Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1524
  % -0,06
 • € EURO
  9,7115
  % 0,06
 • BITCOIN
  491262,399
  % 1,08
 • LITECOIN
  2042.18
  % -2,00
 • ETHEREUM
  17519.54
  % 0,13
 • BIST 100
  1.387,68
  % -0,40

Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma

Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma

henüz önceki isimiyle Avea olarak tanıdığımız Türk Telekom müşterilerine her geçen gün ayrımlı hizmetler sunarak bu konuda müşterilerine hizmetlerini sunarak çalışmalarına sürek etmektedir. çünkü Türk Telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapmak olası. Kredi isteyen Telekom kullanıcısıysanız merak ettiğiniz çizgi üzerinden kredi sorularınıza yanıt bulmaya çalışalım.

Ülkemizde 35 Milyon üzerinde abone  sayısı ile en çok seçenek edilen GSM operatörü olma başarısı gösteren  Türk Telekom firmasının müşterilerine henüz iyi hizmet sunmak yerine faturalı hem de kredi başvurusu ismi altında hizmet sunduğunu belirtelim. Ancak bu kredi başvurusunun bankaların sunmuş olduğu kredi başvurusu  ile karıştırılmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. çünkü oldukça Çok  kullanıcı bunu banka kredisi gibi kabul ederek bizlere sualler  sormaktadır. Bu kredi imkânının yalnızca Türk Telekom bayilerinde yer Meydan  telefon modelleri için geçerli olduğunu ve mağazalardan alacağınız  cihazlarda kullanılacağını belirtmek istiyoruz.

Önemli Not : Yepyeni yapılan düzenleme ile cep telefonu taksitlendirmelerinde vade sayısı 6 ay ile sınırlandırıldı. 1 Eylül 2018 tarihinden itibaren sınırlandırılan bu yasa ile telefon satışları da olmak üzere kredilendirmeler altı ay üzerinden gerçekleştirilecek. 

Kredi başvurusundan kimler yararlanabilir?

Türk Telekom firması üzerinden yapılacak olan kredi başvurusu için Türk Telekom müşterisi olmanız gerekmektedir. Ancak yalnızca Türk Telekom müşterisi olmanızda sizlerde bu konuda kifayet olmayacaktır. özdeş vakit firmanın sunmuş olduğu GSM hatlarından Türk Telekom faturalı hattını kullanmanız gerekmektedir. Bununla da sınırlı kalmayan Türk Telekom faturalı çizgi sahiplerinin bu kredi türüne müracaat yapmaları için faturalarını düzenli bir şekilde ödemesi ve nihayet 3 ay içerisinde satmaca ödemelerinde rastgele bir düzensizlik olmaması gerekmektedir. çünkü bu kriterlere Müsait olan kişiler Türk Telekom mağazaları üzerinde bu kredi türüne müracaat yaparak kredi çekebiliyorlar.

Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Elektronik cihazlara getirilen taksit yasağından en çok etkilenen kurumlar arasında GSM operatörleri yer  almaktadır. Özelikle cep telefonu satışları da bulunan GSM  operatörlerinin mağazaları üzerinden alınacak olan cep telefonlarına  kredi kartı taksit yasağının gelmesinden sonra Türk Telekom bu konuda  bir çalışma yaptı ve müşterilerine 48 aya varan vade imkânları ile kredi  çıkartarak cep telefonu alma fırsatını sundular. çünkü de telefon  almak isteyen oldukça Çok alıcı Türk Telekom mağazalarına gittikçe bu kredi  türüne müracaat yapmak istediler.

Bu kredi türünden istifade etmek için öncelikli olarak yapmanız faturalı çizgi sahibi olmak ve faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemek olacaktır. Düzenli  ödenen faturalarınızdan sonra sizlere dilediğiniz telefonu 24 ay ve 48  ay vade seçenekleri ile sunan Türk Telekom üzerinden 7 Bin TL’ye kadar kredi çekme şansını yakalamış olacaksınız.

Türk Telekomun Ortağı TTnet Kredisi de Mevcut

Ancak Türk Telekom ve başka GSM operatörlerinin sizlere sunmuş olduğu bu kredi türü ile alacağınız telefonların ücretleri üzerinde ağırbaşlı oranda nema bulunmaktadır. başka bir deyişle dışarıdan 3 Bin TL alınacak olan cep telefonunu Türk Telekom bayisi veya başka GSM operatörleri bayisi üzerinden almanız vaziyetinde vasat olarak 3 Bin 500 TL ile 3 Bin 700 TL gibi bir rakam ödemek zorunda kalacaksınız. çünkü bu tarz bir kredi ile telefon almak ne kadar makul bunun kararını siz verin.

Kredi Ödemeleri Nasıl Oluyor

BDDK’dan aldığı yetki ile kredili aygıt satışı yapan Türk Telekom, krediye müracaat ertesi cep telefonuna tasdik SMS’i geliyor. Bu tasdik ertesi Türk Telekom İletişim Merkezlerinden imzalayacağınız kontrat karşılığı aygıt alımı gerçekleştiriyorsunuz. aygıt bedeli ise 12,24 ve 36 ay vadeler ile faturanıza yansıtılıyor. Arka ödemeleriniz için özüt bir ameliye yapmanıza lazım kalmadığı gibi normal satmaca ödemenizi nasıl gerçekleştiriyorsanız özdeş şekilde sürek ediyorsunuz. Türk Telekom hattı üzerinden almış olduğunuz aygıt ödemeleri ayrımlı bir hem de aktarılmıyor ve alım satım dönemi süresi içerisinde çizgi taşıma işlemi gerçekleştirildiği takdirde erken ödeme cezası ile karşı karşıya kalınıyor.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
5 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5