QNB Finansbank EFT Saati 2019 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1619
  % 0,04
 • € EURO
  9,7274
  % 0,21
 • BITCOIN
  491391,706
  % 0,89
 • LITECOIN
  2026.73
  % -3,29
 • ETHEREUM
  17517.69
  % -0,04
 • BIST 100
  1.384,93
  % -0,60

QNB Finansbank EFT Saati 2020

QNB Finansbank EFT Saati 2020

EFT NEDİR?

EFT, yani elektronik fon transferi, bir banka hesabından farklı bir banka hesabına para transfer işlemine denilmektedir. QNB Finansbank’tan Ziraat Bankası’na yapılacak para transfer işlemlerinde EFT kullanmak zorundasınız. Eft, havale ile karıştırılmaktadır, havale ise aynı banka içerisinde farklı banka hesabına para transfer işlemlerine denilir. Yani QNB Finansbank’tan farklı bir QNB Finansbank hesabına para transferinde havale işlemini kullanmalısınız. Eft işlemleri sadece aşağıda yer alan saatlerde, havale işlemleri ise 24 saat yapılabilir.

Tüm yapılan eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçmektedir. Bundan dolayı işlemler 5 – 30 dakika arasında onaylanıp karşı banka hesabına aktarılır. Bazı yoğunluk durumlarında EFT işlemleri uzayabilmektedir.

QNB Finansbank EFT Saati 2020

QNB Finansbank EFT Saati 09:00 – 17:15 Arasında Yapılmaktadır.

QNB Finansbank saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

26 Ekim 1987 tarihinde Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Finansbank, 2016 yılının Haziran ayında Katar'ın en büyük bankalarından biri olan Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group) tarafından satın alınmıştır. Bankanın Finansbank olan adı, 20 Ekim 2016 tarihinde QNB Finansbank olarak değiştirilmiştir. 30 Haziran 2019 itibarı ile toplam 542 şube ve 12,011 çalışan sayısı ile faaliyet göstermektedir.

İlgili İçerik

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşterilerin EFT işlemi yapması için birkaç alternatif yöntem vardır. EFT ile para transferi için;

 • Banka Şubelerine başvurarak,
 • ATM’leri, internet, telefon ve mobil bankacılık kanalları kullanabilirsiniz.

EFT işleminin gerçekleştirilecek hizmet kanalına göre bankalar işlem ücreti kesintisi yapmaktadır. Para transferi işlemlerinden en fazla kesinti banka şubeleri ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirildiğinde yapılmaktadır.

Bunun yanında EFT işleminin hızlı ve kolay aynı zamanda işlem ücretinin daha az alınması isteniyorsa internet ve mobil bankacılık kanalları kullanılmalıdır.

EFT Ne Zaman Gerçekleşir?

Kendi banka hesabınızdan farklı bir banka hesabına yapacağınız para transferindeki EFT işlemi yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir.

İşlemin gerçekleşme süresi bankanın işlem yoğunluğuna, karşı bankanın işlem yoğunluğuna, Merkez Bankasının para transferi kayıt yoğunluğuna ve işlemin gerçekleştiği güne bağlı olarak 30 dakikada gerçekleşmektedir. Bu sürelerin aşılması durumunda gerçekleştirilen para transferiyle ilgili birtakım sıkıntıların olduğunu düşünülmeli ve hemen EFT sorgulaması yapılmalıdır.

Ancak EFT işlemi internet bankacılığı üzerinden yapılmış ise eğer gün içinde birkaç saati bulabilir. Bununla birlikte saat 15:00 dan sonra yaptığınız EFT işlemi bir sonraki güne sarkabilir.

EFT Ücreti Ne Kadar?

EFT ücreti her bankada ve her müşteriye göre değişmektedir. Bankalar müşterilerine özgü hizmet sunduğu için bazı bankalar müşterilerini tutmak için EFT yada Havale işleminden herhangi bir ücret talep etmeyebilir. 
Fakat genel ortalamaya göre ücret her 100 TL de 1.25 TL gibi bir ücret kesilir. Bu ücret her bankada değişiktir.

EFT Ücretini Ödememek İçin Müşteri İlişkileri İle İletişime Geçiniz?

Sürekli EFT işlemi yapan kişiler bu konuda muhakkak bankaları ile görüşmelidir. Çünkü hesapların transferi durumunda bazı bankalar EFT ücreti almamaktadır. 
Sizden yine de EFT ücreti alınıyor ise eğer başka bankaya geçeceğinizi söyleyiniz ve başka bankalar ile iletişime geçiniz.

