Halk Bankası EFT Saati 2019 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1622
  % 0,06
 • € EURO
  9,7289
  % 0,21
 • BITCOIN
  491693,389
  % 1,19
 • LITECOIN
  2061.61
  % -0,49
 • ETHEREUM
  17579.34
  % 0,62
 • BIST 100
  1.386,93
  % -0,45

Halk Bankası EFT Saati 2020

Halk Bankası EFT Saati 2020

EFT NEDİR?

EFT, yani elektronik fon transferi, bir banka hesabından farklı bir banka hesabına para transfer işlemine denilmektedir. Halk bank’tan Ziraat Bankası’na yapılacak para transfer işlemlerinde EFT kullanmak zorundasınız. Eft, havale ile karıştırılmaktadır, havale ise aynı banka içerisinde farklı banka hesabına para transfer işlemlerine denilir. Yani Halk bank’tan farklı bir Halk bank hesabına para transferinde havale işlemini kullanmalısınız. Eft işlemleri sadece aşağıda yer alan saatlerde, havale işlemleri ise 24 saat yapılabilir.

Tüm yapılan eft işlemleri Merkez Bankası onayından geçmektedir. Bundan dolayı işlemler 5 – 30 dakika arasında onaylanıp karşı banka hesabına aktarılır. Bazı yoğunluk durumlarında EFT işlemleri uzayabilmektedir.

Halk bank EFT Saati 2020

Halk bank EFT Saati 08:00 – 16:30 Arasında Yapılmaktadır.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşterilerin EFT işlemi yapması için birkaç alternatif yöntem vardır. EFT ile para transferi için;

 • Banka Şubelerine başvurarak,
 • ATM’leri, internet, telefon ve mobil bankacılık kanalları kullanabilirsiniz.

EFT işleminin gerçekleştirilecek hizmet kanalına göre bankalar işlem ücreti kesintisi yapmaktadır. Para transferi işlemlerinden en fazla kesinti banka şubeleri ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirildiğinde yapılmaktadır.

Bunun yanında EFT işleminin hızlı ve kolay aynı zamanda işlem ücretinin daha az alınması isteniyorsa internet ve mobil bankacılık kanalları kullanılmalıdır.

Halkbank saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketi yani kısaca Halkbank 1933 yılında 2284 sayılı Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu kapsamında kurulmuştur. Kuruluş amacı küçük ve ortak büyüklükte olan esnaflara ve sanayicilere kolay bir şekilde ucuz kredi vermektir. 2001 yılında Emlak Bankası ve 2004 yılında Pamukbank’ı bünyesine katarak gücünü arttıran Halkbank günümüzde Türkiye’deki en yaygın Devlet bankalarından biridir. Türkiye

İlgili İçerik

EFT Ne Zaman Gerçekleşir?

Kendi banka hesabınızdan farklı bir banka hesabına yapacağınız para transferindeki EFT işlemi yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşmektedir.

İşlemin gerçekleşme süresi bankanın işlem yoğunluğuna, karşı bankanın işlem yoğunluğuna, Merkez Bankasının para transferi kayıt yoğunluğuna ve işlemin gerçekleştiği güne bağlı olarak 30 dakikada gerçekleşmektedir. Bu sürelerin aşılması durumunda gerçekleştirilen para transferiyle ilgili birtakım sıkıntıların olduğunu düşünülmeli ve hemen EFT sorgulaması yapılmalıdır.

Ancak EFT işlemi internet bankacılığı üzerinden yapılmış ise eğer gün içinde birkaç saati bulabilir. Bununla birlikte saat 15:00 dan sonra yaptığınız EFT işlemi bir sonraki güne sarkabilir.

EFT Ücreti Ne Kadar?

EFT ücreti her bankada ve her müşteriye göre değişmektedir. Bankalar müşterilerine özgü hizmet sunduğu için bazı bankalar müşterilerini tutmak için EFT yada Havale işleminden herhangi bir ücret talep etmeyebilir. 
Fakat genel ortalamaya göre ücret her 100 TL de 1.25 TL gibi bir ücret kesilir. Bu ücret her bankada değişiktir.

EFT Ücretini Ödememek İçin Müşteri İlişkileri İle İletişime Geçiniz?

Sürekli EFT işlemi yapan kişiler bu konuda muhakkak bankaları ile görüşmelidir. Çünkü hesapların transferi durumunda bazı bankalar EFT ücreti almamaktadır. 
Sizden yine de EFT ücreti alınıyor ise eğer başka bankaya geçeceğinizi söyleyiniz ve başka bankalar ile iletişime geçiniz.

