hakkında bilgi edinilmesi yararlı olacaktır.

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alabilirim?

Kredi Kartı Aidatı! Kredi kartı çoğu tüketicinin kullandığı ödeme araçları arasında bulunuyor. hem de bir şahıs en az iki kredi kartı kullanıyor. çözüm, durum böyle olunca kredi kartı aidatları merak konusu oluyor. Kredi kartı aidatları ne kadar da Ufak gözükse de Netice olarak bir gider olduğu için çoğu tüketici tarafından ödenmek istenmiyor. Kredi kartı aidatları Aniden Çok

İlgili İçerik

Kredi kartının sigortalı ise kart kayıp bildiriminden 24 saat önce yapılan harcamalardan kredi kartı sahibi sadece 150 TL ödeyerek kurtulabilir. Fakat bankalar bu gibi durumlarda kayıp-çalıntı bildirimini şaibeli olarak görebiliyor. Eğer bankalar kayıp-çalıntı bildirimini şaibeli bulursa bildirimden 24 saat önce yapılan harcamaları karşılamak zorunda kalabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
1 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5