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Herhangi bir banka üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz EFT işlemini dilediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz. Özellikle para transferine ilişkin olarak herhangi bir problem olduğunda değil, kendi hesap hareketlerinizin kontrolüne ilişkin olarak yapmış olduğunuz EFT işlemine dair tüm bilgileri sorgulayabilirsiniz.

EFT sorgulama işlemi bankaların çeşitli hizmet kanalları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Banka şubeleri üzerinden sorgulama yapmak istediğinizde gişe memurlarından yardım alabilirsiniz. Bunun yanında pratik ve hızlı bir şekilde bilgi almak için bankanın telefon bankacılığı kanalını kullanabilirsiniz. Ayrıca bankanın internet ve mobil bankacılık kanalları kullanılarak da EFT sorgulama işlemini gerçekleştirilebilmektedir.

Eft ve Havale Arasındaki Fark Nedir?

Havale ve eft işlemlerinin her ikisi de elektronik olarak yapılmaktadır. Bir kişinin para transferi yapabilmesi için eft yada havale işlemi yapması gerekmektedir. Eft’nin açılımı elektronik fon transferidir ve bir bankadan farklı bir bankaya para gönderme işlemidir. Yani Ziraat Bankası’ndan Garanti Bankası’na yapılan para transfer işlemlerinde eft kullanılması gerekmektedir. Havale ise bir banka içerisinde farklı hesaplara yapılan para transfer işlemlerine denilmektedir. Eft işlemlerinizi yukarıda yer alan eft saatlerinde, hafta içi iş günlerinde yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu, diğer kredi kartlarına yapılan başvurular gibi internet sitesinden ve mobil uygulama üzerinden yapılabilmekte. Qnbfinansbank.com ya da cardfinans.com adreslerinden Kartlar kategorisine erişerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Adınız ve soyadınızla birlikte, cep telefonu ve TC kimlik numaranızı kart başvuru ekranında ilgili alanlara girdikten sonra gönder butonuna basmanız başvuru için yeterli olacaktır. Bu

İlgili İçerik

Yanlış Hesaba EFT Yaptım, Ne Yapmalıyım?

Yanlış hesaba gönderilen eft hatalarını anında bankanıza bildirmeniz ve paranın iade edilmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka, hesap sahibiyle iletişime geçerek paranın iadesini isteyecektir. Eğer karşı taraf parayı yollamaz ise bu durumda bankadan dilekçe alarak dava açmanız ve paranızı iade edilmesini talep edebilirsiniz. En doğru bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Hafta sonu, Bayramlarda ve Tatillerde EFT Yapılır Mı?

Cumartesi, Pazar, resmi tatillerde, bayram günlerinde yani Merkez Bankası’nın kapalı olduğu günlerde Eft yapılamaz. Eft yerine siz de cebe havale yada havale seçenekleriyle para transfer işlemlerinizi resmi tatil günlerinde de yapabilirsiniz.

EFT Gönderimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

EFT işlemleri Merkez Bankası’nın onayından geçtiğinden dolayı normal şartlarda 5-20 dakika arasında para karşı hesaba geçecektir. Bazı yoğunluk durumlarında eft gönderimi 1 saate kadar uzayabilir. Eğer eft işleminde bir hata olduğunu düşünüyorsanız bankaya giderek yada müşteri temsilcisini arayarak durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eft gönderimi için banka şubeleri, atmler, telefon bankacılığı, mobil şube yada internet şubesini kullanabilirsiniz. Günümüzde en ekonomik eft yollama yöntemi olarak internet bankacılığı ile mobil bankacılık kullanılmaktadır. İnternet şubesine girdikten sonra para trasnferi > eft bölümünden kolaylıkla yapılabilmektedir. Eft saatleri 2020 hakkında tüm bankaların gönderim saatlerini bu konudan inceleyebilirsiniz. Bu konu altından sizde tüm bankalara ait eft gönderim saatlerine göz atabilirsiniz. Sitemiz üzerinden güncel finans verileri, kredi kampanyaları, kredi kartı kampanyalarına göz atabilirsiniz. Eft saatleri araması yapanlar için bu sayfamızı sizlere sunduk. Eft ve para transferleri hakkında sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5