TEB Bankası EFT Saatleri 2019 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1521
  % -0,09
 • € EURO
  9,7162
  % 0,07
 • BITCOIN
  488184,662
  % 0,17
 • LITECOIN
  1995.83
  % -3,31
 • ETHEREUM
  17341.67
  % -1,04
 • BIST 100
  1.378,07
  % -1,09

TEB Bankası EFT Saatleri 2020

TEB Bankası EFT Saatleri 2020

EFT NEDİR?

EFT, yani elektronik fon transferi, bir banka hesabından farklı bir banka hesabına para transfer işlemine denilmektedir. TEB Bankası’ndan Ziraat Bankası’na yapılacak para transfer işlemlerinde EFT kullanmak zorundasınız. Eft, havale ile karıştırılmaktadır, havale ise aynı banka içerisinde farklı banka hesabına para transfer işlemlerine denilir. Yani TEB Bankası’ndan farklı bir TEB Bankası hesabına para transferinde havale işlemini kullanmalısınız. Eft işlemleri sadece aşağıda yer alan saatlerde, havale işlemleri ise 24 saat yapılabilir.

Tüm yapılan eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçmektedir. Bundan dolayı işlemler 5 – 30 dakika arasında onaylanıp karşı banka hesabına aktarılır. Bazı yoğunluk durumlarında EFT işlemleri uzayabilmektedir.

TEB Bankası EFT Saati 2020

TEB Bankası EFT Saati 09:00 – 17:15 Arasında Yapılmaktadır.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşterilerin EFT işlemi yapması için birkaç alternatif yöntem vardır. EFT ile para transferi için;

 • Banka Şubelerine başvurarak,
 • ATM’leri, internet, telefon ve mobil bankacılık kanalları kullanabilirsiniz.

EFT işleminin gerçekleştirilecek hizmet kanalına göre bankalar işlem ücreti kesintisi yapmaktadır. Para transferi işlemlerinden en fazla kesinti banka şubeleri ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirildiğinde yapılmaktadır.

Bunun yanında EFT işleminin hızlı ve kolay aynı zamanda işlem ücretinin daha az alınması isteniyorsa internet ve mobil bankacılık kanalları kullanılmalıdır.

TEB Bankası saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

TEB; 500’ü aşkın şubesi ve 1500’ü aşkın ATM’si ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bankacılığın yanı sıra factoring, portföy yönetimi, tüketici finansmanı gibi alanlarda da hizmet veren Türk Ekonomi Bankası’nın hisselerinin bir kısmı ise halka açık olarak hisse senedi piyasalarında işlem görmektedir. 92 YILLIIK MAZİ Türkiye’nin en eski bankalarından bir

İlgili İçerik

EFT Ne Zaman Gerçekleşir?

Kendi banka hesabınızdan farklı bir banka hesabına yapacağınız para transferindeki EFT işlemi yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir.

İşlemin gerçekleşme süresi bankanın işlem yoğunluğuna, karşı bankanın işlem yoğunluğuna, Merkez Bankasının para transferi kayıt yoğunluğuna ve işlemin gerçekleştiği güne bağlı olarak 30 dakikada gerçekleşmektedir. Bu sürelerin aşılması durumunda gerçekleştirilen para transferiyle ilgili birtakım sıkıntıların olduğunu düşünülmeli ve hemen EFT sorgulaması yapılmalıdır.

Ancak EFT işlemi internet bankacılığı üzerinden yapılmış ise eğer gün içinde birkaç saati bulabilir. Bununla birlikte saat 15:00 dan sonra yaptığınız EFT işlemi bir sonraki güne sarkabilir.

EFT Ücreti Ne Kadar?

EFT ücreti her bankada ve her müşteriye göre değişmektedir. Bankalar müşterilerine özgü hizmet sunduğu için bazı bankalar müşterilerini tutmak için EFT yada Havale işleminden herhangi bir ücret talep etmeyebilir. 
Fakat genel ortalamaya göre ücret her 100 TL de 1.25 TL gibi bir ücret kesilir. Bu ücret her bankada değişiktir.

EFT Ücretini Ödememek İçin Müşteri İlişkileri İle İletişime Geçiniz?

Sürekli EFT işlemi yapan kişiler bu konuda muhakkak bankaları ile görüşmelidir. Çünkü hesapların transferi durumunda bazı bankalar EFT ücreti almamaktadır. 
Sizden yine de EFT ücreti alınıyor ise eğer başka bankaya geçeceğinizi söyleyiniz ve başka bankalar ile iletişime geçiniz.