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Herhangi bir banka üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz EFT işlemini dilediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz. Özellikle para transferine ilişkin olarak herhangi bir problem olduğunda değil, kendi hesap hareketlerinizin kontrolüne ilişkin olarak yapmış olduğunuz EFT işlemine dair tüm bilgileri sorgulayabilirsiniz.

EFT sorgulama işlemi bankaların çeşitli hizmet kanalları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Banka şubeleri üzerinden sorgulama yapmak istediğinizde gişe memurlarından yardım alabilirsiniz. Bunun yanında pratik ve hızlı bir şekilde bilgi almak için bankanın telefon bankacılığı kanalını kullanabilirsiniz. Ayrıca bankanın internet ve mobil bankacılık kanalları kullanılarak da EFT sorgulama işlemini gerçekleştirilebilmektedir.

Eft ve Havale Arasındaki Fark Nedir?

Havale ve eft işlemlerinin her ikisi de elektronik olarak yapılmaktadır. Bir kişinin para transferi yapabilmesi için eft yada havale işlemi yapması gerekmektedir. Eft’nin açılımı elektronik fon transferidir ve bir bankadan farklı bir bankaya para gönderme işlemidir. Yani Ziraat Bankası’ndan Garanti Bankası’na yapılan para transfer işlemlerinde eft kullanılması gerekmektedir. Havale ise bir banka içerisinde farklı hesaplara yapılan para transfer işlemlerine denilmektedir. Eft işlemlerinizi yukarıda yer alan eft saatlerinde, hafta içi iş günlerinde yapabilirsiniz.

Helal Kredi (Faizsiz Kredi) Veren Bankalar

Faizsiz Kredi, helal kredi yani aynı zamanda İslami kredi diye bilinen bu krediler sadece katılım bankaları aracılığıyla hizmete sunulmaktadır. Bu Günlerde Helal kredi veren bankalar varmı sorusuna evet yanıtı verebiliriz. 2019 yılında görülen o ki faiz oranları bir hayli yükselmesiyle birlikte bu faizsiz kredi seçeneğine bir çok tüketici yoğun ilgi göstermektedir. Sonuca baktığımızda dosya masrafları kar payları ve işlem ücretleri gibi giderler diğer bankalara nazaran daha

İlgili İçerik

Yanlış Hesaba EFT Yaptım, Ne Yapmalıyım?

Yanlış hesaba gönderilen eft hatalarını anında bankanıza bildirmeniz ve paranın iade edilmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka, hesap sahibiyle iletişime geçerek paranın iadesini isteyecektir. Eğer karşı taraf parayı yollamaz ise bu durumda bankadan dilekçe alarak dava açmanız ve paranızı iade edilmesini talep edebilirsiniz. En doğru bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Hafta sonu, Bayramlarda ve Tatillerde EFT Yapılır Mı?

Cumartesi, Pazar, resmi tatillerde, bayram günlerinde yani Merkez Bankası’nın kapalı olduğu günlerde Eft yapılamaz. Eft yerine siz de cebe havale yada havale seçenekleriyle para transfer işlemlerinizi resmi tatil günlerinde de yapabilirsiniz.

EFT Gönderimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

EFT işlemleri Merkez Bankası’nın onayından geçtiğinden dolayı normal şartlarda 5-20 dakika arasında para karşı hesaba geçecektir. Bazı yoğunluk durumlarında eft gönderimi 1 saate kadar uzayabilir. Eğer eft işleminde bir hata olduğunu düşünüyorsanız bankaya giderek yada müşteri temsilcisini arayarak durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eft gönderimi için banka şubeleri, atmler, telefon bankacılığı, mobil şube yada internet şubesini kullanabilirsiniz. Günümüzde en ekonomik eft yollama yöntemi olarak internet bankacılığı ile mobil bankacılık kullanılmaktadır. İnternet şubesine girdikten sonra para trasnferi > eft bölümünden kolaylıkla yapılabilmektedir. Eft saatleri 2020 hakkında tüm bankaların gönderim saatlerini bu konudan inceleyebilirsiniz. Bu konu altından sizde tüm bankalara ait eft gönderim saatlerine göz atabilirsiniz. Sitemiz üzerinden güncel finans verileri, kredi kampanyaları, kredi kartı kampanyalarına göz atabilirsiniz. Eft saatleri araması yapanlar için bu sayfamızı sizlere sunduk. Eft ve para transferleri hakkında sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5