Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları (GÜNCEL) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  498157,146
  % -0,75
 • LITECOIN
  2534.35
  % 13,57
 • ETHEREUM
  19589.59
  % -0,29
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları (GÜNCEL)

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları (GÜNCEL)

Ülke olarak faaliyette bulunan en önemli finans aktörümüz Ziraat Bankası, geçmişindeki köklü bankacılık deneyimi ile gelişen teknolojiye ayak uydurdu ve her türlü bankacılık ürününü müşterilerine sunmaya devam ediyor. Bir bankanın en önemli ürünü kredilerdir. Ülkenin en geniş bankacılık ağına sahip olarak milyonlarca kişiye sunduğu Ziraat Bankası Tüketici Kredileri her zaman revaçta olan bir banka.

Güncel olarak kredi vadelerinde yapılan yeni düzenleme ile Tüketici Kredisi Vadeleri 60 ay’a çıkarıldı. 60 Ay Vadeli Kredi Çekmek Mantıklı mı başlıklı yazımız ile bu sürelerde kredi çekmenin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. Bu durumda vatandaşlar daha rahat taksitlerle daha uzun vadelerde kredi alabilecek duruma geldi. Güncel Krediler ile vadelerde sizler için yeni kredi ürünleri hakkında örnek hesaplamaları Ziraat Bankası bünyesinde sizlere sunmak istedik.

Güncel Ziraat Bankası Kredi Hesaplaması

Dönem itibariyle Ziraat Bankası Tüketici Kredileri Faiz oranları yüzde 1,90 olarak belirlenmiş. Bu oran alacağınız her türlü miktar için geçerli. İleri dönemlerde bu oranlarda değişikliği de makalemize yansıtacağız. Ziraat Bankasından almak isteyeceğiniz muhtemel kredi tutarları ve ödeyeceğiniz taksit tutarları ile size tablo hazırladık.

Kredi Tutarı
12 Ay24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
10.000 TL961545410344307
20.000 TL 1923 1091 820 689 615
30.000 TL 2.885 1.636 1.230 1.034 922
40.000 TL 3.847 2.182 1.640 1.379 1.230
50.000 TL 4.809 2.728 2.050 1.724 1.537

Ziraat Kredi Masrafları Ne Kadar Olur?

Ziraat Bankasından kredi talebiniz sizin kredi notlarınıza bağlı olarak onaylanırken almış tutarlar üzerinden masraf kesintilerine tabi tutuluyorsunuz. Yasal olarak sizden kesintiler ile vergi kesintisi uygulanması sonucu kredi tutarından düşülerek hesabınıza aktarılıyor. Kredi Tahsis Ücreti kesintisi binde beş olarak uygulanıyor. Bunun için 30 bin liralık krediye 150 TL, 20 bin liraya 100 TL, 10 Bin Liraya ise 50 Lira gibi bir tahsis ücreti ödemekle yükümlüsünüz. Bu tutarlar üzerinden yine cüzi miktarlarda KKDF ve BSMV kesintisi uygulanıyor.

Hayat Sigortası Ne Kadar Tutar?

Bankalardan alacağınız kredilerde hayat sigortası zorunluluğu bulunmasa da, bankalar her iki türlü alımlar için farklı kredi faizi uygulayabiliyor. Bu durumda yaptıracağınız hayat sigortası poliçesi sizin için daha uygun ve mantıklı yol olabilir. Hayat sigortası poliçe bedeli ise kişinin cinsiyeti, yaşı ve sağlık durumlarına göre farklılık gösterebiliyor. Hayat sigortası kapsamına 18-65 yaş aralığı alınmış. Yaptırmanız halinde ise 150-200 TL civarlarında yıllık bir maliyeti bulunabilir.

Ziraat Bankası Kredilerine Nasıl Başvururum?