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Herhangi bir banka üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz EFT işlemini dilediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz. Özellikle para transferine ilişkin olarak herhangi bir problem olduğunda değil, kendi hesap hareketlerinizin kontrolüne ilişkin olarak yapmış olduğunuz EFT işlemine dair tüm bilgileri sorgulayabilirsiniz.

EFT sorgulama işlemi bankaların çeşitli hizmet kanalları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Banka şubeleri üzerinden sorgulama yapmak istediğinizde gişe memurlarından yardım alabilirsiniz. Bunun yanında pratik ve hızlı bir şekilde bilgi almak için bankanın telefon bankacılığı kanalını kullanabilirsiniz. Ayrıca bankanın internet ve mobil bankacılık kanalları kullanılarak da EFT sorgulama işlemini gerçekleştirilebilmektedir.

Eft ve Havale Arasındaki Fark Nedir?

Havale ve eft işlemlerinin her ikisi de elektronik olarak yapılmaktadır. Bir kişinin para transferi yapabilmesi için eft yada havale işlemi yapması gerekmektedir. Eft’nin açılımı elektronik fon transferidir ve bir bankadan farklı bir bankaya para gönderme işlemidir. Yani Ziraat Bankası’ndan Garanti Bankası’na yapılan para transfer işlemlerinde eft kullanılması gerekmektedir. Havale ise bir banka içerisinde farklı hesaplara yapılan para transfer işlemlerine denilmektedir. Eft işlemlerinizi yukarıda yer alan eft saatlerinde, hafta içi iş günlerinde yapabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar (KESİN ONAY)

Sicili sorunlu olanlara kredi veren bankalar, sicili sorunlu imkan kredi, sorunlu banka siciline kredi, sorunlu sicil ile kredi çekmek ile ilgili bulgular yazımızın devamında yer alıyor. Günümüzde bankalar ile çalışabilmek amacıyla ilk olarak kredi sicilinizin yani KKB‘nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekmektedir. Fakat sicili sorunlu olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi

İlgili İçerik

Yanlış Hesaba EFT Yaptım, Ne Yapmalıyım?

Yanlış hesaba gönderilen eft hatalarını anında bankanıza bildirmeniz ve paranın iade edilmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka, hesap sahibiyle iletişime geçerek paranın iadesini isteyecektir. Eğer karşı taraf parayı yollamaz ise bu durumda bankadan dilekçe alarak dava açmanız ve paranızı iade edilmesini talep edebilirsiniz. En doğru bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Hafta sonu, Bayramlarda ve Tatillerde EFT Yapılır Mı?

Cumartesi, Pazar, resmi tatillerde, bayram günlerinde yani Merkez Bankası’nın kapalı olduğu günlerde Eft yapılamaz. Eft yerine siz de cebe havale yada havale seçenekleriyle para transfer işlemlerinizi resmi tatil günlerinde de yapabilirsiniz.

EFT Gönderimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

EFT işlemleri Merkez Bankası’nın onayından geçtiğinden dolayı normal şartlarda 5-20 dakika arasında para karşı hesaba geçecektir. Bazı yoğunluk durumlarında eft gönderimi 1 saate kadar uzayabilir. Eğer eft işleminde bir hata olduğunu düşünüyorsanız bankaya giderek yada müşteri temsilcisini arayarak durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eft gönderimi için banka şubeleri, atmler, telefon bankacılığı, mobil şube yada internet şubesini kullanabilirsiniz. Günümüzde en ekonomik eft yollama yöntemi olarak internet bankacılığı ile mobil bankacılık kullanılmaktadır. İnternet şubesine girdikten sonra para trasnferi > eft bölümünden kolaylıkla yapılabilmektedir. Eft saatleri 2019 hakkında tüm bankaların gönderim saatlerini bu konudan inceleyebilirsiniz. Bu konu altından sizde tüm bankalara ait eft gönderim saatlerine göz atabilirsiniz. Sitemiz üzerinden güncel finans verileri, kredi kampanyaları, kredi kartı kampanyalarına göz atabilirsiniz. Eft saatleri araması yapanlar için bu sayfamızı sizlere sunduk. Eft ve para transferleri hakkında sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5