KOSGEB Kadınlara Özel 50 Bin TL Girişimci Hibesi (Güncel) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1572
  % -0,01
 • € EURO
  9,7216
  % 0,14
 • BITCOIN
  492271,189
  % 1,20
 • LITECOIN
  2063.64
  % -0,36
 • ETHEREUM
  17549.45
  % 0,45
 • BIST 100
  1.386,12
  % -0,51

KOSGEB Kadınlara Özel 50 Bin TL Girişimci Hibesi (Güncel)

KOSGEB Kadınlara Özel 50 Bin TL Girişimci Hibesi (Güncel)

Günümüzde KOSGEB; Çalışmayan Ev Hanımları ve Kadın Girişimciler istedikleri hayal ettikleri iş yerini açabilsinler diye Kadın girişimcilere büyük oranda pozitif ayrıcalıklar sağlıyor. Bu sebeple erkeklere oranla Kadın Girişimcilere daha fazla imkan sunulmuş oluyor.İş yeri açmak ve kendi işinin sahibi olmak isteyen kadın girişimcilere Devlet Desteği veren tek kurum KOSGEB‘tir.

Kosgeb Kadın girişimci Kredisi Nasıl alınır?

Türkiye’de Kadın girişimciler in ekonomimize kazandırılması ve daha çok istihdam sağlanması gerekçesiyle teşvik,hibe ve kredi veren Kosgeb‘ten daha fazla avantaj ve ayrıcalık sağlanan Kadın girişimci destek programından faydalanmak isteyen kişiler bazı koşulları şartları yerine getirmiş ve uygun olması gerekmektedir.Öncelikle Kosgeb hibe kredisi programından faydalanmak isteyen kişilere şart koyulan koşulların aynısı yine Kadın Girişimcilere de uygulanmaktadır.

Öncelikle KOSGEB hibe Kredisi başvurusu yaparak iş yerinin açılmasında gerekli araç gereç,ekipman ve demirbaş alımlarının karşılanmasını isteyen Kadın girişimcilerin Kosgeb‘e Başvurmaları gerekmektedir.Ev hanımı olan yada işsiz olan kadın girişimciler İŞ-KUR aracılığıyla başvuru yapması, diğer çalışan ve memur olan kadınlar da Kosgeb il müdürlüğüne bağlı birimlerden yapabilmektedir.

KOSGEB Kadınlara Özel 50 Bin TL Girişimci Hibesi (Güncel)
KOSGEB Kadınlara Özel 50 Bin TL Girişimci Hibesi (Güncel)

Kosgeb Başvurusu sırasında Kadın Girişimciler mülakata alınarak olumlu sonuç alındığı taktirde alınması zorunlu olan kurs eğitimine kayıtları yapılmaktadır. Kosgeb kurslarının halk arasında bilinen asıl ismi Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Desteği‘dir. Bu Girişimcilik Desteği Kursuna katılmak mecburidir. Kosgeb girişimcilik Kursları ücretsizdir ve her şehirde kosgeb tarafından yetkilendirilen üniversite ve konferans salonlarında 15’er kişilik kursiyerlerden oluşan sınıflarda işletme branşındaki öğretim görevlisi tarafından verilmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bugünkü Konumuzu seçerken biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz üzre bir çok kişinin sorduğu en önemli sorulardan biride KOSGEB Sertifikası Naslı alınır ? 'dır. Kosgeb den destek almak isteyen vatandaşların Girişimcilik Sertifikası alması artık çok daha kolay oldu. E-Devlet şifresi olan tüm Girişimci adayları bu sertifikayı alabilmek için kolaylıkla başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu Girişimcilik sertifikası Ömür boyu geçerlilik süresi bulunmaktadır ve bu sertifikayı almak isteyenler, alıp ta

İlgili İçerik

Girişimcilik eğitimleri verilirken hibe destek almak isteyen kişilerin iş planını oluşturmasının anlatıldığı ve öğretildiği kursların başarılı olan kadınlara Girişimci Sertifikası verilmektedir. KOSGEB Girişimcilik sınavından başarı ile tamamlayan kadın girişimciler kosgeb hibe kredilerinden faydalanmaya hak kazanırlar ve artık kendi iş yerini açabilirler.