Ziraat Banka Şubelerinden : Banka işlemlerinin en klasik yöntemi banka şubeleridir. Geçmişe oranla daha artan şubelere nazaran artan dijital bankacılık işlemleri nedeniyle bankalara rağbet biraz düşüyor olsa da geleneksel olarak bankalara gidenlerde azımsanmayacak kadar çok diyebiliriz. Banka müşteri temsilcisi ile kredi başvurusu yapabilir ve alınan onay ile birlikte bütün işlemlerinizi yerine getirip kredinizi alarak bankadan ayrılabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı : Teknolojik aletleri birbirine bağlayan internet ile bankacılık şubesi kendisini geliştirdi ve daha çok geliştireceğe benziyor. Henüz internete ayak uyduramayan kişilere de her türlü yardım videoları desteği de veren Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapılmasına olanak veriyor.

Ziraat Mobil’den Kredi Başvurusu:  Vazgeçilmez arkadaşımız haline gelen cep telefonları akıllı ibaresine dönüşmesinin ardından bankacılık işlemleri de Ziraat Mobil ile cebimize girdi. Yer ve zaman gözetmeksizin internete sahip olan her telefondan yapacağınız girişler ile anlık olarak krediye başvuru yapıp, anında krediye sahip oluyorsunuz ve ihtiyaçlarınızı giderebiliyorsunuz. Bu nedenle en yaygın kredi kullanım yollarından birisi haline gelen Ziraat Mobil Uygulaması güncelliğini koruyor.

SMS İle Başvuru: Ziraat Bankası bankacılık ürünlerine başvuru yapabilmeniz için cep telefonunuzun SMS kanalı da yeterli. Bunun için TUKETİCİ boşluk TC No boşluk Kredi Tutarı boşluk Vade boşluk aylık gelir yazılarak 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

Örnek : TUKETİCİ 22222222222 10000 24 2000

Atm’den Kredi Başvurusu: Her il ve ilçede birde fazla banka şubesine sahip olan Ziraat Bankası’nın Bankamatik sayıları da neredeyse adım attığınız yerde çıkacak kadar çok. Hızlı ulaşım sağlayabileceğiniz Ziraat ATM ile kredi başvurusu yapabilmeniz mümkün hale getirilmiş.

Telefon Bankacılığından Başvuru : Krediye ihtiyacınız varsa, ya da en azından evinizde otururken bilgi almak istiyorsanız bunun için Ziraat Bankası Telefon Bankacılığını kullanabilirsiniz. Ziraat Bankasının müşteri hizmetleri 44400 00 ve 0 850 220 00 00 numaralı telefonları ile sizlere her türlü bankacılık hizmeti için yardım oluyor.

Müşteriye Göre Faiz Oranı

Bankacılık ürünlerinin bedelleri ve masrafları genel olarak herkes için aynı oranlar üzerinden hesaplanır ve verilir. Fakat kredi ürünlerinde banka müşterisinin ünvanı yada yapmış olduğu anlaşmalara dayanarak faklı hesaplama yoluna da gidebilmektedir. Örneğin maaşını banka şubelerinden alan kişilere ayrıcalık yaparak daha düşük faiz oranları ile kredi tahsisi yapabilir. Bu durumda internet bankacılığından yapacağınız başvurulara genel oranlar benimsenirken banka şubesinden yapacağınız başvuru neticesinde indirim sağlayabilirsiniz. Bunun için müşteri temsilciniz ile görüşmenizde fayda bulunuyor.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Sözleşmesi

Banka kredilerini kullanırken tüketicinin önüne maalesef hazır matbu bir sözleşme sunuluyor ve sözleşmenin her bir sayfasına imza atılması talep ediliyor. Bir çoğumuz bu sayfaları okuyamayız ve hukuki bir sorunla karşılaştığımız zaman mağdur olduğumuzu beyan ederiz. Halbuki bu sözleşmelerde her türlü açıklık getirilmiştir. Banka şubesinde okuma fırsatınız olmasa dahi bu sözleşmeleri okumalısınız.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
6 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5