Kadın Girişimci Eğitim Programı

Bütün Kadın girişimcilerin üstte anlattığımız gibi sertifikası’ya sahip oldukdan hemen sonra iş yeri açarak Kadın Girişimci Destek Programına başvurabilir demiştik ve evet tüm kadınların girişimcilik eğitimlerini olumlu bir şekilde tamaladıktan sonra ön onay başvurusu yapmaları gerekmektedir.2 yıl önce 2017 senesinde yapılan bir günccelleme ile iş yeri açmadan evvel kişinin ön başvurusu yapması gerekmektedir.Bu müraacatın sonunda KOSGEB ön onayını veriyor ve onayı kabul edilen Kadın girişimci iş yeri açmasına izin veriliyor.

Kadın Girişimcilerin açtığı iş yerlerinde alınan ekipman, araç gereç ve demirbaş gibi ihtiyaç olunan giderlerin harcamalarının faturalarını saklayarak kosgeb‘in istediği belgeler ile teslim ederek bu girişimcilik programı üzerinden tüm harcanan ödemeleri geri alabilmektedir.Bu ödemeyi geri alabilmek için diğer kadın girişimciler gibi bazı adımları sırasıyla tamalamaları gerekir..Bu adımlar sırasıyla şöyledir;

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Almanın Yolları 2020

 KOSGEB tarafından verilen devlet destekli krediler, Arka ödemeli veya Arka ödemesiz seçeneklerle sunuluyor. İş geliştirme veya Amel kurma opsiyonlarında sunulan Kosgeb kredileri, esnaflar ve genç girişimciler için 50 bin TL bağışlama olarak sunuluyor. Ancak devlet destekli kredilerden istifade etmek için belirli opsiyonlar gerekiyor.  KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

İlgili İçerik

Kadın girişimcilerinin açtıkları iş yerlerinin sicil numaralarını muhakkak ki KOSGEB’in veri tabanına kayıt ettirmeleri gerekmektedir.Kosgeb veri tabanı sisteminde görünmeleri için kayıt yaptıran kadınlar hemen arkasından kosgeb kobi beyannamesi formunu ve kobi bilgi dökümanını doldurması gerekmektedir.Girişimcilik eğitiminde öğretilen ve adımlara uygun olarak yapılan iş planı projesi hazırlanarak kosgeb‘in yetkili kişilerine sunumlarını yapmaları ve onay alınması şartlarını yerine getirdikten sonra iş yeri için harcanan giderlerin faturalarını ve iş yeri belgesi hazırlayıp Kosgeb’e ileterek tüm harcamaları geri alabilirsiniz ve kosgeb kadın girişimci destek programından %30 hibe kredisi alabilirsiniz.

Kosgeb Hibe Kredisi için son olarak hazırlanan iş planı projesinin onay alması şartıyla yapılan tüm harcamalar Hibi desteği olarak geri alına bilmektedir. Kadın Girişimciler Erkek Girişimcilere nazaran daha avantajlı daha ayrıcalıklı hibelerden faydalanabilmektedir. Tabii aynı şekilde Şehit yakını Girişimciler ve Engelli Girişimciler de aynı oranda avantajlara sahiptirler.

Kadın Girişimci Desteği Nasıl Başvuru Yapılır?

Kadın Girişimci Destek Programı 2019 kapsamında verilecek olan 50 bin TL Hibe Kredi ve en çok 100 Bin TL faizsiz kredi imkanları gelecek sene devam etmeyecek ve buna benzer farklı bir hibe destek kredisi verilecektir.Bu verilecek olan hibe Kredi ve Fazisiz Kredi desteklerinin son başvuru tarihi 31 Aralık 2019 olarak belirlenmiştir.Bu tarihten sonra Kadın Girişimcilik programı Desteği kaldırılacak ve bunun yerine girişimciliği geliştirme destek programı olarak devam edecek ve bu destek için başvuru tarihi 1 Ocak 2020 tarihinde başlayacaktır.

Bu Destek Programı kapsamında verilen hibe kredilerden yararlanacak olan her bir Kadın girişimci yukarıda bahsettiğimiz girişimcilik kursu sonrasında verilen sertifikanın olması gerekmektedir.Sertifika sahibi olan kadın girişimciler altta bulunan tabloda yer verdiğimiz ayrıcalıklardan hibe ve faizsiz kredilerden yararlanabileceklerdir.

KOSGEB Kadınlara Özel 50 Bin TL Girişimci Hibesi (Güncel)
KOSGEB Kadınlara Özel 50 Bin TL Girişimci Hibesi (Güncel)
Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
10 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5